• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

zasilanie torow

miczus

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
witam
zaczynam budowe torowiska, mozecie podpowiedziec co stosuje sie do odcinania zasilania na torowisku? tzn co zrobic aby jezdzila tylko lokomotywa ktora chce a nie wszystkie znajdujace sie na torowisku.
 

PadreP

Aktywny użytkownik
Reakcje
57 0 0
#2
Jeśli dobrze się orientuję, to najprościej zastosować zasilanie dcc (cyfrowe), wtedy możesz sobie wybierać lokomotywę, którą chcesz jeździć. By mieć sterowanie cyfrowe, musisz kupić albo zestaw cyfrowy (lok, tory, etc.) albo sam zestaw sterowania cyfrowego. Ja używam, podobnie jak większość, sterowania Roco. By loki mogły jeździć cyfrowo, muszą mieć ponadto zamontowane dekodery dcc. :)
To tak w skrócie...
 

Kagg

Paczangers roku
Reakcje
39 0 0
#3
mozecie podpowiedziec co stosuje sie do odcinania zasilania na torowisku?
Złączki izolacyjne wykonane z plastiku (nie przewodzą prądu)
co zrobic aby jezdzila tylko lokomotywa ktora chce a nie wszystkie znajdujace sie na torowisku
najprościej zastosować zasilanie dcc (cyfrowe), wtedy możesz sobie wybierać lokomotywę, którą chcesz jeździć
Nic dodać nic ująć.
 
OP
OP
M

miczus

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#4
no tak zlaczki to jakies rozwiazanie bo stanie pociag gdzie chce a co dalej? juz pozniej nie pojedzie wiec pytam czy sa moze dostepne jakies przelaczniki ze np sam odcinam napiecie a pozniej spowrotem je przywracam. jesli chodzi o dcc to narazie nie bo mam mase analogowych zewstawow :(
 

Phantomiusz

Aktywny użytkownik
Reakcje
7 0 0
#5
Tylko weź pod uwagę, że cała upierdliwość z bawieniem się w izolację torów oraz podpinanie pod nie przełączników tak naprawdę trochę odbiera przyjemność zabawy. Weź też pod uwagę, że to nie wyjdzie wcale taniej niż jednorazowe kupno centralki oraz systematycznie dokupienie dekoderów i zamontowanie ich w lokach. Sam ostatnio kupiłem sobie multimausa i widzę o ile przyjemniej steruje się lokomotywami. Zresztą apetyt rośnie i chcę niedługo sobie sprawić jeszcze jedną :). Można się wówczas bawić bardziej rodzinnie ;)
 

paziu1000000

Znany użytkownik
MSMK
Producent
Reakcje
126 3 0
#6
no tak zlaczki to jakies rozwiazanie bo stanie pociag gdzie chce a co dalej? juz pozniej nie pojedzie wiec pytam czy sa moze dostepne jakies przelaczniki ze np sam odcinam napiecie a pozniej spowrotem je przywracam. jesli chodzi o dcc to narazie nie bo mam mase analogowych zewstawow :(
Tak jak kolega Phantomiusz napisał, można bawić się w analoga ale jest to strata czasu. Namordujesz się przy izolowaniu odcinków, później podciągnąć przełącznik do każdej sekcji. Roboty co niemiara. Cyfra, owszem, jest droższa ale bardziej przyjazna. Każda loka ma swój adres i jeździsz którą chcesz. Możesz puścić jednego loka w lew, drugiego w prawo. Jeden robi jakieś tam obloty po makiecie, ty sobie drugą manewrujesz. Ja, szczerze odradzam sterowanie lokomotywami w analogu, jednakże, zrobisz jak uważasz.
 

Podobne wątki