• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta modułowa wg norm Kombinat górniczo-hutniczy Kempol

OP
OP
Kempol

Kempol

Administrator
Zespół forum
Donator forum
BGM
MSMK
Reakcje
19.122 216 0
Rzeczywiście, wygląda fantastycznie.
Marku @Kempol, kto jest producentem torów i jakimi farbami je malowałeś?
Przejrzałem wątek, ale chyba nie było wcześniej tych informacji.
Co do farb to musisz poczekać na odpowiedź Marka.
Już jestem. Tory tak jak napisał @Grzes to Weinert, tak samo farby:

Weinert 2665 – tor główny;
Weinert 2666 – tor boczny;
Weinert 2664 – podkłady;
 
OP
OP
Kempol

Kempol

Administrator
Zespół forum
Donator forum
BGM
MSMK
Reakcje
19.122 216 0
Moduł numer jeden zaszutrowany, pierwszy chodnik i krawężniki położone dla przymiarki, gdzieś jakiś płot i chlewiki, powolutku czuć już klimat.
IMG_0023.jpeg
IMG_0009.jpeg
IMG_0022.jpeg
IMG_0025.jpeg
IMG_0020.jpeg
IMG_0019.jpeg
IMG_0017.jpeg
IMG_0016.jpeg
IMG_0014.jpeg
IMG_0013.jpeg
IMG_0012.jpeg

IMG_0010.jpeg
 
OP
OP
Kempol

Kempol

Administrator
Zespół forum
Donator forum
BGM
MSMK
Reakcje
19.122 216 0
Jak dożyję i to skończę to pewnie na niejednej imprezie znajdą się razem.
Zasadniczo jest to osobny projekt.
 

Magic

Znany użytkownik
Reakcje
5.490 36 4
Fajny klimat, u nas Zatorze nieco tak wygląda fragmentami tylko zabudowania niższe, też z czerwonej cegły, zawsze mi się podobała taka zabudowa. Kibicuję projektowi(y)
 

t_domagalski

Znany użytkownik
Reakcje
1.427 19 9
Przykład okna z cegłami w innym kolorze...
To akurat są najprawdopodobniej cegły szkliwione. We Wrocławiu można było spotkać wiele takich obiektów. Cegły były szkliwione brązowym lub zielonym szkłem, a z nich były tworzone rózne wzory na budynkach lub obiektach.

Z dzieciństwa pamiętam np. bardzo ładny, blachownicowy wiadukt nad Legnicką ( https://www.google.com/maps/@51.120...umbfov=90!7i16384!8i8192?coh=205410&entry=ttu ), którego przyczółki były właśnie ozdobione wzorami z cegły szkliwionej na różne kolory.
Jeszcze wiele lat po przebudowie w okolicy nasypu można było natrafić na gruz z resztkami glazury.
 

Inkson

Administrator
Zespół forum
BGM
Reakcje
1.480 29 0
Po dłuższej przerwie prace ruszyły i efekty już są, skrzynka nr 2 została przekazana Markowi. Tory na środku są przymocowane tymczasowo, ponieważ pierw trzeba zamontować wiadukty, ale to już będzie praca Marka.
Bez nazwyjkiop.jpeg

Bez nazwyghtr.jpeg

Bez nazwykkoip.jpeg

Bez nazwygfdf.jpeg

Bez nazwyjhkji.jpeg

Bez nazwyklom.jpeg

Bez nazwygfdopl.jpeg