• Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Bocznica MEC Koszalin

AdrianL

Aktywny użytkownik
Reakcje
23 0 0
#2
Zdjęć z konkretnej bocznicy nie mam,ale w okresie lat 2007-2010 widywałem tam rzędy węglarek z omawianego wiaduktu.
Posiadam za to mase zdjęć i fimów z tego okresu z bocznicy paliwowej.Pamiętam,że bardzo często zmieniały sie lokomotywy.To znaczy co tam przyszedłem to była inna 401Da.Chyba jakies rotacje były wynajmowanego taboru. Bardzo często pracowały tam dwie jednocześnie.
Kolejna taka lokomotywa w bardzo fajnym ciemno oliwkowym malowaniu stacjonuje w ,magazynach cementu w Skibnie,czyli rzut beretem od Koszalina. W tamtym okresie dość często widywałem tam składy "gruszek"
 
OP
OP
SINYOU

SINYOU

Aktywny użytkownik
Reakcje
44 2 1
#3
Właśnie wczoraj mój ojciec opowiadał mi o zakładzie Płytolen, tak więc rozszerzam poszukiwanie zdjęć o całą bocznicę przemysłową, bez Orlenu. Może ktoś wie do jakich jeszcze zakładów prowadziło to torowisko, bo za mecem tory szły do Roszarni Płytolen, a w drugą stronę? Do zakładów mięsnych? jakiegoś kombinatu ?
 
Reakcje
1 0 0
#4
to po kolei - do fabryki domów, chłodni i dalej do zakładów mięsnych. Za zakładami wychodziła aż do ul. Bohaterów Warszawy. Była jeszcze jedna nitka na plac gdzie obecnie mieści się m.in. UPS. Na terenie Płytolenu bocznica rozchodziła się na trzy tory - do niedawna było jeszcze widać fragmenty przy domu pogrzebowym
 

Podobne wątki