• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

1:1 EUROPEJSKIE POCIĄGI MIĘDZYNARODOWE (Ost-West) 4

Kris

Znany użytkownik
Reakcje
2.288 41 5
#1
Teraz czas na tytułowy Ost-West.
Jak pisałem przy cz. 1, pociąg ten jeździł w kilku relacjach (później te relacje przejął Jan Kiepura).
(Moskwa-) Warszawa - Paryż / Kolonia / Bruksela
Na trasie do Paryża wchodził w skład IC Moliere (Berlin-Paris).

ost-west2.jpg
ost-west-berlin-paris s.jpg
ost-west-berlin-paris.....jpg
ost-west-berlin-paris...jpg
ost-west berlin-paris.jpg
ost-west bruxelles-moskwa 94.jpg
ost-west bruxelles-moskwa 95.jpg
ost-west bruxelles-moskwa 97a.jpg
ost-west bruxelles-moskwa 97b.jpg
ost-west bruxelles-moskwa 97c.jpg
ost-west bruxelles-moskwa 97d.jpg
ost-west bruxelles-moskwa 98.jpg
ost-west bruxelles-moskwa 98a.jpg
ost-west duren.jpg
ost-west1.JPG
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.412 463 29
#3
Szkoda tylko, że kolega @Kris wrzuca zdjęcia trochę bez ładu i składu, nie podając ani źródła, ani żadnej informacji o tym, co jest na zdjęciach. W ostatnim wpisie znalazły się moje zdjęcia ostatniego "Ost-West" (od następnego dnia jeździł EN "Jan Kiepura") - to pierwsze 5 małych fotek z wątku o "Janie Kiepurze": http://forum.modelarstwo.info/threads/en-jan-kiepura-zestawienie-wagonów.9219/page-12#post-510359
Pozostałe fotki pochodzą z Drehscheibe i były już zacytowane przez kolegę @MichałK: http://forum.modelarstwo.info/threa...zarządach-kolejowych.29803/page-2#post-852066
 
Reakcje
8 0 0
#4
Witam.

Wątek bardzo ciekawy - przynajmniej dla mnie, bo sam zastanawiałem się nad skompletowaniem składu tego pociągu.
Swój skład chciałem oprzeć o obydwa sety ACME + granatowy sypialny WARS Roco lub Tilliga.
Na stronie vagonWEB są zestawienia z okresu 1995/96, czyli mniej więcej odpowiadające datom rewizji wagonów z kompletów ACME (1991, 1993 i 1994).

Niestety oryginalne składy zawierały więcej wagonów - zarówno polskich jak i rosyjskich sypialnych (w malowaniu granatowo-czerwonym).
I tu (w moim przypadku) pojawił się problem nie do przeskoczenia. Mam tuby maksymalnej długości 240cm, czyli do jednej wchodzi 7 wagonów typu Z i lokomotywa - sprawdzone organoleptycznie. A jak tu się pochwalić na forum niepełnym składem? To zaraz zjeżdzą człowieka ... ;-)

Nie widzę powyżej dwóch zdjęć z sieci autorstwa pana Christiana Vanheck z 2011 roku:
 

Załączniki

OP
OP
Kris

Kris

Znany użytkownik
Reakcje
2.288 41 5
#5
Panie Andrzeju, przepraszam, że nie poprosiłem Pana o zgodę na publikację już opublikowanych zdjęć.
Nie przypisuję sobie autorstwa tych zdjęć, prawa autorskie są bezpieczne, a zdjęcia łatwo "guglowalne" (dlatego darowałem sobie wklejanie linku pod każdym zdjęciem, przy tej ilości). Zdjęcia wbrew pozorom nie są bez ładu i składu, choć może nie chronologicznie wstawione.
Moim zamysłem było zebrać w pojedynczym-dedykowanym wątku podstawowe informacje o tych pociągach i zdjęcia składów.
Dotychczas były rozstrzelone po różnych wątkach i to mnie trochę uwierało.
Jak pisałem w pierwszym poście o EPM, to tematy otwarte i każdy może, co więcej, jest zaproszony, aby je rozwijać i uzupełniać.
Postaram się poprawić przy następnych. :)
 

Podobne wątki