• Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny PIKO - modele lokomotyw serii EU06/EU07/EP07/EP08

Reakcje
438 294 188
To jest STRASZNE !!!
Koniecznie trzeba napisać jakąś petycję, notę na profilu Piko, na FB !!

Masakra, a mi raz się coś tam wydarzyło nie tak, a tu taka duża firma zrobiła babola w setkach modeli ...szok.
Uff ...nie tylko ja coś spitoliłem :)
Ja się wtedy chciałem tylko dowiedzieć
Myśle ze nie zrobiłem tego w nieodpowiedni sposób a jeśli tak było to proszę o wybaczenie mistrza areografu
 

m_zntk

Znany użytkownik
Reakcje
11.618 177 14
Ja się wtedy chciałem tylko dowiedzieć
Myśle ze nie zrobiłem tego w nieodpowiedni sposób

Spoko, Krzysztof, człowiek całe życie się uczy, czasem coś nie pójdzie do końca jak potrzeba. Trzeba brać to na klatę, wyciągać wnioski i przeć do przodu. Także luz.

Ciekawi mnie czy firma Piko wycofa z rynku tak źle zrobione modele? Czy oleje po prostu naiwnego Polaka?
 
Reakcje
438 294 188
Spoko, Krzysztof, człowiek całe życie się uczy, czasem coś nie pójdzie do końca jak potrzeba. Trzeba brać to na klatę, wyciągać wnioski i przeć do przodu. Także luz.

Ciekawi mnie czy firma Piko wycofa z rynku tak źle zrobione modele? Czy oleje po prostu naiwnego Polaka?
Pisałem do swojego sklepu modelarskiego i sprzedawca nie potwierdził żeby tak złe była 7 pomalowana jak na tych zdjęciach
Ja jeszcze nie wiem bo nie kupiłem zreszta czekam na Schlesienmodelle żeby na denaturat przemalować
Mam nadzieje ze orzyszlym miesiącu wyjdzie
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
24.076 386 20
Jedyna szansa, żeby PIKO zastanowiło się, że coś nie jest tak z tą lokomotywą to nie kupienie przez kolegów i zaleganie jej w sklepach przez wiele miesięcy. Inaczej to jeśli lokomotywa się sprzeda, to i PIKO nie zmieni technologii malowania.
 

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.468 47 0
Ani naszym się nie przejmą ani niemieckim ani rumuńskim czy japońskim. Tną wszyscy koszty i nie interesuje ich czy kosztem jakości modelu czy zadowolenia kupującego.
Ja na chwilę obecną rezygnuje z zakupu SU46 Cargo bo dla mnie jest to nie do przyjęcia.:mad:
 

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.461 12 0
Panowie, za nim znowu zaczniemy się kłócić, tutaj nikt nikogo hejtować nie zamierza.
Po prostu została zwrócona uwaga na dosyć istotny element jakim jest malowanie modeli.
Należy pamiętać, że zostaliśmy przyzwyczajeni raczej do wysokiej jakości malowania i oznaczeń, a teraz wychodzi na to, że producenci w ramach oszczędzania, schodzą jakością w dół. Oczywiście jeśli komuś to się nie podoba, modelu może nie kupić.
Jeśli tak się stanie i sprzedaż spadnie, producenci pójdą po rozum do głowy.
 

Maciek Wójcik

Znany użytkownik
Reakcje
1.102 130 15
Pamiętajmy jednak, że sporo osób nie wie czym jest to forum i nie przeczyta co jest nie tak z takim czy siakim modelem. Na polskim rynku są również tacy klienci, którzy poprostu nie zwracają uwagi na ewentualne błędy na modelu. Dla nich model, to poprostu model - ma jeździć i dawać frajdę :)
 

Franc

Aktywny użytkownik
Reakcje
590 95 1
No to widzę burze wywołałem :) Ale słusznie. Jak piszecie trzeba na to zwracać uwagę bo będą nam coraz większe babole wciskać za coraz większą kasę. Ja osobiście chciałem już tą 07 kupować ale jak zobaczyłem ten post na fejsie to sie przeraziłem. Ciekawi mnie teraz jeszcze jak wyjdą nowe wagony IC, cała nowa seria. A przedstawiciel Piko wiadomo, będzie bronił wszystkiego bo do swojej bramki gola nie wypada strzelać. Mam jednak nadzieję, że burza jaka powstała na facebooku z tego powodu da do myślenia bo konkurencja nie śpi - dziś wagony, jutro lokomotywy …..
 
Reakcje
438 294 188
No to widzę burze wywołałem :) Ale słusznie. Jak piszecie trzeba na to zwracać uwagę bo będą nam coraz większe babole wciskać za coraz większą kasę. Ja osobiście chciałem już tą 07 kupować ale jak zobaczyłem ten post na fejsie to sie przeraziłem. Ciekawi mnie teraz jeszcze jak wyjdą nowe wagony IC, cała nowa seria. A przedstawiciel Piko wiadomo, będzie bronił wszystkiego bo do swojej bramki gola nie wypada strzelać. Mam jednak nadzieję, że burza jaka powstała na facebooku z tego powodu da do myślenia bo konkurencja nie śpi - dziś wagony, jutro lokomotywy …..
A jaka piko ma konkurencje
 

Franc

Aktywny użytkownik
Reakcje
590 95 1
W wagonach wiadomo - Robo. A w lokomotywach póki co nie ma dlatego napisałem dziś wagony, jutro ( czyt. w przyszłości ) lokomotywy. Bo to tylko kwestia czasu, aż ktoś w to wejdzie. Liczę na reaktywację SM ale i Robo miał swego czasu ambicje :) A wracając do tej całej dyskusji na fejsie to najbardziej rozbawiły mnie argumenty przedstawiciela Piko, że lokomotywa jest ok tylko specjalnie takie światło na zdjęciach ustawione by było widać wady malowania manipulując tym samym opinia publiczną. Tylko zapomniał chyba, że to są jego zdjęcia, podpisane Piko Polska, ze strony Piko Polska :) Tak czy siak malowanie jest skopane. Na każdym zdjęciu wyraźnie widać różnice między całym bocznym pasem a słupkiem. Dwie inne metody i jakości druku. Słupek jest gładki, jak w poprzednich 07 całe boki.
 
Reakcje
438 294 188
W wagonach wiadomo - Robo. A w lokomotywach póki co nie ma dlatego napisałem dziś wagony, jutro ( czyt. w przyszłości ) lokomotywy. Bo to tylko kwestia czasu, aż ktoś w to wejdzie. Liczę na reaktywację SM ale i Robo miał swego czasu ambicje :) A wracając do tej całej dyskusji na fejsie to najbardziej rozbawiły mnie argumenty przedstawiciela Piko, że lokomotywa jest ok tylko specjalnie takie światło na zdjęciach ustawione by było widać wady malowania manipulując tym samym opinia publiczną. Tylko zapomniał chyba, że to są jego zdjęcia, podpisane Piko Polska, ze strony Piko Polska :) Tak czy siak malowanie jest skopane. Na każdym zdjęciu wyraźnie widać różnice między całym bocznym pasem a słupkiem. Dwie inne metody i jakości druku. Słupek jest gładki, jak w poprzednich 07 całe boki.
Robo to raczej nie jest konkurencja bo raz ze nie ma takiego portfolio modeli zrobionych i zaplanowanych a i ilościowo tez nie bardzo zwłaszcza kuszetki i wagony intercity
 

SP9XUR

Znany użytkownik
Reakcje
837 1 0
Jedyna szansa, (...) to nie kupienie (...)
(...)teraz wychodzi na to, że producenci w ramach oszczędzania, schodzą jakością w dół (...)
Bardzo dziękuję kolegom za zwrócenie uwagi na problem jakościowy, zarówno lokomotywy tego producenta jak jego wagonów ... ten poziom wykonania dla mnie jest nie akceptowalny.
 

puszo

Aktywny użytkownik
Reakcje
214 3 3
Wczoraj odebrałem swoją EU07 343 i faktycznie jak się przyglądam lokomotywie to jest taka gradacja na ryflowanej części pudła oraz na górnym pasie. Natomiast czoło lokomotywy jest wyraźne. Patrząc na choćby ST44 1231 czy EU06 08 to te lokomotywy są jakby "full HD" a siódemka to taki dobry" analog" Nie zmienia to jednak dla mnie ogólnego wrażenia. Wraz z wagonami Robo 2 kl i 1 kl oraz wagonu Piko i Tillig 2kl mam fajny skład TLK
 

Podobne wątki