• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Poprzez pola, poprzez łąki.

  • Inicjator wątku KiersNo
  • Data rozpoczęcia
K

KiersNo

Gość
#1
Chyba nadszedł czas pokazać moje zmagania z materia.
To co na skrzynkach to efekt moich prób i błędów, całkowicie pierwsze podejście do sadzenia i zabawy zielenią.
Wiem że wyszło amatorsko ale na następnych skrzynkach będzie lepiej.
Moduły mają przedstawić szlak wąskotorowy ciągnący się wzdłuż pól i łąk, mam nadzieję że chociaż trochę udało mi się to odzwierciedlić.
Jak dotychczas powstały skrzynki 2 x 70 i miały premierę w 2015 na spotkaniu w Istebnej. Wtedy nie powalały jakością wykończenia ale "były" i robiły za szlak.
DSCF0339.JPG DSCF0340.JPG
Mając trochę wolnego czasu i więcej zieleniny, popracowałem nad nimi.
Poprawiłem niską zieleń i dodałem krzaki i brzozę. Dojdą jeszcze słupy i popracuję nad torowiskiem.
20160206_120747[1].jpg 20160206_133727[1].jpg 20160206_133759[1].jpg
Następna skrzynka leży właśnie na warsztacie i nad nią pracuję.
20160206_144114[1].jpg
 
Ostatnio modyfikowane przez moderatora:

koc

Użytkownik
H0e
Reakcje
0 0 0
#2
Bardzo ładnie, krzaczki z gąbki?
kiedy i ja swoje wrzucę, tylko na razie siedzę nad wagonem 69W
 
OP
OP
K

KiersNo

Gość
#3
Krzaczki to mieszanina Polaka maty i krzaków, kilka FREON i jakiś własnolepiony z obsypanego mchu. Brzoza oczywiście od MBR.
 
Ostatnio modyfikowane przez moderatora:
OP
OP
Z

Zv

Gość
#4
Przez pola i łąki ida pająki ☺ mega fajnie klimatycznie. Tak wygąda okolica szlaku wąskotorowego. Nie nawalone wszystkiego tylko z umiarem wrecz nudno. Bajka.
 

Fisz

Aktywny użytkownik
H0e
GGM
Reakcje
59 0 0
#5
...i dlatego drezyniarze z Piaseczna przyjechali na Bytom, by zobaczyć cokolwiek poza polem wokół toru... :D
 
OP
OP
K

KiersNo

Gość
#6
Miło że się podoba, będę robił dalej.
Korzystając z okazji mam pytanie dotyczące rozmieszczenia słupów.
W jakiej odległości od osi toru je ustawić? @maciekk, @Zvolack zmierzcie jak możecie jak to wygląda na waszych skrzynkach i jaką mają wysokość.
 

Zonek

Aktywny użytkownik
Reakcje
376 4 0
#10
Dawid zieleń wyszła naprawdę ładnie, jeszcze wybarwisz tor i będzie git, a jak skończysz drugą skrzynkę to na Istebną będą dwa eleganckie moduły - no chyba że zamierzasz zrobić więcej ? ;)
 
OP
OP
K

KiersNo

Gość
#12
no chyba że zamierzasz zrobić więcej ?
3 x 80 leżą i czekają na swoją kolej. Jak się zbiorę w sobie to powinienem je wykończyć na tegoroczna Istebna.

@Adam Okuń, nic na tych skrzynkach nie było planowane, to istny poligon doświadczalny. Następne będę już robił bardziej przemyślanie i zobaczymy co mi z nich wyjdzie.

Swoja drogą cieszy mnie że się Wam podobają moje wypociny.
 
OP
OP
K

KiersNo

Gość
#13
Dzisiaj bawiłem się komosą. Trochę wikolu i różnych posypek gąbkowych i nawet coś z tego udało się ulepić. Oczywiście są po pierwszym obsypaniu i będą jeszcze dopieszczane.
Szału nie ma ale jestem zadowolony z efektów pracy. następnym razem będą inne materiały i może wyjdzie lepiej.
20160225_183631[1].jpg 20160225_183655[1].jpg 20160225_183712[1].jpg 20160225_183741[1].jpg
 

koc

Użytkownik
H0e
Reakcje
0 0 0
#14
Fajniutkie, chetny jestem na rozne wiekosci, mieszane do toru na nasypie, czola plaskie. Marzy mi sie jeden wjazd z zielenina co by w skrajnie wchodzil i piescil modele.
[DOUBLEPOST=1456433451,1456433087][/DOUBLEPOST]Fotki, krzaczkow, 1, 2 i 4, sa super.
 

Merlin

Moderator Grupy BGM
Zespół forum
BGM
H0e
Reakcje
1.385 2 0
#17
@koc takie rozwiązanie nie jest dobrym pomysłem. A to jakąś poręcz wyrwie, a to coś. Po za tym jak odejdziesz od makiety, to zaraz ktoś nożyczki weźmie i wycinke zrobi :p
 

koc

Użytkownik
H0e
Reakcje
0 0 0
#18
Merlin, słuszna uwaga, nawet znam takiego jednego. Te nożyczki w jego rękach, wyglądałyby jak koktail mołotowa.
Łapki mu się kleją do wszystkiego:)