• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Modele Wystawa makiet kolejowych - Kraków - Nowohuckie Centrum Kultury 12-14 czerwca 2015r.

Acid Rain 1973

Znany użytkownik
FREMO Polska
Reakcje
304 0 0
#22
Nie wiem na ile ma to znaczenie dla ruchu na sali ale Szadek ma nieprzestawialny pulpit po tej stronie co budynek dworca i napis "Szadek". Druga sprawa to może warto przesunąć go w stronę Pawłowa wyrównując nieco odbiegi (stosunkowo krótki do Tychów a długi w kierunku P.O.)
 

bstok70

Znany użytkownik
MSMK
PGM
Reakcje
1.341 33 1
#25
Nie mogłem się powstrzymać - IMPONUJĄCE! Ogromna ilość wielkich stacji!! Czy jazdy będą się odbywały według zasad FREMO czyli z konkretnymi listami przewozowymi? Czy istnieje szansa aby ktoś, kto będzie miał ociupinkę więcej czasu zrobił fotorelację z takiego przesyłania towaru? Najlepiej w jak najdłuższej relacji? Ze wszystkimi etapami? Przesyłam pozdrowienia i życzenia wspaniałej zabawy! Nie zapomnijcie proszę o obserwatorach!
 

Tomek K

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
347 5 1
#26
Michał! Na tego typu imprezie nie ma przewozów towarów w stylu FREMO. Nie ma na to czasu! Na takiej imprezie musi być dużo ruchu i najlepiej kolorowo!!! Jak chcesz "zobaczyć" przewóz towarów to zapraszam w lipcu na FREMO do Krakowa. Przyjedziesz, dostaniesz rozkład jazdy, pociąg i jak Ci się trafi zbiorowy to się "napatrzysz" do "znudzenia". Aha!!! I nie pisz mi tu, że daleko itp. Dla chcącego zawsze się da!!!
 
OP
OP
Tomasz Wojczyk

Tomasz Wojczyk

Aktywny użytkownik
H0e
Reakcje
5 0 0
#29
AKTUALIZACJA.
(Dotycząca zgłaszanego taboru)

Całość zgłoszonego taboru została uwzględniona w rozkładzie jazdy. A niech ktoś spróbuje czegoś, co wcześniej zgłosił, nie przywieźć... :podstepny::gwizd:

Pozdrawiam.
Tomasz Wójczyk.
 

Czesław Turko

Aktywny użytkownik
Reakcje
240 2 0
#30
Na tego typu imprezie nie ma przewozów towarów w stylu FREMO. Nie ma na to czasu! Na takiej imprezie musi być dużo ruchu i najlepiej kolorowo!!! Jak chcesz "zobaczyć" przewóz towarów to zapraszam w lipcu na FREMO do Krakowa. Przyjedziesz, dostaniesz rozkład jazdy, pociąg i jak Ci się trafi zbiorowy to się "napatrzysz" do "znudzenia". Aha!!! I nie pisz mi tu, że daleko itp. Dla chcącego zawsze się da!!!
Moim zdaniem "dużo ruchu i najlepiej kolorowo" to jest błąd. Ta nie pokaz kolejek dla dzieci w przedszkolu i to jeszcze na podłodze. Na takich imprezach powinno się pokazywać jak najbardziej realistyczną kolej. Ludziom, którzy przychodzą na takie pokazy należy tłumaczyć, co, gdzie i dlaczego. Kiedy np. prowadząc pociąg rozmawiasz z ludźmi i tłumaczysz im, dlaczego się zatrzymałeś składem na szlaku, dlaczego dałeś sygnał gwizdawką, dlaczego zwalniasz przed stacją, itp. to gwarantuję, że wokół takiej osoby będzie tłoczno i będą słuchali z :eek:
Na pewno nie zrobisz takiego wrażenia jak jedziesz składem z prędkością, o której mogą tylko pomarzyć maszyniści naszych Pendolino a oglądający szybko tracą zainteresowanie?

Jeżeli chodzi o manewry na makietach to jest z tym coraz większy problem. Praktycznie 90% uczestników spotkań nie jest zainteresowanych manewrowaniem, lecz jazdą z jednego końca makiety na drugą i z powrotem i jeszcze żeby ktoś za nich zrobił oblotkę na szufladzie czy stacji końcowej. A wiesz dlaczego ? A no powodem jest podstawowy błąd
Przyjedziesz, dostaniesz rozkład jazdy, pociąg i jak Ci się trafi zbiorowy to się ....
 

Tomek K

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
347 5 1
#31
Trochę to nie tak.... "Dużo ruchu i kolorowo" oznacza, że musi być dużo pociągów (bo inaczej są uwagi: ..."dlaczego tu nic nie jeździ"....,a tłumaczenie, że są zasady ruchu, rozkład jazdy etc. to często "otwarcie Puszki Pandory" i teksty ..."ale dzieci chcą zobaczyć jadący pociąg, myśmy kupili bilety, a tu się nic nie dzieje!!!"...) i bardzo różnorodne, czyli i parowóz i EU07 i jakby było to i "Pendolino", a najlepiej jak takie jakie widać na co dzień czyli.... kolorowe! Kiedyś trafiła się sesja na której wszystkie pociągi były prowadzone parowozami. I co? Były pretensje dlaczego tylko parowozy!!! Dalej, nikt nie mówi o jeżdżeniu z zawrotnymi prędkościami! Manewry. Na imprezach z publicznością rzeczywiście jeżdżący Koledzy nie bardzo są zainteresowani manewrami, ale jak mam "dziurę" w rozkładzie jazdy i dla zabicia czasu zaczynam w Świerkowie robić sobie manewry to natychmiast przy stacji stoi tłumek publiki. To co cytowałeś nt poc. zbiorowego dotyczyło Kol. Michała który chciał by się zapoznać z "papierologią" FREMO dotycząca przewozu towarów i stąd moje zaproszenie aby przyjechał w lipcu na FREMO i jak "dostanie" zbiorowy to będzie miał okazję dokładnie się z tym zapoznać. Imprezy FREMO są zupełnie inne niż imprezy dla publiczności bo o co innego w nich chodzi!
 

elektryk33

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
#32
Ja akurat jestem zachwycony że będzie "gęściej" na torach. Wg mnie nie jest to zarzut do organizatorów ale zaleta, że pomimo swoich przekonań chcą troszkę wyjść naprzeciw gościom. Tak trzymać.
 
Reakcje
0 0 0
#33
Co osoba, to różne wymagania. Współczuję wam, i nawet się cieszę, że nie wezmę aktywnie udziału. Czy jako widz będę mógł pozadawać pytania, ale nie takie jakie padają od innych widzów.
 

Podobne wątki