• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Gdzie wlutowac kondensator

Arturoo

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#26
Witam
Jest to moduł SH10 firmy Doehler &Haass na mojej stronie masz dokładny opis instrukcje i schemat podłączenia
Jak będziesz potrzebował pomocy z wgraniem dźwięku to daj znać.
Nie mogę dać linka bezpośredniego do strony bo admin jak to zwykle robi zaraz zablokuje ale poniżej masz opis jak do niej trafić :)
 

Marqus

Moderator Poznańskiego Klubu Modelarzy Kolejowych
PKMK
Reakcje
446 8 0
#30
I nie uszkodzi to dekodera na 100% mimo że dekoder jest na 16v
Czy to jest pytanie?

Nie, nie uszkodzi. Napięcie podane na kondensatorze to informacja do jakiej wartości kondensator może pracować.
Wartość tego napięcia powinna być o 1/3 wyższa od napięcia zasilania.
W przypadku zasilania 16V, jak najbardziej kondensator powinien być na 25V.
 

Arturoo

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#31
Witam
Nie jest istotne na jakie napięcie jest dekoder tylko jakie napięcie jest w torach jeżeli jest większe niż 16V ( roco ) a ups dasz od strony mostka prostowniczego z kondensatorami 16 V nie jest dobrze i prawdopodobnie uszkodzisz dekoder ( za wysokie napięcie w torowisku)i kondesatory w ups (za niskie napięcie kondesatorów) .
Jak podłączysz ups od strony SUSI jeżeli dany dekoder takowy interfejs posiada to będzie działać i kondensator na 16V w zupełności wystarczą dobrze jest dać dodatkowo diodę zenera 16V od dłuższego czasu stosuję takie rozwiązanie i działa bez problemu .
Ale jeżeli do dekodera który jest na 16V podłączysz sterowanie przykładowo Roco to i tak masz dużą szanse uszkodzić dekoder niezależnie od tego czy stosujesz UPS czy nie. Jeżeli będziesz używał przykładowo MS1 lub 2 Trixa to wszystko z dekoderem będzie OK natomiast kondensatory w UPS na 16 V będą na granicy dużego ryzyka ich uszkodzenia.
Podsumowując kondensatory do UPS na 16V tylko przez interfejs SUSI
 
OP
OP
zgodny

zgodny

Znany użytkownik
Reakcje
414 19 0
#32
Witam
Jest to moduł SH10 firmy Doehler &Haass na mojej stronie masz dokładny opis instrukcje i schemat podłączenia
Jak będziesz potrzebował pomocy z wgraniem dźwięku to daj znać.
Nie mogę dać linka bezpośredniego do strony bo admin jak to zwykle robi zaraz zablokuje ale poniżej masz opis jak do niej trafić :)
Czy to jest prawidłowe połączenie modulu z dekoderem? Dekoder to Zimo MX 630 P16.
 

Załączniki

PiotrK

Aktywny użytkownik
FREMO Polska
Reakcje
316 0 0
#33
Domyślam się, że moduł masz podłączyć przez złącze SUSI.
Pady dekodera MX630, które zaznaczyłeś na rysunku to nie jest wyjście SUSI, tylko złącze ISP programowania procesora.
ZIMO nie zaleca podłączania czegokolwiek w to miejsce...
 

piotr66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.750 30 1
#37
Nie jestem specjalistą od dcc ale w instrukcji MM jest, że żaden kondensator nie może znajdować się pomiędzy torami. Poza tym taki układ raczej nic nie daje, kond. rozładowuje sie zbyt szybko. Jedynie w połączeniu z dekoderem kond. ma sens.
 

mareknyc

Aktywny użytkownik
Reakcje
67 8 0
#39
Pytanie do Karola ,w Twoich dekoderach dzwiękowych do SP45 też można dolutować bezpośrednio kondensator czy trzeba dokupić tą płytkę od ESU?
Dokładnie chodzi o ten power pack esu 54670
 

PiotrK

Aktywny użytkownik
FREMO Polska
Reakcje
316 0 0
#40
Na moje jest OK. Dołożyłem opis mostka ...
... i zadziała jak lampa błyskowa - dokładniej jeden raz i LED'y do wymiany. W tym układzie brakuje rezystora ograniczającego prąd.
Można też kondensator podłączyć przez układ resystor - dioda analogiczny jak w przypadku dekoderów. Wbrew pozorom ma to sens nie tylko w przypadku dekoderów.

Pytanie do Karola ,w Twoich dekoderach dzwiękowych do SP45 też można dolutować bezpośrednio kondensator czy trzeba dokupić tą płytkę od ESU? Dokładnie chodzi o ten power pack esu 54670
Wyręczę Karola - Można dolutować UPS złożony z kondensatrora, rezystora i diody. Wszystko jest w instrukcji od LokSound V4.
 

Podobne wątki