• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Z (1:220) Jeszcze mniejsze - auta 1:220

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
No to kolejne autka jadą po ciężkich i błotnistych ćwiczeniach na poligonie ładować się na eszelon:

IMG_1909.JPG

To jak zwykle wydruki 3D ze Shapeways po malowaniu i brudzeniu. Jeden dostał dodatkowe anteny jakie można na tych wersjach zaobserwować. Myślę, że należą im sie też portreciki:

IMG_1912.JPG

IMG_1913.JPG

IMG_1914.JPG

IMG_1916.JPG

Zdrada69

Zespół forum
Na moją prośbę przerobione zostały ze skali 1:200 na 1:220 UAZy-452 do wydruku na Shapeways. Był cały zestaw z czego w polskim wojsku wykorzystywane były furgony (wozy rozpoznania kartograficznego) i busy. Nie natrafiłem na informację by były wykorzystywane "skrzyniowce". Wydruki tym razem nie były rewelacyjne ale na eszelonie pewnie jakoś ujdą:

IMG_2587.JPG

IMG_2585.JPG

Zdrada69

Zespół forum
@Irokez46 - dzięki za informację i wypatrzenie tej fotki. Pozostaje dorobić ładunek na skrzynię no i ... chyba jeszcze zderzaki na czarno pomaluję, bo widzę, że to było dość standardowo stosowane (czasem z białymi końcówkami ...

matekw

Znany użytkownik
Ładne, wyglądają lepiej niż to co mamy w H0...

Doprecyzujmy wersje używane przez WP.

Furgon:
- rozgłośnia 'Pioner' (spotkałem jeszcze oznaczenie ALTV). Po wstawieniu okna i ścianki działowej oraz wyposażeniu sprzęt radiowy (wzmacniacze, magnetofony, mikrofony). Na dachu dwa duże głośniki (jak na zdjęciu) lub trzy mniejsze.
http://muzeumgryf.pl/wp-content/uploads/2016/07/DSCF4759a.jpg
Widziałem zdjęcia z jakiejś aukcji zwykłego furgonu w kolorze (i w opisem) sugerującym WP.

Mikrobus, ale bez tych małych szyb za przednimi drzwiami:
- wspomniany Autotopograf
http://walkarounds.scalemodels.ru/d...52T-2+by+Kamil+Andu_a_+MWL_+Bydgoszcz+004.JPG
- Wóź dowodzenia WD-115 - to było to samo co na UAZie 469 tylko nie był przeznaczony do desantowania.
- Radiostacje lotnicze
- Radiolatarnie PAR-9m
Z zewnątrz różniły się tylko wyposażeniem na dachu.

Na razie koniec przynudzania;)

Zdrada69

Zespół forum
@matekw - dzięki za uzupełniające informacje i fotki. Te z megafonami już w necie widziałem. Może faktycznie uda się jeszcze na te dach w niektórych dodać jakiś fajny gadżet tak by poszczególne sztuki trochę zróżnicować - to zależy tez od tego co znajdzie się w pudełkach z resztkami po innych modelach do "ponownego wykorzystania". Takie dodanie indywidualnego charakteru zawsze jest fajne - choć w mojej skali to czasem o smaczkach tylko autor wie...
A orientujesz się może czy w LWP były tez malowania kamuflaż - mnie się raczej wydawało że powinny pozostać jednolicie oliwkowozielone. No a może któreś do naszych (prawie) czasów pozostały na stanie i zostały przemalowane ?
Kiedyś natrafiłem na filmik na YouTube z eszelonem gdzie wypatrzyłem te furgonetki ale nie mogę go znaleźć. Mam wrażenie że film był stosunkowo nowy (możliwe, że wagony były już niebieskie PKP Cargo).

Zdrada69

Zespół forum
Tym razem do eszelonu współczesnego. razem z leopardami do polski trafiły wozy bojowe rodziny M113 w 3 wersjach: podstawowej, sanitarnej oraz wóz dowodzenia M577. Tym razem w oparciu o już istniejące modele projektant z Hiszpanii dorobił jeszcze wersję sanitarną - z "wanną" na przodzie. Na razie na warsztacie wyglądają myślę nieźle - w "wannach" zainstalowałem imitacje siatek maskowniczych - bo najczęściej właśnie taki towar tam widać na zdjęciach tych wozów w polskiej armii. Niestety brakuje jeszcze oznakowania sanitarek - czerwonych krzyży - tutaj potrzebne będą wykonane specjalnie kalkomanie. Może ktoś pomoże w projektowaniu - bo to nie moja mocna strona...

IMG_2795.JPG

IMG_2796.JPG

Zdrada69

Zespół forum
To dołączył jeszcze do nich BWP-1 - też we współczesnym malowaniu. Lekko poprawiony - dostał antenę i drewnianą belkę z tyłu. Wygląda na to, że już całkiem zacny eszelon da się powoli zrobić. W sumie to będą dwa zestawy: LWP i współczesny...

IMG_2817.JPG

IMG_2821.JPG

IMG_2822.JPG

Flotoma

Znany użytkownik
Na moją prośbę przerobione zostały ze skali 1:200 na 1:220 UAZy-452 do wydruku na Shapeways. Był cały zestaw z czego w polskim wojsku wykorzystywane były furgony (wozy rozpoznania kartograficznego) i busy. Nie natrafiłem na informację by były wykorzystywane "skrzyniowce". Wydruki tym razem nie były rewelacyjne ale na eszelonie pewnie jakoś ujdą:
Jak Irokez napisał, były skrzyniowe UAZ-y 452 w naszym wojsku. Ten z linku Irokeza to najprawdopodobniej wersja z polowym lotniskowym reflektorem. W H0 tak wyglądała ta wersja:

UAZ452REF.jpg

Zdrada69

Zespół forum
Wracamy do tematu LWP - tym razem BRDM-1. Nie znalazłem informacji, że był wykorzystywany w wojsku a SKOT to trochę jednak inna konstrukcja. Na pewno był jednak używany w Polsce przez ZOMO. Przyjmijmy, że jednak armia testowała przynajmniej ten pojazd...

IMG_2823.JPG

IMG_2819.JPG

IMG_2818.JPG