• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

OBB 1014

K

Konrad

Gość
#1
Witam

Mam pytanko - czy ktoś z was może polecić jakiś dekoder z dzwiękiem do OBB 1014? ESU z tego co widziałem na liscie nie ma - może jest jakiś zbliżony do oryginalu?

No i zasadnicze pytanie czy jeżeli w instrukcji Roco OBB 1014 nie ma słowa o dekoderze z dzwiękiem to czy da się go tam zamontować?

Pozdrawiam
 

DarekW

Znany użytkownik
Reakcje
1.322 16 0
#2
Zimo też nie produkuje tego modelu, a co do dźwieku to jeżeli masz gniazdo dekodera to na pewno możesz podłączyć dekoder z dźwiekiem. Ale chyba będziesz musiał poczekać, aż któryś z producentów weźmie go na tapetę.
 
A

Adam-H0

Gość
#3
ta lokomotywa jest tak cicha w orginale ze nie wiem jakie jeki ( przepraszam dziwieki ) daloby rade zrobic
poza tym ÖBB kasuje te lokomotywy wiec watpie zeby sie tym ktos zajmowal - bardzo ladna lokomotywa ale niestety nie przejela sie :???:
 
OP
OP
K

Konrad

Gość
#4
Tylko czy glosnik gdzies w nia wejdzie. A co do lokomotywy mam do niej sentyment bo prowazila kilka skladow ktorymi jechalem.
 
A

Adam-H0

Gość
#5
wlasnie do niej zajrzalem - mam watpliwosci - trzebaby cos mini wiem ze sa taki mini dlosniki ale dalej uwazam ze dokoder w niej wystarczy - jezdzi ladnie - zabawa murowana :LOL:
 
A

Adam-H0

Gość
#6
jak bardzo chcesz halasowac to wpadlem na chyba niezly pomysl - ta skrzynka na podwoziu w ktorej siedzi normalnie dekoder moze byc jak skrzynka rezonansowa do glosnika - od spodu bedzie troche ciszej ale to mozna podregulowac :???:
 

Szymon

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#7
wejdze glosnik, kup ESU standard do Elok - standardowe dzwieki do elektrowozu z V epoche

gratuluje wyboru - piekny lok, poza tym na marginesie dzwieki ESU sa do d...y - tak ogolnie
 
OP
OP
K

Konrad

Gość
#8
Szymon - probowales wsadzic glosnik do takiej lokomotywy? Wiem ze dzwiki ESU nie sa najlepsze ale narazie nie znalazlem innego producenta procz ZIMO.

Adamie - od spodu mam nadzieje ze zmiesci sie tam glosnik a skoro mowisz ze bedzie ciszej to chyba dobrze patrzac na poprzedni post w ktorym piszesz ze lokomotywa w realu jest cicha.
 
A

Adam-H0

Gość
#9
slusznie, a gory przy sprawnych raczkach da sie upchnac dekoder :grin:
- ja jestem zwolennikow halasu tam gdzie jest go duzo - parowozy i disle
:cool:
 
A

Adam-H0

Gość
#11
raczej tak bo odglosy w elektrowozach nowoczesnych sa na dobra sprawe identyczne - OK Taurus ma inne - stare elektrowozy sa problemem bo kazdy mial inne technike i co za tym idzie odglosy :???:
 
OP
OP
K

Konrad

Gość
#13
No i sprobowalem rozebrac moja OBB1014. Niestety glosnik ESU nie wejdzie w miejsce dekodera - brakuje okolo 3mm. Jezeli kupie inny mniejszy to i tak bede mial problem z upchaniem samego dekodera - sprawdzilem buda prawie dotyka gornej czesci "podwozia" wiec tam sie go nie da upchnac. Ciesze sie ze Adam twierdzi ze lokomotywa ta jest i tak bardzo cicha (ja faktycznie nic nie slyszalem ale siedzialem w wagonie :D )

Mam tutaj tez pytanko do Adama bo posiada te lokomotywe - mam lekki problem z haczykami ktore zaczepiaja pudlo o podwozie - jakos te z lewej strony nie za bardzo chca wskoczyc na miejsce i sie zaczepic (mam nadzieje ze wiesz o co mi chodzi) I tu pytanie - czy tez miales taki problem?
 
OP
OP
K

Konrad

Gość
#14
Zaszalalem i kupilem dekoder LENZ silver. Mam jedno pytanko ktory to PIN 1 w ROCO - Czy to ten z * obok?

Bedac kompletnie zielonym z tego tematu - czy zle wpiecie dekodera moze cos uszkodzic?
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
DCC 10
DCC 41

Podobne wątki