• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

zasilacz z płynna regulacja i wyświetlaczem napięcia

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.851 115 22
#1
No właśnie, czy któryś z producentów zasilaczy/transformatorów do modeli kolejowych posiada w ofercie taki umożliwiający płynną regulację napięcia podawanego na tory (a nie skokowo o ileś tam volt), oraz z wyświetlaczem podającym aktualną wartość napięcia?
Pytam, bo chciałbym coś takiego nabyć.
 

Piotr M.

Znany użytkownik
Reakcje
1.216 86 30
#4
Myślałem nad tym kiedyś sam, nie spotkałem jednak względnie nie drogiego zasilacza laboratoryjnego z przełącznikiem polaryzacji, czyli przód/tył.
 

Alana

Aktywny użytkownik
Reakcje
254 2 1
#6
Czy w gre wchodzi zmajstrowanie czegos wedlug planow/schematow lub ladnie zrobiona samorobka? Jakie parametry zasilania potrzebujesz tj napiecie min, max, prad?
 
OP
OP
CoCu

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.851 115 22
#7
Już inna osoba na PW mnie o to samo pyta.
W zasadzie może to być coś zrobionego samemu. Napięcie zasilania takie, jak w zasilaczach produkowanych seryjnie do sterowania analogowego, oczywiście nie może być za wysokie, by nie zniszczyć modelu. Prąd nieduży, tak by stykło na max 5 modeli na raz sterowanych.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Elektryka 6
A
Elektryka 3
A
Elektryka 6
Elektryka 5
Elektryka 13

Podobne wątki