• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolejowe Pogotowie Lekarskie

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.414 47 0
#1
Przegladając strony w necie znalazłem taką fotkę.Czy ktoś coś wie więcej o tych służbach?
Czy były też w innych DOKP i czy są jeszcze zdjęcia tego typu pojazdów?
Czy posiadali tylko pojazdy drogowe, czy też jakieś wagony?
Na zdjęciu z lat 60tych jest amerykański Dodge.

101494mid.jpg
 

maniek2820

Znany użytkownik
Reakcje
12 1 0
#2
WITAM,jeszcze przed reformami istniała kolejowa służba zdrowia --szpitale np WARSZAWA MIĘDZYLESIE I NA BRZESKIEJ ,w szkołach były gabinety podległe obwodom medycyny kolejowej .DZiś została tylko okrojona kolejowa medycyna pracy.....Nigdy nie widziałem ambulansu z logo PKP.
Natomiast pamiętam na żywo w akcji kolejową Straż Pożarną i to dwu krotnie.W CZASACH praktyk lata 95-96 Na wozach bojowych marki STAR był napis ,,Straż Pożarna PKP "
Były to pojazdy z ulicy Staniewickiej -stacja Wwa PRAGA...PODOBNA JEDNOSTKA NA ODOLANACH JUŻ NIE ISTNIAŁA
 
OP
OP
Irokez46

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.414 47 0
#3
Straż oraz ratownictwo kolejowe to nic dziwnego, natomiast o tego typu sanitarkach nie miałem pojecia ani wogóle o takiej śłużbie.Dlatego byłem ciekaw czy posiadali jakieś wagony albo jakiś inny sprzęt.Dzięki Mariusz za odpowiedz.
A straży kolejowej mam kilka fotek, tu zamieszczam jedną z nich.

1 (142).jpg
 

Podobne wątki