• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Mój ZNTK Cysterny.... głównie dla Lotosa

OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.517 33 0
#22
@Zdrada69 nue mam ani jednego kontenerowca....a gazowe cysterny mam tylko ze stajni Orlenu.
Teraz to mnie bardziej ciekawi sama patyna tych cystern :) bo na nich fajnie widać rdzę...
 

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.194 39 0
#31
Jak zawsze klasa robota Szymonie... Widzę, że wróciła wena i czas ( chociaż to drugie chyba bardziej)...

Pozdr,...
Wena jest ważna bo wtedy robota idzie. Jak @pado gdzieś pokazał te zbiorniki to mnie olśniło - pomierzyłem pokombinowałem i mam podwozia w Zetce na takie wagony. Szymon na moją prośbę zrobił projekt pod 1:220, za zamówiłem i wydrukowało sie na Shapeways. Od miesięcy leży na biurku i kłuje w oczy a jakoś nie mam weny by je ruszyć ... Ale te Szymona pokazane - może spowodują zmianę w zakresie priorytetów na warsztacie...
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.517 33 0
#36
@Misiek podsyłaj wydruk. Sprawdzę go z podwoziem i resztą części czy wszystko do siebie pasuje. Już jestem w konsultacji z kolega od projektów 3d i chyba wiem gdzie jest problem. W wolnej chwili będę sie bawił tematem..bo cystern chce więcej :)
 
Reakcje
47 0 2
#38
Trochę może głupie pytanie co do pocisku na wyrzutni.
Jeśli drukujesz cysterny, to czy drukujesz je pełne w środku, czy w jakiś sposób ewakuujesz żywicę ze skorupy?
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.517 33 0
#39
Jeśli drukujesz cysterny, to czy drukujesz je pełne w środku, czy w jakiś sposób ewakuujesz żywicę ze skorupy?
Lepiej robić je puste, bo to oznacza mniej materiału. Jak mniej materiału to i koszty druku mniejsze, a dodatkowo mniejsza masa finalna wagonu. Ale to czy należy drukować puste czy pełne zależy też od samego materiału z jakiego drukujesz i jak on jest łatwy do usunięcia i jak bardzo podatny na odkształcenia. To co drukował Marcin jest chyba puste w środku :)
 

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
5.082 140 0
#40
Plik od Szymka był z cysterną pustą w środku.
Beczka sama w sobie jest nawet "ciężka" - ciekawe czy waga jest inna niż z Shapeways.
Z tymi oszczędnościami to bym nie przesadzał, 13,02ml żywicy, włącznie z podporami.