• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja Pekaes i schyłek zeszłego wieku.

OP
OP
Kot Prezesa

Kot Prezesa

Znany użytkownik
Reakcje
1.937 1 0
Cześć Wszystkim.

W oczekiwaniu na kalkomanie i zgodnie z planem ruszyłem drugiego saviema.
Co ciekawe powstał ona na bazie prototypu zamieszkującego szufladę wstydu czy jak to kiedyś nazwał kolega Stefan od Kotebich, miejsce z szyldem "zobacz coś ku..wa narobił"
Jednym zdaniem: Trzeba było wyrównać rachunki.
Jedna z reguł szkoły szczecińskiej

Przy okazji poddałem korekcie ostatni model sprzed miesiąca
Ponownie wpasowałem grill i zamontowałem nowe halogeny pomalowane nowo testowaną farbą ze sklepu dla hiphopowców i graficiarzy
Cóż jeszcze - nowe symbole, numery inwentarzowe ciągników i naczep - rzecz jasna odpowiadające faktycznym zestawom
Pionowe obrysówki i drabinki
Małżonka wspomina o firankach, no bo i deseń mało wyraźny no i marszczyły się w poziomie a nie jak należy w pionie.
No kto to widział?

Cóż jeszcze.
Czwartek zwany małym piątkiem.
Weekend nadciąga.

20240321_211116.jpg
20240321_210810.jpg
20240321_211545.jpg
20240321_211414.jpg
20240321_210925.jpg
20240321_165403.jpg
20240321_210850.jpg
 

Magic

Znany użytkownik
Reakcje
4.658 33 4
Chyba się szykuje ta fotka co była publikowana gdzie 3x Saviem prężą się w rządku obok siebie :) Gratuluję, dział jest przeznakomity.
Aby wspomóc kolegę w pracach nad #141 z polskimi blachami, przejrzałem wszystkie Flickr, filmy na YT i generalnie net, jednak nie udało mi się ustalić nic odnośnie firmy ze Świecka, a nie ukrywam, że byłby to smaczek bo po prostu samo dojście do takich historycznych faktów to już jest ta fajna część modelarstwa. Już nawet nie "One of a kind" tylko "1 of 1" :) .
KRS wtedy jeszcze chyba nie było aby dociec, książki telefoniczne to może by nazwisko wskazały, ale firmy jeśli w książce się znalazły to chyba w formie reklamowej ramki, na okładce głównie?
 
OP
OP
Kot Prezesa

Kot Prezesa

Znany użytkownik
Reakcje
1.937 1 0
Chyba się szykuje ta fotka co była publikowana gdzie 3x Saviem prężą się w rządku obok siebie :) Gratuluję, dział jest przeznakomity.
Aby wspomóc kolegę w pracach nad #141 z polskimi blachami, przejrzałem wszystkie Flickr, filmy na YT i generalnie net, jednak nie udało mi się ustalić nic odnośnie firmy ze Świecka, a nie ukrywam, że byłby to smaczek bo po prostu samo dojście do takich historycznych faktów to już jest ta fajna część modelarstwa. Już nawet nie "One of a kind" tylko "1 of 1" :) .
KRS wtedy jeszcze chyba nie było aby dociec, książki telefoniczne to może by nazwisko wskazały, ale firmy jeśli w książce się znalazły to chyba w formie reklamowej ramki, na okładce głównie?
Dzięki wielkie.
Po pierwsze primo - w kwestii saviem - bingo.
Taki jest plan - i baza jest niemal kompletna a marzy mi się zrobienie trzeciego ze skrętnymi kołami.
Secundo. W kwestii 141-ki Ja też przejrzałem internety i te od Cukierberga i te inne. Napisałem trochę wiadomości. Znalazłem też osobę, która te zdjęcie opublikowała. Na razie cisza. Dużą chęcia pomocy wykazał się Autor kanału insta polishtruckhistory Także @mafo miał podobny pomysł z książkami telefonicznymi.
Mam jeszcze jeden pomysł na podejście tematu z boku.
Zobaczymy.
 

Tomek M.

Znany użytkownik
Reakcje
9.558 68 0
Się kolega w tańcu nie pi....li, idziesz jak taran z tymi pekaesami, co wpis to opad szczeny:eek:.
Co do pozyskiwania fotek to jest jak piszesz, jest grupa osób która myśli że jest bogami posiadając jakieś fotki czy też wiedzę na temat danego egzemplarza i trzyma to tyko dla siebie, kiedyś zejdą z tego świata i przyjdzie rodzina spali ich to "bogactwo" bądź też wypieprzy na śmietnik
i tyle po nich zostanie....
Maciek Ci radził coś ze Skandynawii, ja zaś sugeruję jakiegoś Turka, Węgra lub jugola, fotek jest bez liku, sam wiesz gdzie ;)
 
OP
OP
Kot Prezesa

Kot Prezesa

Znany użytkownik
Reakcje
1.937 1 0
Się kolega w tańcu nie pi....li, idziesz jak taran z tymi pekaesami, co wpis to opad szczeny:eek:.
Co do pozyskiwania fotek to jest jak piszesz, jest grupa osób która myśli że jest bogami posiadając jakieś fotki czy też wiedzę na temat danego egzemplarza i trzyma to tyko dla siebie, kiedyś zejdą z tego świata i przyjdzie rodzina spali ich to "bogactwo" bądź też wypieprzy na śmietnik
i tyle po nich zostanie....
Maciek Ci radził coś ze Skandynawii, ja zaś sugeruję jakiegoś Turka, Węgra lub jugola, fotek jest bez liku, sam wiesz gdzie ;)

@mafo miał rację, by jeszcze cierpliwe poczekać i powęszyć. No i fakt, ja trochę w gorącej wodzie kąpany więc po paru wymianach metod śledczych napisałem do kolegi geodety ze Słubic a paru minutach dostałem odpowiedź - może nie nie wyczerpującą ale już bardziej precyzyjną, która brzmiała tak: " Firmę prowadzili Adach i Mieleszko, handlowali owocami ale kontaktu do nich nie mam, pytałem gościa co niedaleko mieszkał na Nocznickiego"
Zatem zobaczymy - w Pińczowie (jeszcze nie) dnieje i jak mawiała jedna z popularnych bezosobowości internetowych - Oksana "i w ogóle mam nadzieję na... przyszłość"

Pozdro i dziękuwa Tomaszu
 
OP
OP
Kot Prezesa

Kot Prezesa

Znany użytkownik
Reakcje
1.937 1 0
Dobry wieczór się z Państwem.
Przed Państwem jeden z modeli do którego mam - nie wiedzieć czemu - pewną słabość.
Lubię go i z racji tego wala mi się po kartonach parę sztuk w różnej fazie rozkładu.
i taki właśnie ulep powstał z tych części.

W zasadzie tyle.
dobrej nocy.
IMG20240327172733.jpg
IMG20240327220404.jpg
IMG20240327140027.jpg
IMG20240327140311.jpg
IMG20240327140231.jpg
IMG20240327140103.jpg
IMG20240327140128.jpg
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Samochody ciężarowe 32
Samochody ciężarowe 19

Podobne wątki