• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Lenz Set 100

corwin

Administrator
Zespół forum
Reakcje
307 2 3
UNIVERS napisał(a):
Czy LENZ jest sprzedawany w jakichś zestawach startowych?
Jest. Są dwa zestawy startowe różniące się tylko manipulatorem - SET 100 i SET 90.

Poniżej informacje o nich.

http://www.digital-plus.de/e/digitalplu ... r_sets.php

Chyba, że chodzi Ci o zestawy z torami, wagonami i lokomotywą - to takiego nie widziałem. Każda z firm woli włożyć tam własny zestaw.
 

UNIVERS

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
Dzięki za informacje.
Temat zestawu startowego zainteresował mnie z uwagi na ewentualnie niższą cenę. Ogólnie przyjęło się bowiem, że jak sterowanie DCC jest w zestawie startowym to taniej kosztuje. Nie koniecznie musi być z lokomotywą i wagonami. Głównym kryterium jest cena. Ale nigdzie nie znalazłem oferty z ceną jeśli chodzi o SET 100 więc nie wiem czy taniej wychodzi niż by kupować wszystko oddzielnie.

Mam Roco MM i zastanawiam się nad przesiadką... nie wiem, może niepotrzebnie... ogólny przekaz na forum jest taki (z tego co się zorientowałem), że Lenz SET 100 jest obecnie najbardziej wypasiony na nasze warunki i polecany jako naj...
 

zbig10101

Użytkownik
Reakcje
1 2 0
Zestaw Lnez Set 100 zawiera LH-100 oraz LZV-100 już teraz jest dostepny moduł LZV-200 MODUŁY LZV-200 nie są dostepne na razie w zestawach. w ofercie ebay można znależć zestaw set 100 w cenie około 1150 zł (niemcy lub 950 stany) podczas gdy pojedynćże elementy zestawu kupowane oddzielnie to 1600 zł.
 

pjmo

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
Szczęśliwy nabywca odgrzebie temat ;)

Kilka pytań co do zestawu:
1. Zastanawiamy się na forum n-normy nad alternatywą TR100, ale spełniającą założenia producenta dot. wahań napięcia i zniekształceń (których nie potrafię znaleźć). Manual LZN100 podaje kilka typów, ale w zasadzie nic konkretnego. Pan Piotr podrzucił fajny link do stworzenia swojego trafo, ale moja znajomość elektryki ogranicza się do prostych zabaw - stąd wiadomy wybór DCC, żeby ominąć jakiś procent zbędnej elektryki pod makietą.

2. Zaczynam od jednego prostego modułu w eNce, docelowo mam zamiar stworzyć pokojowy tort - zakładając, ze na makiecie pojawią się napędy i semafory, niezbędne będzie wykorzystanie dekoderów, chociażby Lenz 11150 - te z kolei wymagają swojego zasilania. Pytanie, na ile mocny trafo wybrać, żeby jednocześnie wystarczył na obecne potrzeby (jednotorowy moduł) i przyszłe zapotrzebowanie.

3. Które dekodery (pomijając dodatkowe wyjścia funkcyjne i moduły dźwiękowe - tego nie potrzebuję), będą współpracować ze sterowaniem Lenz'a najlepiej? Misiek podrzucił mi info, że w przypadku Trix'a 12572, Lenz Minigold nie pracował najlepiej. Czekam na torowisko i chwilowo nie mam na czym sprawdzić Minigolda+ - pamiętam, że Trix 12170 po próbnych jazdach z tym dekoderem i MM działał bez zarzutu.

4. Czy mamy również dostępne tłumaczenie pod pilota LH90? Wybrałem wersję z pokrętłem, znalazłem polskie tłumaczenie Pana Piotra pod LH100. Fajnie się czyta, ale mimo wszystko układ klawiatury troszkę się różni :D
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
L
DCC 3
DCC 4
DCC 3
DCC 11
DCC 2

Podobne wątki