• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Gdzieś na wsi...

maciekk

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
1.347 10 0
#1
Będę umieszczał tutaj fotki z budowy moich skrzynek wąskotorowych. Cały projekt będzie składał się z 8 lub 10 skrzynek każda po około 80 cm. Dwie z nich są już prawie gotowe zostały jeszcze do zrobienia różnego rodzaju detale. Jedną skrzynkę można było oglądać na stoisku PZMK podczas mistrzostw w ubiegłym roku.
DSC_6611 (Kopiowanie).JPG
 

Załączniki

pwel

Aktywny użytkownik
SKMK
Reakcje
3 0 0
#3
Popieram Brodagaza,piękna robota,ale mam dwie uwagi:
1.Popraw dach wiaty,bo nie do końca się przykleił
2.Dodaj trochę zieleni średniej,żeby nie było 'dywanu",bo jak się pod odpowiednim kątem zerknie,to jest lekki "dywan"
Poza tym-(y)
 
OP
OP
maciekk

maciekk

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
1.347 10 0
#8
Popieram Brodagaza,piękna robota,ale mam dwie uwagi:
1.Popraw dach wiaty,bo nie do końca się przykleił
2.Dodaj trochę zieleni średniej,żeby nie było 'dywanu",bo jak się pod odpowiednim kątem zerknie,to jest lekki "dywan"
Poza tym-(y)
ad.1 Rzeczywiście dach się odkleił i przy najbliższej okazji to poprawię.
ad.2 Zieleń niska obowiązkowo musi dojść i to zrobię jak przyjadą do mnie odpowiednie materiały.
 

rudy

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#9
Ja bym go nie poprawiał bo to przecież "gdzieś na wsi" a tam nic nie jest doskonałe tym bardziej wiaty:) Ogólnie elegancko ci to wyszło.
 
OP
OP
maciekk

maciekk

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
1.347 10 0
#10
Pomału praca idzie do przodu... Na zachętę jedna fotka. ;) A segment w całości będzie można zobaczyć już w sobotę na targach w Poznaniu a później na imprezie w Istebnej.
gdzieś na wsi_-050 (Kopiowanie).jpg
 
OP
OP
maciekk

maciekk

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
1.347 10 0
#14
A te wagoniki to co to takiego? Jaki producent?
Sa to wagony Liliputa.

Ten koleś w niebieskiej koszulce leje na wszystkich skrzynkach... :D
To juz jego miejsce docelowe. ;)

WIadukt do bani a domek chyba kapkę lewituje, ale ogólnie bardzo sympatyczne.
Co w tym wiadukcie jest do ,,bani" ? Domek jest jeszcze nie przyklejony bo powstaje do niego wnętrze wiec spokojnie bedzie tak ustawiony żeby nie lewitował. :)
 

hugwa

Moderator
Zespół forum
Reakcje
371 26 4
#15
Konstrukcja. Jeśli jest żelbetowy a te wystające przyszcze są ulepione z tynku to OK, choć trudno sobie wyobrazić żeby ktoś miał taką fantazję w 1:1.
Jeśli ma udawać kamienny, to nie dałoby się takiego zbudować.
Balustrada też bardziej pasuje na krawędź wykopu na budowie.

Skoro domek nie jest skończony to nie było uwagi :)
 
OP
OP
maciekk

maciekk

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
1.347 10 0
#16
Założenie przy budowie było takie że konstrukcja wiaduktu jest wykonana z betonu a kamienie to tylko imitacja. A co do balustrady zgadzam sie w 100 % i nie jestem z niej do końca zadowolony ale z czasem zostanie wymieniona na inną. ;)
 
OP
OP
maciekk

maciekk

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
1.347 10 0
#18
Związku z tym że mam nowy plan na makietę . Sprzedaje to co wyżej. Więcej informacji w wątku Giełda.
Na początku grudnia pojawią się zdjęcia z nowo budowanych skrzynek. ;)
 
OP
OP
maciekk

maciekk

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
1.347 10 0
#19
Budowa nowych skrzynek trochę utknęła w martwym punkcie... Powodów jest kilka między innymi brak sklejki w Toruniu ale po 20 ma być dostawa. :D
Na pierwszy ogień pójdzie łuk i tu nasuwa się pytanie o jakim promieniu ma on być ? W późniejszym czasie chciałbym wykonać jakąś stacyjkę nawet pewny projekt tli mi się w głowie... no ale tu pojawia się kolejny problem rozjazdy...