• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Adam-Modellbau i nowe elementy plastikowe

A

Adam-H0

Gość
#1
WITAM WSZYSTKICH W NOWYM ROKU 2010 I ZYCZE WAM BY BYL BARDZIEJ OWOCNY NIZ TEN POPRZEDNI ;)

a teraz na poczatek - poniewaz postanowilem brac udzial w spotkaniach modulowych musze miec moduly :roll:
juz prace nad nimi rozpoczalem - nie bede pokazywal wycietych przez kolege kapitana profili bo to nudne wszyscy je znaja - jedyna informacja to to ze buduje szlak dwutorowy i poza dwoma modulami szlakowymi, przy ktorych na razie wieksza czesc pracy przylozyl Krzysiek mam pare cichych planow i moze uda mi sie was czyms milym zaskoczyc :LOL:
jak przystalo na producenta od razu powstaly nowe produkty, technika LASER i FREZ.
tak wygladaja pierwsze probne egzemplarze. W przygotowaniu mur betonowy i przystanek, ktory bedzie mi potrzebny na module.
8)
 

Załączniki

OP
OP
A

Adam-H0

Gość
#2
Re: adam-modellbau i nowe elementy plaskitowe

Otrzymuje bardzo duzo zapytan o mozliwosc kupienia wiec krotka informacja:
- beda normalnie do kupienia format ca. 10 x 5 cm 12,50 zl - w wersji dla modelarzy biala - trzeba samemu lakierowac - lakierowane 15,50 i jako nowosc robie cale place na zamowieni max 40 x 30 cm - Grubosc plastiku w zaleznosci od wzoru plyty 1 mm lub 2 mm dostepne zaraz po feriach to znaczy od 11.1.2010 ;)

powstaje PERON tylko moze zeby zadowolic modulowcow podpowie mi ktos szerokosc jaka by wam odpowiadala najbardziej :D
 
OP
OP
A

Adam-H0

Gość
#5
Re: adam-modellbau i nowe elementy plaskitowe

No i obiecane perony dlugosc ok. 20 cm szerokosc waskiego 38 mm a szeroki 55 mm
i od razu poprawilem chodnik jest waski - normalny i szeroki :p
Mam nadzieje ze sie wam spodobaja - dalsze dadatki w ciagu tygodnia ;)
 

Załączniki

1

12g

Gość
#6
Re: adam-modellbau i nowe elementy plaskitowe

Witam.
Czy w przyszłości zamierza pan wprowadzić do oferty krawędzie peronowe takie jak na zdjęciu lub podobne?

Jacek
 

Załączniki

OP
OP
A

Adam-H0

Gość
#7
Re: adam-modellbau i nowe elementy plaskitowe

Oczywiscie jezeli bedzie zainteresowanie i sprzedaz to napewno ;)
gdzie czesc tego peronu juz mozna wykonac z plyt parkingowych :)

moze wzory kostek nie sa dosc dobrze widoczne na zdjeciu - ale sa to najbardziej popularne kostki betonowe obecnie ukladane w Polsce 8)
 

Załączniki

grzesiek90

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#8
Re: adam-modellbau i nowe elementy plaskitowe

A czy płyty Jumbo też w przyszłości były by dostępne??? GPM ma wycinane laserowo z kartonu, ale z plastiku były by trwalsze.
 
OP
OP
A

Adam-H0

Gość
#9
Re: adam-modellbau i nowe elementy plaskitowe

Nie ogladam produktow konkurencji i nie bardzo wiem o jakie plyty chodzi :?
ale napewno - tak jak pisalem jezeli modelarze wykaza zainteresowanie moimi produktami to bedziemy asortyment rozbudowywac ;)
plyty PERONU i CHODNIKA beda 3 mm grubosci zeby montowane lampy i slupy mialy lepsze mocowanie i byly stabilniejsze 8)
 
OP
OP
A

Adam-H0

Gość
#10
Re: adam-modellbau i nowe elementy plaskitowe

Nie wiem czy was przestraszylem taka cisza - ale do peronow potrzebne sa listwy peronowe pionowe i pozostaje pytanie jakiej wysokosci je robic bo jak beda za wysokie to bedzie roboty z obcinaniem, za krotkie jeszcze gorzej :?
Przydalaby sie rada tych co buduja 8)
Zaczalem prace tez nad zadaszeniem peronu znalazlem na razie wersje stalowej konstrukcji jak chcecie wiekszy asortyment w tym kierunku to tez potrzebne materialy ;)
Znam teorie o wykorzystywaniu forum - ale jak chcecie miec z czego budowc to musicie troche pomoc ;)

i nic sie nie martwcie - modele taboru tez powstaja - zeby mi ekipa nie umierala z nudow robimy te dodatki i jak wspomnialem chce byc aktywny na spotkaniach modulowych 8)
 
OP
OP
A

Adam-H0

Gość
#12
Re: adam-modellbau i nowe elementy plaskitowe

A jak taka nawierzchnia wyglada - jakies zdjecie :?

chodzi ci o cos takiego ??
 

Załączniki

  • 139,5 KB Wyświetleń: 2.026

KuKu

Aktywny użytkownik
Reakcje
3 0 0
#14
Re: adam-modellbau i nowe elementy plaskitowe

A. Karczewski, bardzo podoba mi się to co robisz. Czy Twoje wyroby będą do kupienia w jakimś sklepie?
 

404W

Znany użytkownik
Reakcje
516 21 0
#15
Re: adam-modellbau i nowe elementy plaskitowe

Zgadza się nawierzchnia z cegły w jodełkę była popularna nie tylko na kresach. W Zagłębiu masa dróg miała taką pierwotnie co nieraz wychodzi przy remontach.
Też o taka proszę. Kozak ją co przwda wylepił ale strasznie długo mu to zajeło i chętnie posiłkujemy sie gotową.
 
OP
OP
A

Adam-H0

Gość
#16
Re: adam-modellbau i nowe elementy plaskitowe

Jaka szerokosc drogi chcecie ??? :?
czy to jest standartowa cegla ???
moge na brzegu przygotowac grawure pod kanaly sciekowe jak i na ulicy pod dekle kanalow ;)
Dostepna tylko u mnie bezposrednio - niestety jak dolicze marze jaka sobie zycza handlowcy bedzie to produkt nie do sprzedania :(
wiec kontakt tylko bezposrednio z firma

office@adam-modellbau.com

ceny i numery artykulow podam w poniedzialek ;)
 

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.992 15 2
#17
Re: adam-modellbau i nowe elementy plaskitowe

Są to praktycznie standardowe cegły tyle,że stawiane na pionowo ( na dłuższym boku) szerokość jak dla skali H0 to około 6cm. Jeśli chodzi o kanały to na kresach praktycznie nie wystempowały jeżeli już to sporadycznie a więc ja poproszę bez
 
OP
OP
A

Adam-H0

Gość
#18
Re: adam-modellbau i nowe elementy plaskitowe

Postaram sie moze nawet dzisiaj pokazac pierwowzor ;)
Przy takiej pogodzie nie pozostaje nic innego jak dlubac :D
 

Bipa1966

Aktywny użytkownik
Reakcje
2 0 0
#19
Re: adam-modellbau i nowe elementy plaskitowe

Skoro mowa o plastiku....nie znam Pana ,,mocy produkcyjnej,, ale wychodze z zapytaniem...czy pokusil by sie Pan o wykonanie kompletu szyb do Bipy ?? Wiem iz problem braku tego wlasnie elementu dreczy nie jednego modelarza :D
 

Podobne wątki