• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Budownictwo kozioł oporowy pierwsza próba

Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.

hopek13

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
miałem chwile i zacząłem się bawić.ocenicie sami jak mi wyszło.malowanie HUMBROL
jeszcze mały nasyp i troche krzaków i będzie ok.chyba
 

Załączniki

Meggido

Znany użytkownik
Reakcje
2.667 12 2
#3
To zdjęcie Twojego autorstwa niczego nie przedstawia kolejowego. Jakąś rurę mosiężną, ale napewno nie kozioł oporowy.
 
OP
OP
hopek13

hopek13

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#6
to zrób lepsze.przeciez nie napisałem że to dzieło sztuki tylko pierwsza próba ale dla takiego ograniczonego krytyka to jest nie do ogarnięcia.
 

Meggido

Znany użytkownik
Reakcje
2.667 12 2
#8
Właśnie, zrób lepsze zdjęcie. Wtedy cokolwiek będzie widać z tego co zrobiłeś i czym się chcesz pochwalić.
 

Daniel

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
#11
Fajny Koziołek :) nie czytaj krytycznych opini,forum jest po to,żeby sobie pomóc i doradzić a jak zrobi Meggido swój to ocenimy jego i powiedz mu ze prowadnice do okien,nie są zrobione z mosiądzu tylko zwykała stal,a rura raczej jest pusta w środku a nie pełna wiec chciał sie popisać tylko roszke się zblaznił :) ale co do Koziołka jest oki jak na pierwsza twoja zabawę w tym kierunku.Ja też robiłem takiego koziołka tylko szyny giołem w łuk (rozgrzej szyne nad gazem i formuj jak zechcesz,okopci sie i straci swoje barwy ale to i tak malujesz na biało:) )
 

cyruss

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
317 1 0
#12
Przy takich fotach warto w aparacie włączyć makro (zwykle taki przycisk z niebieskim kwiatkiem / krokusem)... Złapie ostrość bliżej...
Ustawiać przedmiot tak by nie była potrzebna wielka głębia ostrości (tu jest odwrotnie).
Stosować mocne oświetlenie to i głębię ostrości będzie można wiekszą uzyskać. Im mniejszy otwór przysłony (średnica, cyferki rosną w odwrotna stronę czyli im większa cyferka) tym większą głębię ostrości da się uzyskać.
 
OP
OP
hopek13

hopek13

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#13
dzięki za pomocne sugestie.postaram się o lepsze zdjęcia.ja na pierwszy raz to podpiłowałem szyny ale wiem że na gorąco sie je wygina ale to na nastepny raz.teraz mysle jak i z czego zrobićnasyp pod kozłem??może troche gipsu albo czegos innego??
 

Mały John

Nowy użytkownik
Reakcje
2 0 0
#17
znak STÓJ zrobiłem żelowym czarnym długopisem na białym kartonie, a zdjęcie zrobione cyfrówką Fuji funkcją makro a reszta tak jak napisał xendx, dobre oświetlenie i pusto dookoła:)
 

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
5.082 140 0
#18
Mały John napisał(a):
znak STÓJ zrobiłem żelowym czarnym długopisem na białym kartonie
Jakbyś jeszcze brzegi objechał tym długopisem to byłoby fajniej.
Czy podkłady (te białe) są staroużyteczne wyprute z "normalnego" toru? Bo trochę rażą wycinki po szynie.
Może lepiej byłoby je wystrugać, nawet z zapałki?
 
Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Techniki modelarskie 4
Techniki modelarskie 25

Podobne wątki