• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Nowe malowanie EP09

chudy

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#21
mauser napisał(a):
To że EP09 przechodzą pod ICC to było wiadomo jak EP09-007 zjechała na NG do Gliwic, czyli jakiś rok temu, a angliki te co są i te co będą w malowaniu Przewozów Regionalnych są własnością PR, to jest jakieś 60 lokomotyw. A co do malowania EP09, to powstało on pod przyszłego właściciela, czyli PKP ICC i odpowiednie logo też jest w planie jak już lokomotywy przejdą do nowego właściciela. Gdyby te lokomotywy, czyli EP07 nie przeszły pod nowego właściciela to niestety ale PKP CARGO nie dostała by kasy z unii na modernizację taboru, a tak kasa jest, lokomotywy jeżdżą, a nowy właściciel ma swój tabor i jest niezależny (przynajmniej częściowo).
może i masz rację tylko odpowiedz mi na parę pytań, mianowicie, piszesz że siódemki są własnością PR więc nie rozumiem tutaj tego jak ktoś może przekazywać do utrzymania loki spółce która ma ciągłe długi (ciekawe za co i gdzie będzie je naprawiać) a co do 09 to piszesz że już rok temu było wiadomo jak 09-07 zjeżdżał na naprawę główną że będą one dla IC i piszesz "nowy właściciel ma swój tabor i jest niezależny" tylko gdzie jest napisane że ten tabor jest IC bo z tego co widzę jak jeżdżę 09tkami to na wszystkich jagodach pisze PKP CARGO :!: :?:
dla mnie ten temat przypomina ten o przechodzeniu drużyn trakcyjnych do poszczególnych spółek tylko jak życie pokazało nie wszystko jest takie proste jak ktoś w gazecie napisze :D

A tak na marginesie skoro Kolega jest z Sosnowca to czemu my się jeszcze nie znamy :cry:
 

mauser

Nowy użytkownik
Reakcje
1 0 0
#23
Ja jestem z Sosnowca, ale z pracuje i mieszkam chwilowo w Gliwicach. Tematyką kolejową zajmuję się od niedawna bo od września zeszłego roku, a to z racji mojego zawodu. Dzięki koledze pyro (pokłony) :grin: , bardziej niż tego wymaga mój zawód, zająłem się tematyką kolejową i modelarstwa kolejowego, ale gustuje w lokomotywach elektrycznych i parowych (kolega pyro wie dlaczego), na tle osób z tego forum jestem laikiem, ale każdy jakoś zaczynał. Jak tylko kupimy z narzeczoną mieszkanie to biorę się za makietę kolejową w skali HO, plany już na tym forum konsultowałem. Muszę się przyznać że niedawno zacząłem sklejać mój pierwszy model kolejowy, znaczy EP08 z ZETKI, a w kolejce czeka Ty45 w skali 1:25. A w pracy też się zajmuję lokomotywami głównie EP09 (co kończę) i EU/EP07 (to akurat zaczynam).
 

chudy

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#24
rozumiem że Kolega Mauser pracuje w Zakładzie Napraw Lokomotyw Elektrycznych w Gliwicach :D , proszę je dobrze naprawiać żebym nie defektował na szlaku :razz:
co do tego że jest Kolega laikiem to nie ma się czym przejmować, ja siedzę w modelarstwie parę lat a też jestem laikiem :D
Zdravim
Chudy
 

mauser

Nowy użytkownik
Reakcje
1 0 0
#25
Wczoraj rano wracając z sylwestra znaczy ok 3 rano widziałem w Gliwicach EP09 nie powiem który numer bo z tej odległości i przy kiepskim śwoetle nie widziałem ale zauwarzyłem że miała już logo ICC dokładnie tak jak we wzorze malowania, który jest na forum zamieszczony. Niestety nie pyknołem fotki.
 

Podobne wątki