• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

G 1:22.5 Model lokomotywy do składania

Bartes123

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#62
Po zakupie pierwszego nr postanowiłem wejść w prenumerate.

(...)

Nie zamierzam składać dworca. Wiec zakończę na nr 120.
Witajcie.
Też postanowiłem wejść w prenumeratę i spróbować sił w budowie tego modelu. Głównie w sumie dla czasu spędzonego wspólnie przy tej budowie z synem. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

Póki co refleksje moje takie, że części są naprawdę solidnie i dokładnie wykonane. Wszystko elegancko pasuje, nie ma jakiś chamskich odlewów. W trzecim bodajże numerze była adnotacja, że koła zostały przeprojektowane w stosunku do poprzedniej wersji modelu - być może to pokłosie waszych uwag z wcześniejszych postów o niepoprawnie odwzorowanym napędzie kół. Ciężko powiedzieć czy to o to chodziło, bo wiedza na temat działania lokomotyw niestety póki co uboga.

Co do dioramy - obawiam się, że poza tandetnym budynkiem dworca i ludzikami ma jeden dosyć istotny element - na filmie reklamowym widziałem, że tory mają rozwiązanie w postaci rolek na szynach, które pozwalają lokomotywie jechać w miejscu - czyli da się ją uruchomić po bożemu bez konieczności kupowania dziesiątek szyn i wszelkie dobrodziejstwa manewrowo-ruchowe będą mogły zostać zasymulowane. Na ile jest ot warte tego tysiąca cy półtorej to nie wiem. Ale patrząc po cenach szyn w sklepie internetowym tu podanym, to może nie być to jakaś wygórowana cena.
 
Reakcje
60 2 0
#63
Chyba mam nie do końca 'równo pod sufitem' ...
Kupiłem wszystkie 3 numery i na tylnej okładce numeru 3 jest informacja o tym co będzie w nr.4
Czy jet gdzieś spis wszystkich numerów i elementów? Czy układają na bieżąco ?
 

t_domagalski

Znany użytkownik
Reakcje
1.422 19 9
#66
Jakby to była BR52 albo inny eksploatowany w Polsce parowóz, to też bym się skusił na prenumeratę. Koszt rozłożony na 3 lata nie ciąży tak bardzo.....
A metrowej długości "dwója" stojąca na kredensie to byłoby coś. ;)
 

Pantograf

Znany użytkownik
Reakcje
1.002 63 25
#69
@Bartes123 tory są razem z lokomotywa do nr 120. I tam masz rolki. Do nr 60 masz zbudowana stoję wraz z osiami i tory więc będzie można już ustawić na torze.

@WojciechCieciwa spis nr i części jakie są z konkretnym nr masz TU. W DE na bieżąco jak wychodzi kolejny nr jest tam dodawany.

@xTOMOx tak jak Tobie odpowiedział @Andrzej Harassek dodam tylko, że nie ładnie patrzeć oraz mówić kto co ma robić z swoimi pieniędzmi.

W tym wszystkim jednak martwi mnie i do czego można się doczepić to napęd, który stanowią dwa silniczki montowane w ostoi parowozu. Są tak zamontowane, że w razie problemów (kiedyś tam). Może być spory problem aby do nich się dobrać. Poza tym ktoś kto reaguje tekst używa chyba Google translator. No nic. Czekam na kolejną dostawę cześć.
 

daromaro

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
1.480 119 86
#75
Podkłady to pikuś ;) O przytwierdzeniach szyn lepiej pomyśl - fototrawione z mikrośrubami/ gwoździami czy może druk 3D. A może są w tej skali gotowce? A jaki typ? Może klasyczne K a może nowocześniejsze SB? ;)
 
Ostatnio edytowane:
Reakcje
60 2 0
#77
NO właśnie chciałem zobaczyć 'z bliska' jak wyglądają te mocowania.
Chciałem samemu zbudować kawałek toru pod wagon budowany przeze mnie (w wielkich bólach) i szukam mocowania szyn do podkładów ...
 

Pantograf

Znany użytkownik
Reakcje
1.002 63 25
#78
NO właśnie chciałem zobaczyć 'z bliska' jak wyglądają te mocowania.
Chciałem samemu zbudować kawałek toru pod wagon budowany przeze mnie (w wielkich bólach) i szukam mocowania szyn do podkładów ...
Przyjdzie czas - będzie rada :cool: nie ma co teraz o tym myśleć ;)

@xTOMOx koleszko "kolorowy"... Myślisz że mnie ruszają Twoje śmieszne oceny negatywne?
 

xTOMOx

Użytkownik
Reakcje
40 33 9
#79
Przyjdzie czas - będzie rada :cool: nie ma co teraz o tym myśleć ;)
@xTOMOx no powiem Tobie, że pokazałeś klasę niczym smark w piaskownicy.
@xTOMOx koleszko "kolorowy"... Myślisz że mnie ruszają Twoje śmieszne oceny negatywne?
Za ubliżanie i publiczne ośmieszanie oraz brak reakcji/odmowa admina na takie praktyki dostaniecie pismo od sądu. Wtedy was ruszy i będzie do śmiechu, ja zgarnę kasę i wpłacicie na chore potrzebujące dziecioszki. Screeny zrobione.
 
Ostatnio edytowane:
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Skala 1:22.5 (II) 42
Skala 1:22.5 (II) 0

Podobne wątki