• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja PEKAES od HS

UniQue

Aktywny użytkownik
Reakcje
374 2 0
#21
Świetnie udało i się odwzorować tego starego poczciwego merca :) Foty w plenerze tylko dodają smaczku całości prezentacji! Krótko mówiąc, jestem na tak!(y)
 

Lec Go (Bartek)

Znany użytkownik
Reakcje
10.796 67 1
#23
Piękna robota . Szkoda tej małej pomyłki , ale da się ją jeszcze naprawić . Wystarczy zmienić kabinę na NG , a tą dać na inne podwozie . Jeśli chodzi o różnice między SK a NG to mnie zawsze uczono żeby na klamki spoglądać . NG ma podłużną i wąską , a SK bardziej kwadratową .
 
OP
OP
Heniek_Star

Heniek_Star

Znany użytkownik
BGM
Reakcje
1.064 36 0
#29
3 Volvo F12 WSI 254R z bazy w Błoniu.

Końcem lat 80 pojawiły się takie zestawy w Błoniu. Nie wiem na ile były popularne, raczej chyba epizod w historii Pekaes. Niestety nie ma dawcy prawidłowej naczepy, której producentem był węgierski Magyar więc lekko przypominający ją zamiennik. W żargonie modelarzy kolejowych "przemalowanka" :D

Z ostatecznego efektu jestem jednak zadowolony, bo mocno przypomina zestaw z pamiętnego kalandarza Pekaesu z 90 roku.

volvof12 cys.JPG
 

Qmaty

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
5.828 235 3
#30
"Przemalowanka" to za mało powiedziane. Zestaw prezentuje się super i pomimo, że to nie moja epoka to podoba mi się i gratuluję świetnej pracy. Duża zaleta Twojej prezentacji to odpowiednia diorama, która idealnie pasuje do modelu.
 

Tomek M.

Znany użytkownik
Reakcje
9.557 68 0
#31
Byłem kiedyś świadkiem stłuczki z takim zestawem, koleś dosyć szybko popylał na starej drodze Bielsko-Żywiec wyprzedzał wiekszość pojazdów
i na zakręcie w Buczkowicach zbyt szybko wrócił na swój pas po wyprzedzeniu przybierając belką jakąś osobówkę, głowy sobie uciąć nie dam
ale cysterna była chyba chromowana.
A model piękny, jak wszystkie Twoje zresztą.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.956 386 20
#32
Niestety nie ma dawcy prawidłowej naczepy, której producentem był węgierski Magyar więc lekko przypominający ją zamiennik.
W żargonie modelarzy kolejowych "przemalowanka" :D

Z ostatecznego efektu jestem jednak zadowolony, bo mocno przypomina zestaw z pamiętnego kalandarza Pekaesu z 90 roku.
Ciekawy model ale rzeczywiście przypomina oryginał. Oprócz chromowanej cysterny to jeszcze podest i drabinka powinny być z drugiej strony cysterny. Jeszcze spojler i osłony boczne i będzie OK. Poniżej masz fotkę oryginału:

Volvo F12 Turbo 005.jpg
 

Slavi

Znany użytkownik
Reakcje
2.693 4 0
#33
Świetna miniatura! Konfiguracja zupełnie inna od tych, do których przyzwyczailiśmy się w zestawach PEKAESu. Jedyny minus, to za mało zdjęć! :ROFL:
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Samochody ciężarowe 1180
Samochody ciężarowe 19

Podobne wątki