• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

[Fleischmann, 506012] Wagon pocztowo-bagażowy Fg 036 164

karol_mar

Znany użytkownik
Reakcje
64 1 0
#1
Model wagonu pocztowo-bagażowego, którego odpowiednikiem był niemiecki wagon PwPosti Pr11. Model został wyprodukowany jako element kompletnego składu lokalnego pociągu z dyrekcji poznańskiej dedykowanego do lokomotywy Oki2 produkcji Roco (nr kat. 62296).

sklad_osobowy.jpg


Seria pojazdu: Fg
Epoka: IIIb
Producent: Fleischmann
Numer katalogowy: 506012
Rok produkcji: 2013
Zarząd kolei: PKP
Numer inwentarzowy: 036 164
Skala: H0
Stacja macierzysta: Chodzież
Dyrekcja: Dyr. Poznań
Liczba osi: 2
Rewizja: Poznań 8.4.54

IMG_7160.JPG IMG_7165.JPG IMG_7169.JPG IMG_7174.JPG IMG_7176.JPG IMG_7177.JPG

więcej zdjęć
 
OP
OP
karol_mar

karol_mar

Znany użytkownik
Reakcje
64 1 0
#3
Do takiego krótkiego składu ogrzewczy z reguły nie był potrzebny. Ale fakt, że ma on również poznański przydział.
 

Zaqu

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
10 1 0
#4
Mam ten skład i bardzo mi się podoba.
Pytanie moje - jaka rzeczywista długość - ile wagonów osobowych i w jakiej konfiguracji mogłoby być w takim składzie w rzeczywistości?
 
OP
OP
karol_mar

karol_mar

Znany użytkownik
Reakcje
64 1 0
#5
Myślę, że w takiej konfiguracji jak powyżej skład mógł wystąpić w rzeczywistości, jest przewaga niższych klas, co było charakterystyczne dla pociągów lokalnych.
 

Podobne wątki