• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny EU45-846 PKP Cargo (BR 189) Roco

Rozjazd

Znany użytkownik
Reakcje
1.951 133 7
#1
Witam,

Zostałem posiadaczem modelu Roco nr kat. 71956 (EU45-846). Znalazłem trzy kwiatki. Po postawieniu na tory, zauważyłem, ku mojemu zdziwieniu, że światła czerwone są tak beznadziejnie wykonane, że wygląda jakby było trzecie czerwone światło (!). Nawet czerwone światło bije przez otwory na czole. Model tak samo się zachowuje w analogu czy z dekoderem, bez różnicy. Ewidentnie brakuje jakiejś przysłony? Ale, że w modelach Roco coś takiego?

IMG_4755_small.jpg


Kolejna rzecz. Białe światła prześwitują do kabiny:
IMG_4753_small.jpg


I trzecia sprawa. Czy jest to normalne w tym modelu, aby światła białe były w tym samym elemencie co światła czerwone? Klosz posiada dwa punkty świetlne. Czy w takim razie te wewnętrzne są atrapami?

IMG_4756_small.jpg


Czy Koledzy mogą potwierdzić tę przypadłość?

PS. No niestety ciąg dalszy mojego pecha z lokomotywami. Najlepsze jest to, że raz za razem trafia mi się trefny model i to z tego samego sklepu...
 

Lyntog

Aktywny użytkownik
Reakcje
899 6 2
#2
Prześwity z lamp w modelach ROCO, zwłaszcza tych opartych na starszych formach to standard. Najgorsze pod tym względem (przynajmniej z mojej kolekcji) są BR 232 i BR 101. Co do pozycji lamp - tak ma być, wewnętrzne światła to "długie" w niemieckich lokomotywach, musisz poszukać w funkcjach dekodera jak je włączyć ;-)
 
OP
OP
Rozjazd

Rozjazd

Znany użytkownik
Reakcje
1.951 133 7
#3
Prześwity z lamp w modelach ROCO, zwłaszcza tych opartych na starszych formach to standard. Najgorsze pod tym względem (przynajmniej z mojej kolekcji) są BR 232 i BR 101. Co do pozycji lamp - tak ma być, wewnętrzne światła to "długie" w niemieckich lokomotywach, musisz poszukać w funkcjach dekodera jak je włączyć ;-)
Czyli ten typ tak ma? :eek: Naprawdę jestem zawiedziony, gdyż stara czy nowa forma nie powinna mieć znaczenia przy tej kwestii. Nie ma sposobu, żeby to jakoś poprawić?

Niestety długich świateł nie ma. Przeleciałem wszystkie funkcje dekodera. Nie ma takiej opcji. A wyjścia to potwierdzają.
1663194298792.png

Natomiast w Vectronie ta rozpiska wygląda dużo lepiej i tam istotnie są długie światła i oświetlenie kabiny.
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
Rozjazd

Rozjazd

Znany użytkownik
Reakcje
1.951 133 7
#4
Oglądnąłem jeszcze parę filmów na YT dotyczącej tej lokomotywy (w niemieckich wersjach). I w żadnym filmie nie wystąpiło takie prześwitywanie. Trzeci reflektor pozostaje ciemny. Także chyba nie jest tak, że we wszystkich BR 189 tak jest.
 

am-70

Znany użytkownik
Reakcje
5.784 102 1
#5
Jako, że powstał nowy wątek dedykowany modelowi EU45-846 od Roco, pozwolę sobie na zadanie pytania dotyczącego zamontowanych na dachu modelu odbieraków prądu. Niestety nie udało mi się znaleźć odpowiedniego zdjęcia, które by jednoznacznie potwierdziło lub zaprzeczyło, dokonanemu przez producenta ich wyborowi. Chociaż, po przejrzeniu fotografii umieszczonych w internecie, skłaniam się bardziej do tezy, że zaproponowana przez Roco konfiguracja jest niestety nieprawidłowa.

Roco-71956.jpg


Co ciekawe, w poprzedniej wersji modelu (Roco-72481, EU45-805), producent użył innej konfiguracji odbieraków.

Roco-72481.jpg


Stąd moje pytanie do Kolegów. Czy to co otrzymaliśmy w modelu pokrywa się z tym co jest zamontowane na prawdziwej lokomotywie:niepewny:

Źródło: facebook.com/Przystaneksklep, worthpoint.com
 
OP
OP
Rozjazd

Rozjazd

Znany użytkownik
Reakcje
1.951 133 7
#6
Niestety w pantografach nie pomogę. Jeżeli Kolega @am-70 nabył model, to mam uprzejmą prośbę. Czy mógłby Kolega sprawdzić jak świecą w modelu Kolegi światła czerwone? Tzn. czy światło przechodzi na trzeci reflektor? Najlepiej gdyby Kolega wykonał zdjęcie i tu zamieścił. Obecnie nie wiem czy mam model reklamować czy nie gdyż nie mam porównania tego samego modelu. Dzięki z góry.
 

Maro16

Aktywny użytkownik
Reakcje
76 4 0
#7
Witam,

Zostałem posiadaczem modelu Roco nr kat. 71956 (EU45-846). Znalazłem trzy kwiatki. Po postawieniu na tory, zauważyłem, ku mojemu zdziwieniu, że światła czerwone są tak beznadziejnie wykonane, że wygląda jakby było trzecie czerwone światło (!). Nawet czerwone światło bije przez otwory na czole. Model tak samo się zachowuje w analogu czy z dekoderem, bez różnicy. Ewidentnie brakuje jakiejś przysłony? Ale, że w modelach Roco coś takiego?

Zobacz załącznik 917863

Kolejna rzecz. Białe światła prześwitują do kabiny:
Zobacz załącznik 917864

I trzecia sprawa. Czy jest to normalne w tym modelu, aby światła białe były w tym samym elemencie co światła czerwone? Klosz posiada dwa punkty świetlne. Czy w takim razie te wewnętrzne są atrapami?

Zobacz załącznik 917866

Czy Koledzy mogą potwierdzić tę przypadłość?

PS. No niestety ciąg dalszy mojego pecha z lokomotywami. Najlepsze jest to, że raz za razem trafia mi się trefny model i to z tego samego sklepu...
W moim modelu jest identycznie jak pokazałeś. Co do lamp wewnętrznych to są atrapy (brak świateł długich).

Jako, że powstał nowy wątek dedykowany modelowi EU45-846 od Roco, pozwolę sobie na zadanie pytania dotyczącego zamontowanych na dachu modelu odbieraków prądu. Niestety nie udało mi się znaleźć odpowiedniego zdjęcia, które by jednoznacznie potwierdziło lub zaprzeczyło, dokonanemu przez producenta ich wyborowi. Chociaż, po przejrzeniu fotografii umieszczonych w internecie, skłaniam się bardziej do tezy, że zaproponowana przez Roco konfiguracja jest niestety nieprawidłowa.

Zobacz załącznik 917869

Co ciekawe, w poprzedniej wersji modelu (Roco-72481, EU45-805), producent użył innej konfiguracji odbieraków.

Zobacz załącznik 917870

Stąd moje pytanie do Kolegów. Czy to co otrzymaliśmy w modelu pokrywa się z tym co jest zamontowane na prawdziwej lokomotywie:niepewny:

Źródło: facebook.com/Przystaneksklep, worthpoint.com
Lokomotywa EU45-805 ma dopuszczenie na Polskę, Niemcy i Austrię.
Lokomotywa EU45-846 ma dopuszczenie na Polskę, Niemcy, Austrię, Czechy, Słowację, Rumunię, Węgry oraz Słowenię.
Dlatego jest inny układ pantografów na obydwu modelach jednak jak najbardziej zbliżony do występujących na oryginalnej lokomotywie.
 
OP
OP
Rozjazd

Rozjazd

Znany użytkownik
Reakcje
1.951 133 7
#10
Zauważyłem jeszcze coś. Roco zwykło dodawać takie małe niebieskie karteczki z numerem inspektora jakości. W ostatnich modelach jakie kupiłem (a więc EU45-846, ale także najnowszy wypust Husarza) tego jednak już nie ma.

W dalszym ciągu czekam na Kolegów, którzy mają ten konkretny model, aby sprawdzili czy mają podobny problem ze światłami czerwonymi jak ja.
 
OP
OP
Rozjazd

Rozjazd

Znany użytkownik
Reakcje
1.951 133 7
#12
Dzisiaj sprawdzę i dam Ci znać. Ja natomiast mam problem z odbierakami prądu z kół przez co model bardzo źle jeździ.
Super, to czekam. Co do odbieraków, to faktycznie są słabe, po prostu paski miedziane dotykające obręczy kół. Podatne na zabrudzenia. Ponieważ mój model zrobił kilka kółek, nie mam jeszcze z tym problemów...
 

Tomasz Sauer

Znany użytkownik
FREMO Polska
Reakcje
1.655 81 4
#14
U mnie sytuacja wygląda tak samo. Generalnie model nie warty tej kasy.
Kiedyś podczas jednej z imprez modelarskich zrobiliśmy wyścig lokomotyw i ten "sam model" Taurus w wersji Railjet i PKP IC, Railjet był nie do pobicia. Po organoleptycznej ocenie wyszło, że modele posiadają różnicę w jakości wykonania, zastosowanego tworzywa, wagi i prawdopodobnie mocy silnika lub zastosowanych przekładni, pytanie czy to przypadek?
 
OP
OP
Rozjazd

Rozjazd

Znany użytkownik
Reakcje
1.951 133 7
#15
U mnie sytuacja wygląda tak samo. Generalnie model nie warty tej kasy.
Bardzo Koledze dziękuję. To teraz polecam sobie oglądnąć filmy poniżej tego samego loka od Roco, ale przeznaczonego na rynek zachodni. Ten problem tam nie występuje. I jak tu nie oprzeć się wrażeniu, że na polski rynek trafia szajs?
PS. I zgadzam się w 100%, model nie jest warty tej kasy. Cenowo ten model powinien być na poziomie segmentu 'Hobby'. Ktokolwiek się zastanawia nad kupnem niech pomyśli pięć razy...Ja przynajmniej odradzam zakupu tego modelu w tej cenie.
 

Kudlaty

Aktywny użytkownik
Reakcje
683 22 1
#17
Nie da się ukryć że "model" swoim poziomem jest w okolicach klasy Hobby.
Co do jakości wykonania modeli na rynek Polski od dawna mam zdanie że są wykonane gorzej. Nie tylko Roco tak działa.
 
OP
OP
Rozjazd

Rozjazd

Znany użytkownik
Reakcje
1.951 133 7
#18
Zamierzam napisać do Roco w tej sprawie, gdyż niedoróbka ta jest charakterystyczna dla modelu polskiego przewoźnika. Gdyby produkt całościowo był taki (tzn. dla wszystkich odbiorców), to oczywiście są mniejsze szanse na zdziałanie czegokolwiek. Ale jeżeli jedne modele są rzutu A a drugie rzutu B no to trzeba na to zwrócić uwagę producentowi.

Jeszcze warto zauważyć, że rzetelne sklepy mogłyby również być na to wyczulone i temat ten podjąć, ewentualnie ostrzec klientów (marzenie ściętej głowy). Ale niestety nic takiego się nie dzieje.

A z technicznej strony zastanawiam się co byłoby możliwe do zrobienia. Może zamontować/zmienić na części z modeli przeznaczonych na rynki zachodnie? Formy przecież powinny być kompatibylne?
 

Tomasz Sauer

Znany użytkownik
FREMO Polska
Reakcje
1.655 81 4
#19
Zamierzam napisać do Roco w tej sprawie, gdyż niedoróbka ta jest charakterystyczna dla modelu polskiego przewoźnika. Gdyby produkt całościowo był taki (tzn. dla wszystkich odbiorców), to oczywiście są mniejsze szanse na zdziałanie czegokolwiek. Ale jeżeli jedne modele są rzutu A a drugie rzutu B no to trzeba na to zwrócić uwagę producentowi.

Jeszcze warto zauważyć, że rzetelne sklepy mogłyby również być na to wyczulone i temat ten podjąć, ewentualnie ostrzec klientów (marzenie ściętej głowy). Ale niestety nic takiego się nie dzieje.

A z technicznej strony zastanawiam się co byłoby możliwe do zrobienia. Może zamontować/zmienić na części z modeli przeznaczonych na rynki zachodnie? Formy przecież powinny być kompatibylne?
Najlepiej byłoby zwracać zakup w ramach reklamacji, może zadziała gdy zrobi to kilkudziesięciu klientów, w tym sklepy, w najgorszym wypadku oleją polski rynek.
 
OP
OP
Rozjazd

Rozjazd

Znany użytkownik
Reakcje
1.951 133 7
#20
Najlepiej byłoby zwracać zakup w ramach reklamacji, może zadziała gdy zrobi to kilkudziesięciu klientów, w tym sklepy, w najgorszym wypadku oleją polski rynek.
Zgadza się, tylko sęk w tym, że nie ma alternatywy na rynku i część osób (w tym pewnie i ja) 'powalczą', aby model podrasować albo machną ręką na te mankamenty i nie będą luzem puszczać loka na makiecie ;). Ale zwrot do sklepu rozważam też.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 9

Podobne wątki

  • EU45-805