• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Schlesienmodelle - modele lokomotyw serii ET41

Krzysztof Koj

Znany użytkownik
Reakcje
635 3 1
Widać niejaki Krzysztof Koj pilnie obserwuje wątek Schlesienmodelle skoro dał mi negatywkę za mój żarcik. Pozdrawiamy konkurencję.
Niejaki Krzysztof Koj zagląda od czasu do czasu późnym wieczorem (niekoniecznie pilnie) do wielu wątków na tym Forum i niekiedy natrafia na bzdury.
W tym przypadku, stopień absurdu był tak duży, że musiałem jakoś na to zareagować i zrobiłem to najdelikatniej, jak mogłem :).
Nasze poczucie humoru jest, jak widać, zupełnie różne.
A co do "Schlesienmodelle", to ja akurat nie czuję się w tym przypadku, w żadnym razie "konkurencją". Staram się zawsze reprezentować chłodny profesjonalizm i samego siebie. Tak więc, nie mylmy pojęć...
 
Ostatnio edytowane:

Kuba

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
W czyim - prócz swojego - imieniu wypowiadasz się w ten sposób w wątku autorstwa Kolegów z SM komentując ocenę własnego wpisu?
Odsyłam do gramatycznej formy 'pluralis majestatis'.
W dzisiejszej polszczyźnie pluralis majestatis w zasadzie nie występuje, poza kontekstami humorystycznymi czy przykładami stylizacji.
Ale widzę, że tu żartów nie ma.
 

Rafał G.

Znany użytkownik
Reakcje
3 1 0
może wykażę się totalną abnegacją w temacie lokomotyw ale widziałem w czwartek po raz pierwszy jak żyję ET42 z okrągłymi okienkami bocznymi, myślałem że to jakiś Czech (a może?). W każdym bądź razie model tej lokomotywy też wyglądał by miodnie.
 

bstok70

Znany użytkownik
MSMK
PGM
Reakcje
1.363 33 1
może wykażę się totalną abnegacją w temacie lokomotyw ale widziałem w czwartek po raz pierwszy jak żyję ET42 z okrągłymi okienkami bocznymi, myślałem że to jakiś Czech (a może?). W każdym bądź razie model tej lokomotywy też wyglądał by miodnie.
Widziałeś Panie Czapajewa :), produkt ZSRR, bardzo fajna lokomotywa. Podobno tak prosta, że aż niezawodna.
 
Ostatnio edytowane:

Jarosław

Aktywny użytkownik
ŁKMK
Reakcje
737 4 0
może wykażę się totalną abnegacją w temacie lokomotyw ale widziałem w czwartek po raz pierwszy jak żyję ET42 z okrągłymi okienkami bocznymi, myślałem że to jakiś Czech (a może?). W każdym bądź razie model tej lokomotywy też wyglądał by miodnie.

I tu trafiliście w mój słaby punkt. Właśnie go robię. Jeszcze w tym roku zamieszczę relację i zdjęcia. Wszystko zaprojektowałem w oparciu o pomiary na które poświęciłem kilka dni w lokomotywowni Karsznice i Tarnowskie Góry. Model zrobię z blach trawionych. Złapałem na ten model strasznego bakcyla, który nie ustępuje:) Myślę że będzie fajnie wyglądał obok ET41 i EU07:)
 

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.853 116 22
To ja od razu napiszę, że chętnie przygarnę od Ciebie taki model w malowaniu niebieskim PKP CARGO. Jeśli będzie trzeba, to mogę nawet opracować projekt malowania i kalek do niego.
 

przemas22223

Aktywny użytkownik
Reakcje
118 16 3
DBahn.

Przecież ET41 to są dwie EU07. Mam takie przeczucie, że minimalny promień łuku dla jamnika będzie taki jak dla pojedynczej EU07.
Ale Cocu lub Zakbret się wypowie na ten temat.
 
P

ps

Gość
Ja mam pytanie do Autorów co do napędu - a ściślej chodzi mi o połączenie obu członów.
Już wiemy, że oba mają mieć napęd - jak zatem będzie wyglądało "przeniesienie" elektryczne między członami?
Czy będzie możliwość odczepiania członu tak jak odczepia się wagon np. na makiecie?
Ważne pytania z punktu widzenia przygotowania zaplecza technicznego do ich obsługi. :) Ja np. mam wachlarz.....
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.411 463 29
Widzialem dzisiaj w Koeln na Targach wydruk 3D.
Ja byłem w Kolonii, ale model widziałem chyba ten sam;). Robert nie bardzo miał ochotę, żebym te fotki pokazywał, ale obiecałem, że napiszę, co następuje: nie piszcie, co jest tam źle, bo złe jest prawie wszystko: buda za wysoko osadzona na podwoziu (z EU07, więc troszkę się różniącym od ET41. m.in. niepotrzebny jest drugi rezonator SHP na tym samym boku), źle wsadzone zderzaki (lub ich w ogóle brak) i wiele innych rzeczy, nie mówiąc już o nieprawidłowych tabliczkach (z EU07-400, bo tak się komuś przykleiło). To nawet nie jest przedprototyp, wszystko będzie dokładnie sprawdzone i poprawione, ale ja powiem, że gdyby mi ktoś dał taki model, to już byłbym zadowolony, mimo, że to tylko wydruk 3D.

IMG_8753a.jpg
IMG_8757a.jpg
IMG_8758a.jpg
 
Reakcje
45 1 5
Widok imponujący i model będzie cudny ale powtórzę to co już było gdzieś napisane - żeby to ładnie i naturalnie na makiecie wyglądało to trzeba podczepić dość długi skład, tak ze 20-25 wagonów conajmniej. Inaczej będzie dziwnie :)
 

Podobne wątki