• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Nanoszenie oznaczeń rozdzaju hamulca

Rysiek

Znany użytkownik
KSK Wrocław
Witam,
czy ktoś ma praktykę na nanoszeniu na modele oznaczeń rodzaju hamulca na narożnikach pudła wagonów towarowych? (chodzi tu modele firmy PIKO, z epoki III i IVa, gdzie zamiast już gotowych oznaczeń na modelach w pudełku jest kawałek kalkomani z tymi znakami). Chodzi mi o to jak należy to zrobić wykorzystując to co oferuje producent modelu?
za wszelkie podpowiedzi Wielkie Dzieki
Rysiek

Zbyszek

Zajebistość roku
Witam,
czy ktoś ma praktykę na nanoszeniu na modele oznaczeń rodzaju hamulca na narożnikach pudła wagonów towarowych? (chodzi tu modele firmy PIKO, z epoki III i IVa, gdzie zamiast już gotowych oznaczeń na modelach w pudełku jest kawałek kalkomani z tymi znakami). Chodzi mi o to jak należy to zrobić wykorzystując to co oferuje producent modelu?
za wszelkie podpowiedzi Wielkie Dzieki
Rysiek
Wydaje mi się, że kalki Piko są troszkę za duże, porównywałem z tymi z efc-loko. Nakładanie łatwe nie jest, podstawa to dużo płynu pod kalkomanie, ułatwia przesuwanie wykałaczką kalki do połowy za obrys słupka. Następnie, gdy kalka jest już położona prosto i w połowie, zbieramy płyn kawałeczkiem ręczniczka papierowego- takim ''ostrym'' skrawkiem odsysamy płyn, nie dotykając kalki. Następnie smiały ruch patyczkiem załamujący kalkę do drugiej sciany i kładziemy płyn na kalkomanię. Podobnie postępujemy gdy w narożniku jest poręcz, tylko tam jest więcej zabawy z pozycjonowaniem.

michal-c74

Aktywny użytkownik
Od siebie dodam, że warto przed położeniem kalek, pudła, dachy potraktować błyszczącym lakierem. Ten zabieg sprawi, że kalki będą bardziej skłonne i posłuszne by je precyzyjnie " ustawić " w danym miejscu. A na koniec lakier matowy. To sprawi, że kalka będzie niemal niewidoczna na modelu.
Efekt jest super.