• Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Światła - Lenz Standard+

Lipaa

Aktywny użytkownik
Reakcje
2 0 0
#1
Witam.

W końcu wziąłem na warsztat jedną z PIKO'wskich stonek i zrobiłem sobie wyłączane czerwone oraz dopasowałem jasność (każdy wiem jak świecą w standardzie czerwone w stonkach). Zrobiłem sobie światła krótkie i długie CV 55 i 56 zmniejszyłem jasność wyjść A i B dekodera no i CV57 - 1 czyli steruję krótkie/długie pod F!. Do tego czerwone z przodu i z tyłu podpiąłem pod wolne wyjście C dekodera i w CV116 dopasowałem jasność oraz w CV36 - 4 czyli czerwone włączam i wyłączam pod F2. I teraz problem: o ile nie przeszkadza mi to, że czerwone F2 steruje po obu stronach na raz (są tak przycienione, że jak zapalą się białe to nie widać w ogóle, że czerwone się palą razem z nimi a z drugiej strony są wtedy piękne czerwone) to jak wyłączę F1 (światłą długie) wtedy na wyjściach A i B jest max jasność i niestety na C również co daje bardzo mocne czerwone. Pytanie jak zrobić tak, żeby CV57 nie sterowało jasnością wyjścia C????

Pozdrawiam

Piotr
 

Grzes

Moderator forum Sterowanie oraz Mikro-producenci.
Zespół forum
BGM
SMK Katowice
Reakcje
605 7 0
#2
Witaj.
Programowo niestety nie uzyskasz niezależnego sterowania jasnością wyjścia C - funkcja Dimming (CV57) działa na wszystkie wyjścia jednocześnie.
Najprostsze rozwiązanie problemu - CV116 = 255 i wstawić szeregowo rezystor między wyjście C a podłączenie świateł czerwonych.
Myślę, że pozostawiłeś oryginalne rezystory do każdej czerwonej diody. Dobierz doświadczalnie wartość rezystancji między wyjściem C a resztą układu.
 
OP
OP
Lipaa

Lipaa

Aktywny użytkownik
Reakcje
2 0 0
#3
Tak zostawiłem oryginalne płytki oświetleniowe z rezystorami i tak myślałem o rezystorze tak jak mówisz. Jest to widzę jedyne wyjście z sytuacji na tym deku. Dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam
 

Podobne wątki