• Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Wypadek w Radebeul

Tp4

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Właśnie dostałem informacje o zderzeniu 2 pociągów ,,Retro'' w Radebeul koło Drezna
Katastrofa w Niemczech. Wśród ofiar są dzieci.

Dwa historyczne składy wąskotorowe zderzyły się w czasie zlotu miłośników kolei w Radebeul w pobliżu Drezna. Ranne zostały 52 osoby, w tym siedmioro dzieci. Stan czterech osób jest ciężki - donosi freiepresse.de.

Nie wiadomo jeszcze dlaczego dwa parowozy znalazły się na jednym torze.

Straty materialne wyceniono na ponad milion euro, bo lokomotywy i wagony miały olbrzymią wartość historyczną.

Przejazd zabytkowych pociągów zorganizowano z okazji 125-lecia istnienia linii kolejowej Lößnitzgrundbahn. W obu składach jechało ponad 250 miłośników kolei. Imprezę przerwano.
link do filmiku http://www.sfora.pl/Zderzenie-zabytkowy ... DEO-a11446
 
P

Paweł Piotr

Gość
#2
Albo nie dogadali się dyżurni ruchu z sąsiednich posterunków ruchu, albo jest to efekt, gdy za kolej biorą się amatorzy pociągów retro, nie mający pojęcia o zasadach ruchu kolejowego... jedno z dwojga...
Pozdrawiam
 

Zbyszek

Znany użytkownik
Reakcje
842 77 5
#3
Byłem/widziałem/jechałem. Stan odrestaurowania tamtejszego taboru, to zupełnie inny, jeszcze długo nierealny u Nas, świat.
Jednostki taboru, również unikatowe. Nie dziwi, więc, że straty są w takich sumach.
 

chf

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#4
Zgadza się. U nas nierealny bo liczy się tylko kasa. Nie wspominając już o takim czymś jak ustawa o kolejach muzealnych pozwalająca na taką działalność.
 

Podobne wątki