• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta modułowa wg norm p.o Przymiarki

roman

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Witam Ponownie :)

Jako, że jestem początkujący, strasznie uparty i odłożyłem na bliżej nieokreślony czas projekt stacji w Bukownie, jednocześnie będąc miłośnikiem klimatów PRLu na makietach, postanowiłem rozpocząć budowę przystanku osobowego w skali h0, zlokalizowanego w km. 57, na linii 62 Tunel - Sosnowiec Gł.

Przystanek stylizowany na lata 1975-1980, pod zarządem Lubelskiej DOKP. Dwa perony jedno krawędziowe niskie, dojście do peronów w poziomie szyn, Torowisko Roco-Line,

Przystanek umieszczony na trzech segmentach modułowych, o wymiarach 900x546 mm, zakończone profilami przejściowymi FREMO 2E99.

Przymiarki.jpg

Zdjęcia z terenu:

800px-Stacja_Bukowno-Przymiarki.jpg 18845203.jpg 1148922100u2.jpg 1148922155u2.jpg Bukowno_Przymiarki_002.JPG Przymiarki - Budynek.jpg street View.jpg


(Ze względu, iż mamy porę zimową i bez sensu jest pokazywanie czegoś gdzie leży kupa śniegu i nie odda klimatu tego co będzie, a w moich zasobach niema zbyt dużo zdjęć z pory letniej, niektóre zdjęcia wyciągnięte z czeluści internetu.
Zródło:
http://mapio.net/list/183947/
http://photo.bikestats.eu/zdjecie/pelne/26075/bukowno-stacja-pkp-bukowno-przymiarki
http://wikizaglebie.pl/wiki/Przystanek_kolejowy_Bukowno_Przymiarki



Sklejka już pocięta na wymiar, oczekuje tylko na wywiercenie otworów i na profile przejściowe, które lada dzień mają przyjść pocztą :) Powiem szczerze, że ciąłem ręcznie piłą. tylko trzy cięcia były wykonane wyrzynarką. Strasznie szarpała sklejkę. Trochę to trwało, ale po wszystkim człowiek jakoś czuje się bardziej zadowolony z całej pracy :p


DSC_0097.JPG DSC_0100.JPG

I tutaj mam pierwsze pytanie. Czy wg. Was kształt, jak i promień łuku na trzecim segmencie jest prawidłowy, czy lepiej go "wyprostować" względem dwóch pozostałych. Czy nie będzie problemowy, gdy kiedyś w przyszłości chciałbym połączyć go z innymi modułami (Lepiej myśleć przyszłościowo, a chodzi o strasznie duży promień)


Pozdrawiam!
 

EC45

Znany użytkownik
Reakcje
67 2 10
#4
Jako, że jestem początkujący, strasznie uparty i odłożyłem na bliżej nieokreślony czas projekt stacji w Bukownie, jednocześnie będąc miłośnikiem klimatów PRLu na makietach, postanowiłem rozpocząć budowę przystanku osobowego w skali h0, zlokalizowanego w km. 57, na linii 62 Tunel - Sosnowiec Gł.
Hmmmm....

Ja kiedyś myślałem nad Bukowno-Przymiarki. Może to na początek?
przystanki przerabiałem już na początku kariery :)
;)
 
OP
OP
roman

roman

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#7
Na ukończeniu pierwszy z trzech segmentów. Pozostało, ściąć nadmiar materiału z profilu czołowego i wywiercić otwory pod śruby :gwizd:

Jak na pierwszy raz i całkowicie ręczne wykonanie, nie jest źle :)



DSC_0101.JPG DSC_0102.JPG


Jeszcze tylko dwa i można opuścić piwnice, na rzecz bardziej przytulnego pokoju :D


mam takie wrażenie że dołączysz do forumowej grupy wirtualnych budowniczych.
Ze specjalnym pozdrowieniem :)
 
OP
OP
roman

roman

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#11
Na ukończeniu trzecia skrzynka :) Gdy wszystkie bdą gotowe w "stanie surowym" wrzucę zdjęcia i będę mógł w końcu tą nierówną walkę ze stolarką :p
 
OP
OP
roman

roman

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#12
Skrzyneczki praktycznie na ukończeniu. Pozostało, "zeszlifować kanty", zamaskować otwory po wkrętach i pomalować.

A teraz chciałbym się poradzić, Was jako bardziej doświadczonych. Już jakiś czas szukam informacji na forum odnośnie modelowania terenu. Czego użyć? Zawsze stosowałem styrodur, ale on chyba odpada, z racji iż, moduł ma charakter "otwarty" (nie ma dna), Gips modelarski? Siatka?
 

Załączniki

kolejowy Marwin

Znany użytkownik
Reakcje
70 0 0
#16
Bez problemów można ten styrodur wkleić. Trzeba go tylko wyciąć na wymiar, ale nie ma z tym większego problemu (drugie zdjęcie).:)
20161105_173714.jpg
20161105_171021.jpg


Ja używam do przyklejenia takiego kleju - to jest taki do drewna, bardzo dobry. Bez problemów można go kupić.;) Ja tnę styrodur ostrym nożem segmentowym.;)
IMG_20170115_112541.jpg


Powodzenia:)
 

EC45

Znany użytkownik
Reakcje
67 2 10
#19
Dzisiaj przejeżdżałem przez Przymiarki i nie mogłem uwierzyć oczom. Oto ujrzałem jak modernizują peron na nową modłę. Kurcze, ciekawe czy coś z tej linii kolejowej (nr 62) jeszcze będzie bo teraz to chyba tylko parę kibli jeździ a i tak mało kto nimi podróżuje bo jedzie się z Olkusza do Katowic prawie 3x dłużej niż busem. No ciekawe wspaniale było by zobaczyć jeszcze raz w Olkuszu jakiegoś pośpiecha lub EIC :love:
 
OP
OP
roman

roman

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#20
Dzisiaj przejeżdżałem przez Przymiarki i nie mogłem uwierzyć oczom. Oto ujrzałem jak modernizują peron na nową modłę. Kurcze, ciekawe czy coś z tej linii kolejowej (nr 62) jeszcze będzie bo teraz to chyba tylko parę kibli jeździ a i tak mało kto nimi podróżuje bo jedzie się z Olkusza do Katowic prawie 3x dłużej niż busem. No ciekawe wspaniale było by zobaczyć jeszcze raz w Olkuszu jakiegoś pośpiecha lub EIC :love:
Jakie 3xdłużej? Chyba dawno pociągiem nie jechałeś. Podroż z Olkusza do Katowic osobowym trwa godzinę. A busem? 50 minut?
[DOUBLEPOST=1488239106][/DOUBLEPOST]Odnośnie tego styroduru. Jest jeszcze jakiś patent na uformowanie terenu, prócz niego? Ktoś poleca?
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Buduję makietę 13

Podobne wątki