• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny Rivarossi - modele zespołów wagonów piętrowych serii Bipa/Bhp

Michał_P

Znany użytkownik
Reakcje
182 27 0
To ja żyję w jakiejś innej Polsce. Piszemy o zabawce za 750zł, w kraju w którym nie ma klasy średniej a znaczna część społeczeństwa skazana jest na smieciówki i wegetację w oparciu o podłej jakości żarło z Biedronki.
 

garcia ramirez

Znany użytkownik
Reakcje
1.117 50 6
Model jest rzeczywiście wykonany dobrze, lecz nie zgodzę się z tym, że cena jest atrakcyjna. Jest ona wyższa, niż EU07 SM! a cena trójczłonu przewyższa cenę siódemki pikowskiej.
Ależ panowie . Trójczłon za 500 i czwórczłon za 700 to są złe ceny??? A gdzie i jak kupic 4-osiowy wagon pasażerski za poniżej 200 stówy? Nawet tilligi już po 230 latają !
 

Spacerowicz

Znany użytkownik
Reakcje
3.160 98 2
Latać mogą..., ale ja ich np. świadomie nie kupuje z uwagi na jawne robienie klienta w przysłowiowe bambuko. Cena kompletnie nie adekwatna do jakości i zgodności..., co zresztą widać po ich zaleganiu na półkach. To odnośnie Tillinga.

A wracając do tematu... Jestem bardzo ciekawy planu wydawniczego SK Model na drugą połowę roku.
 

Arkadiuss88

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
Latać mogą..., ale ja ich np. świadomie nie kupuje z uwagi na jawne robienie klienta w przysłowiowe bambuko. Cena kompletnie nie adekwatna do jakości i zgodności..., co zresztą widać po ich zaleganiu na półkach. To odnośnie Tillinga.

A wracając do tematu... Jestem bardzo ciekawy planu wydawniczego SK Model na drugą połowę roku.
do Tilliga dołącza też Rivarossi… Dziś oglądałem drugi Rzeszów i jakość powłoki budy ta sama… nierówności, przebarwienia, itd
 

Gethvar

Znany użytkownik
Reakcje
229 4 0
a może ktoś powiedzieć tak dla odmiany czy numer ów zgodny jest z którymkolwiek delegowanym do Katowic i datą rewizji bo jakość malatury mnie średnio obchodzi ale bym kupił jakby to po Katowickich torach jeździło...
 

piterson

Znany użytkownik
Reakcje
61 0 0
Z ciekawości po Waszej dyskusji dotyczącej malowania - poszedłem sprawdzić swoją BiPkę - Skarżysko Kamienna, która jest najciekawszym malowaniem moim zdaniem.... do tej pory stała dumnie na półce, z SP na czele.... dziś naruszyłem jej spokój....
Okazuje się, że rzeczywiście z malowaniem Chińczycy mieli duży problem - może nie ma niedomalowań - to jest równo i wszędzie, ale... w wielu miejscach BiPka posiada tak jakby hmmm - może tak - była na rewizji w zakładzie u Bolka Jędrusia - wiele miejsc wygląda jakby szpachlą załatanych i szpachla pomalowana - takie pogrubienia lakieru... ALe.... moja BiPka nie zniknie z półki, gdyż moim zdaniem dodaje to uroku i rzeczywistości - wystarczy spojrzeć na zdjęcia z rzeczywistości - równej powierzchni nie znajdziesz...
Co jednak więcej - oglądałem z bliska swoją trójczłonową "chojniczankę" - tutaj wyżej wymienionych "urealnień" nie znajdziemy, więc sprawa dotyczy tylko serii Skarżysko/Rzeszów - ale moim zdaniem to wyróżnia te modele
[DOUBLEPOST=1426023891][/DOUBLEPOST]
a może ktoś powiedzieć tak dla odmiany czy numer ów zgodny jest z którymkolwiek delegowanym do Katowic i datą rewizji bo jakość malatury mnie średnio obchodzi ale bym kupił jakby to po Katowickich torach jeździło...
W latach bodajże 90tych był pociąg relacji Bielsko-Biała Główna - Skarżysko Kamienna. Jeździł na BiPach.... tego jestem pewien... jednak nie wiem z jakiej stacji macierzystej były Bipy obsługujące tą relację. pociąg z bielska wyjeżdżał koło 7.20 rano - jeździłem nim do Pszczyny do Babci
 
Ostatnio edytowane:

Gethvar

Znany użytkownik
Reakcje
229 4 0
W latach bodajże 90tych był pociąg relacji Bielsko-Biała Główna - Skarżysko Kamienna. Jeździł na BiPach.... tego jestem pewien... jednak nie wiem z jakiej stacji macierzystej były Bipy obsługujące tą relację. pociąg z bielska wyjeżdżał koło 7.20 rano - jeździłem nim do Pszczyny do Babci
A ja wiem że Rzeszowskie Bipy były w delegacji w Katowicach i obsługiwały min linię Katowice-Zwardoń i ciekawi mnie czy to aby owa Bipa azali nie
 

jafrap

Znany użytkownik
Reakcje
8 0 0
W sumie wiele powiedziane było w artykule o tych zespołach piętrowych ("Modele zespołów wagonów piętrowych PKP firmy Rivarossi" autorstwa Andrzeja Etmanowicza i Krzysztofa Koja w Świecie Kolei), więc nie wiem jaka tam bomba może być - a z tego co czytałem parę stron wcześniej kolego mazuth0, cytat z pana K.Koja to cytat będący odpowiedzią pana Krzysztofa na pytanie dot. tychże piętrusów.
 

Krzysztof Koj

Znany użytkownik
Reakcje
635 3 1
A mmógł by Pan zdradzić kiedy ten plan się pojawi ? Bo po tym pana wpisie kilka razy na dzień sprawdzam stronę SK model.:)
A tak poza tym czuje ze będzie w tym planie jakaś bomba .
Nie zdawałem sobie sprawy z tego, że pisząc to, wprowadzę aż taki niepokój :). Przepraszam.
Przechodząc do sedna sprawy, nie wiem, czy będzie to aż taka "bomba", ale informacje o planach na drugie półrocze 2015 powinny pojawić się na stronie SK Model dosłownie lada dzień.
Dziś wieczorem widziałem "próbny" skład ulotki reklamowej z zapowiedziami tych nowości SK Model/PIKO. Tak więc, jeszcze chwila cierpliwości i... wszystko będzie jasne :).
 

bstok70

Znany użytkownik
MSMK
PGM
Reakcje
1.363 33 1
Witam miło. A ja, w najwyższej tajemicy, której niestety nie potrafię zachować (z powodu radości) dowiedziałem się, że będzie coś z Podlasia. Jeżeli dobrze zrozumiałem to EU07 oraz ..... (to mnie zdziwiło najbardziej)......... wagony? Czyżby piętrusy z Hajnówki? Tyle, że te nie jeździły z EU07? Ze Stonką też "u nas" nie widziałem za dużo piętrusów (co najwyżej w zastępstwie), a Kociołki w ogóle tu nie zaglądały. Ważne, że będzie coś z Podlasia :).
 

Alexej

Aktywny użytkownik
PGM
Reakcje
31 0 0
Ze Stonką też "u nas" nie widziałem za dużo piętrusów (co najwyżej w zastępstwie), a Kociołki w ogóle tu nie zaglądały. Ważne, że będzie coś z Podlasia :).
Tu bym się nie zgodził, bo trochę tych "owadów" jeździło, zarówno na pociągach Białystok-Czeremcha, czy też Hajnówka-Cisówka. Naprawdę fajnie by było, aby do tych wagonów zrobili jakąś Białostocką, bądź Czermszańską pierdziurę. W sam raz na ww. relacje (Cisówkowy byłoby najprościej zrealizować, bo tylko na jednym wagonie) :)
 

asap2u

Aktywny użytkownik
Reakcje
183 2 0
Świat Kolei 03/2015 podaje , że w drugiej połowie roku ukażą się dwa 4 - wagonowe zestawy BHP w malowaniu żółto - niebieskim :
- z logo PKP - stacja Toruń (stan na rok 2005)
- z logo Przewozów Regionalnych - stacja Chojnice
(y)
 

WrocT

Znany użytkownik
Reakcje
213 33 1
Czemu jedno jest w IVc a wagony 120A w Va? Jak można złożyć skład historycznie poprawny? Pomijam stacje.
sm42.JPG

Ciekawe czy będzie SU42-1003 ;-)
 

Podobne wątki