• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

OL-49 (1:32)

aqws9

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#2
grzesiek90, no życzę wspaniałego efektu końcowego, na razie nie ma co oceniać ;) A wykonujesz to z jakiegoś zestawu? Kartonowy model? Bop Modelik wydał w 1:25 więc nie wiem... :neutral:
 
OP
OP
G

grzesiek90

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#3
Mój kolega przesłał mi skany w skali 1:25, ale po wydrukowaniu wyszło prawie 1:32 więc robie tak jak się wydrukowało. Jeśli ta mi się uda wtedy kupię normalną w sklepie już w 1:25
 
OP
OP
G

grzesiek90

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#6
Właśnie ten będzie jeżdżący:D:D napęd będzie w tendrze a ostoja, koła i wózki będą metalowe . A co do skali 1:25 to model kosztuje 66 złotych i jest wydany w arkuszach A3
 

cyruss

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
317 1 0
#9
Jakaś amba zezarła Twoją galerię...
Mam prosty patent na zachowanie wymiarów przy kopiowaniu: w rogu skanera kładę narożnik/kątownik wycięty z papieru milimetrowego, wymiary 10x10 cm. Tak żeby nie zasłonił wycinanek ale żeby był widoczny na skanie. Drukarka potrafi przeskalować każdą oś inaczej i wtedy dopiero jest kłopot...
 

hugwa

Moderator
Zespół forum
Reakcje
371 26 4
#10
grzesiek90 napisał(a):
jeszcze muszę go jeszcze dopracować
W Z to by może taki zasmarkaniec uszedł...
Zespół Wrodzonego Braku Poczucia Obciachu da się leczyć. Wywal to i spróbuj z czymś prostszym.
Może łańcuchy na choinkę?
 
Reakcje
0 0 0
#12
Czy jesteś pewien, że chcesz sklejać model z wydruku? To może być dość ciężkie, ze względu na papier chociażby.

I bez obrazy, ale patrząc na jakość wykonania prostego, bądź co bądź, poszycia, jakoś sobie nie wyobrażam, by ten parowóz jeździł. Ile ja się namęczyłem, by wykonać stawidła w moim modelu, który jest przecież niejeżdżący...

Czym wycinasz i czym kleisz?
 
K

Kpt.Nemo

Gość
#14
grzesiek90 napisał(a):
Ten jednak nie będzie jeździł. A tender będę robić od nowa.

Zdecydowanie, bo ten to raczej glut niźli model jest.
Kolego popatrz sobie na Kartonworku jak się robi modele kartonowe, po czym jak radził mój znamienity kolega, zacznij kleić łańcuchy na choinkę, a w przerwach spójrz na ekran i zastanów się czy chciałbyś aby ktoś coś takiego Ci pokazywał.

I się nie obrażaj bo NadModerator znów mnie uraczy ostrzeżeniem. ;)
 
Reakcje
0 0 0
#15
Tak szczerze to jak na tą skalę to mogłeś bardziej się postarać. Bo już na skalę H0 to po tych fotkach bym Cię kiepsko ocenił ale jak ty to robisz w 1:32 to zacznij od kładzenia glazury. I bez obrazy ale kiepsko to wygląda chociaż i ja nie jestem mistrzem w tym fachu ale przy tej skali...
 
OP
OP
G

grzesiek90

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#18
Zainteresowało mnie coś większego, co chciałbym aby stało u mnie na półce i się ładnie prezentowało. Mam nadzieję, że teraz pójdzie mi lepiej. Wiem już jak robić i jakie błędy popełniałem poprzednio.
 
Reakcje
0 0 0
#19
No, mnie się wydaje, że na początku lepiej jest kleić w trochę większej skali. Łatwiej jest przecież zrobić zderzak lokomotywy, gdy ma on np. 1,5cm, niż gdy ma 0,5cm. Wiadomo, większa skala - więcej części, ale można to ogarnąć. Nie mówię, że trzeba się od razu zabierać za Pt47, czy Ty2, ale przecież są bardzo ładne modele wąskotorowe w skali 1:25 - i Grześkowi polecałbym właśnie te na początek - nie są drogie i nie są tak bardzo skomplikowane.
A sklejanie z wydruku - jeśli jest to na zasadzie skan - przesłanie - drukarka, zupełnie mija się z celem; maszyny lubią zniekształcać. Sam piszesz "Tak się wydrukowało prawie 1:32".

Moja rada, zamów sobie modelik np. T2-71 albo Py27 i sklejaj.
 
Reakcje
0 0 0
#20
To nie o to chodzi tylko z 1:32 to niewiele można już później zdziałac a jak byś robił w H0, TT no czy już w N to można dużo wiec czy warto zachodu? Ja zrobiłem latarnie na kozłach oporowych w skali 1:5 i mi to .... no na psi brandzel za przeproszeniem.