• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Wydzielone z tematu: Modele GPM - wydruki 3D

Marcin Sz

Aktywny użytkownik
Reakcje
129 34 3
#61
Oba Żuki to tragedia dla Mnie dlatego nie mam w swojej kolekcji i Wy znafcy chyba też to widzicie.
W tej chwili na warsztacie mam Kraza i DT-54 firmy M&M - masakra models..
Silnik w Krazie to V8 w dieslu ( w modelu to 2xR4 czyli dwie rzędówki czterocylindrowe szczepione w jedność) .
Det lampy ma z Marsa , ale te można naprawić...
 

Marcin Sz

Aktywny użytkownik
Reakcje
129 34 3
#62
W firmie GPM złożyłem zamówienie typu - płyty drogowe , portiernia i skład węgla w skali H0....
Dotarło w miarę szybko ALE ! skład węgla w skali TT , wysłałem emila ze zdjęciami paczki , która dotarła do Mnie do biura GPM w środę tydzień temu i zero oddzewu - jutro Pan z GPM będzie rozmawiać ze mną przez telefon....życzę mu szczęścia.
Budynek portierni wymaga "troszkę" umiejętności...
1618257440165.jpg
1618257440066.jpg
1618257440103.jpg
1618257440133.jpg
 

przemek_lipski

Aktywny użytkownik
Reakcje
759 10 0
#63
No cóż, ja raz czekałem prawie tydzień na paczkę i się nie doczekałem, w końcu musiałem zadzwonić się przypomnieć. No, ale po wyjaśnieniu sprawy przesyłką dotarła błyskawicznie z bonusem (zdaje się, że wtedy próbną wersję Fiata dostałem). Wpadki są rzeczą ludzką, a ja jestem wyjątkowo cierpliwy :) Ale faktycznie kontakt telefoniczny z GPM jest najpewniejszy.
 

Wojtek_Kraków

Aktywny użytkownik
Reakcje
429 1 0
#64
Można i tak, jednakże są na rynku firmy, które mają klienta nastawionego na przeciętność, a i utrzymują się firmy dla klientów wymagających odpowiedniej jakości. Popatrz na samochody. Masz firmy robiące samochody w cenie do stu tysięcy złotych i mają swoich klientów, no i utrzymują się na rynku. Są też firmy, oferujące samochody po kilkaset tysięcy złotych i też się utrzymują. (...)
To tak apropo tych najlepszych, najdroższych i nastawionych na najlepszą jakość

Polecam też inne odcinki.
A jeśli model Piotra jest tak doskonały to czemu zabrakło na nim tak charakterystycznej rzeczy jak przetloczenie na grilu a kiwrunkowskazy wygladaja z przodu jak sutki po mentosach?

Nie ma modeli doskonałych. W każdym znajdzie się jakieś uchybienie.
Najgorsze jest kiedy szukanie dziury w całym zabija nam radość z zabawy.
 

piotr66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.716 30 1
#65
Mój model z pewnością nie jest doskonały. O jakich brakujących przetłoczeniach mówisz? Pytam z ciekawości, bo może w nast. serii bym to poprawił.
Filmik bardzo fajny, Mercedes od dawna jedzie na marce i nabija kasę na naiwnych klientach. Mówię to to nie jako teorie spiskową, pracowałem w Thyssenkrupp (dostawca stali dla Merca) i czasem słyszało się różne ciekawe rzeczy.
 
Ostatnio edytowane:

Wojtek_Kraków

Aktywny użytkownik
Reakcje
429 1 0
#66
Ja pracowałem w autoryzowanym serwisie Polarisa.
Taki przykład: pojazd RZR łożyska w przednich półosiach są prosto z Chin.
Główny importer na Polskę za jedno życzył sobie wtedy ponad 200 zł.
Takie samo łożysko tylko japońskie marki Koyo kosztowało niecale 50 zł.

Ale wracając do tematu żuczka to z twgo co widziałem na zdjęciach brakuje mi tego przetłoczenia :
IMG_20210413_105335.jpg

IMG_20210413_105748.jpg


U mnie w TT wyszło tak


IMG_20210413_105442.jpg


Natomiast żeby było jasne, uważam Twojego żuka jako bardzo ładny model i najlepszy oferowany na rynku.
A jeśli wykonałeś go ręcznie bez druku 3D to pełen respekt dla umiejętności.