• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Co pociagnie wasze ryflaki ?

garcia ramirez

Znany użytkownik
Reakcje
1.117 50 6
#1
No to ryflaki juz mamy. Czym je bedziecie ciągnąć? Chodzi mi raczej o modele wielkoseryjne?
Gagar może, Ok1 Fl może, Teigreka seryjnego póki co nima. Zapytał mnie ostatnio kolega pewien, czy Tkt3 może. Odpowiedziałem że chyba nie. Ale mogłem sie mylić? Oi2 i Tp4 też raczej nie. Poprawcie jeśli się mylę !
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.412 463 29
#7
Corwin napisał(a):
No nie jest... ale jest wymarzony do ryflaków... szczególnie wersja w oliwkowym malowaniu...
No nie wiem. Wersja oliwkowa Ol49 jest chyba z wczesnych lat 1950-tych. Czy ryflaki już wtedy były tak powszechne?

Jak dla mnie, to do warszawskich najbardziej pasowałby TKt48, bo w latach 60-tych jeździły z Gdańskiego do Nasielska. No, ale takiego modelu seryjnego nie ma. A z dostępnych, jeśli pominąć sprawę stacji macierzystych, to wprawdzie pewien nie jestem, ale myślę, że TKt3 mógłby być, podobnie Oi2, może także OKo1. Ok1 na pewno tak, co do Tp4, to też mialbym wątpliwości. Nie wiem, czy zdarzały się Ty5, ale może Pt31 czarna (choć była raczej zaprzęgana do pospiesznych)? ST43 i ST44 z całą pewnością, ale tylko w lecie (brak ogrzewania!). Z mniej wielkoseryjnych, to EU07, SP/SM42, SP45.
 

Piotr M.

Znany użytkownik
Reakcje
1.217 86 30
#13
Nie no do ryflaków jak znalazł :D

tylko czy ma ogrzewania do ciągania pociągów zimą?
A jaką to ma Vmax?
Polecam jednak malowanie ICCC :D
Do tego modelu jak znalazł :D
 

m_zntk

Znany użytkownik
Reakcje
11.618 177 14
#14
spoko koledzy .. woda do grzania będzie w wiadrze lub termosie, każdy dostanie termofor przy zakupie biletu ... kolory sa cool odpowiednie to czasu :) Vmax odpowiednia do stanu polskich torów, chociaz ursus jest przygotowany do kolei duzych predkosci, test z pandolino na trasie pole buraków - droga polna wypadly szalowo :) ... tak apropo to jest wersja bardzo "ortodoksyjna" i zgodna z tamtą epoką
 

ciekma

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
7 1 0
#18
maniek2820 napisał(a):
ja bym proponował ,Oczywiście jak ktoś ma EU05 :D ,CHOĆBY Z KARTONU ZIELONĄ na fotkach z lat 60 tych często spotykane zestawienie
Masz na myśli np. tę fotkę?


Co do ST44 z małymi lampkami to bardzo wątpliwe, aby ciągnęły ryflaki -
raczej stosowano je wtedy zgodnie z przeznaczeniem do ciężkich pociągów towarowych,
ewentualnie ciężkich pospiesznych (gdzieś chyba widziałem zdjęcie radzieckich wagonów z ST44 z tych lat).
Jak się pojawi model IV-epokowy ST44 oraz IV epokowy ryflaków, to jak najbardziej będą pasować - np. typowy skład "szynobusu" z tych lat :)
 

Załączniki

dgajus

Moderator Grupy SKMK
SKMK
Reakcje
3.156 42 1
#19
Z tego co pamiętam, to już ten :arrow: link kiedyś podawałem. Dlatego ja podepnę moją SP42 (no i co z tego, że kartonowa, grunt, że pociągnie) oraz SM42 (oczywiście jak sobie kiedyś zbuduję, ew. zakupię). :LOL:
 

maniek2820

Znany użytkownik
Reakcje
12 1 0
#20
ciekma napisał(a):
maniek2820 napisał(a):
ja bym proponował ,Oczywiście jak ktoś ma EU05 :D ,CHOĆBY Z KARTONU ZIELONĄ na fotkach z lat 60 tych często spotykane zestawienie
Masz na myśli np. tę fotkę?


Co do ST44 z małymi lampkami to bardzo wątpliwe, aby ciągnęły ryflaki -
raczej stosowano je wtedy zgodnie z przeznaczeniem do ciężkich pociągów towarowych,
ewentualnie ciężkich pospiesznych (gdzieś chyba widziałem zdjęcie radzieckich wagonów z ST44 z tych lat).
Jak się pojawi model IV-epokowy ST44 oraz IV epokowy ryflaków, to jak najbardziej będą pasować - np. typowy skład "szynobusu" z tych lat :)

:D tak ,w kmid kiedyś była publikowana ,poza tym mam gdzieś jeszcze coś z tej serii --w kolekcji
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 7

Podobne wątki