• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Wydzielone z tematu Irokez46 1/18

OP
OP
Maverick

Maverick

Znany użytkownik
Reakcje
395 37 5
#3
Zabaweczka?? Odwzorowanie silnika o wiele lepsze w Revell.
No tak, silnik w modelu to najważniejsza kwestia...:rolleyes: I zresztą tutaj też bym po polemizował bo nie zgadzam się z twoją opinią i w tej kwestii. Model Revella ni jak ma się jakościowo do modelu firmy NOREV i bliżej mu do Bburago niż do Norevu, czy to się komuś podoba czy też nie. Spasowanie a dokładniej odwzorowanie chociażby szczelin między elementami takimi jak maska - błotniki - podszybie, czy też drzwi - błotniki - dach, to czysto "zabawkowe" wykonanie. Także bez "obrazy" ale tak jak napisałem bliżej mu do Bburago niż Kyosho, w przeciwieństwie do modelu Norevu.
 

maxilopez

Aktywny użytkownik
Reakcje
362 0 0
#4
No tak, silnik w modelu to najważniejsza kwestia...:rolleyes: I zresztą tutaj też bym po polemizował bo nie zgadzam się z twoją opinią i w tej kwestii. Model Revella ni jak ma się jakościowo do modelu firmy NOREV i bliżej mu do Bburago niż do Norevu, czy to się komuś podoba czy też nie. Spasowanie a dokładniej odwzorowanie chociażby szczelin między elementami takimi jak maska - błotniki - podszybie, czy też drzwi - błotniki - dach, to czysto "zabawkowe" wykonanie. Także bez "obrazy" ale tak jak napisałem bliżej mu do Bburago niż Kyosho, w przeciwieństwie do modelu Norevu.
Problemy z dopasowaniem, wykończeniem zdarzały się w niektórych egzemplarzach przez co zakup był swego rodzaju loterią. Jednak Revell ma moim zdaniem kilka mocniejszych elementów: silnik, chłodnica, grill, reflektory, ładniejsze wnętrze (Norev odwzorował skórę a Revell welur co moim zdaniem wyszło ładniej). Ale każdy niech oceni sam. Gdybym nie był zadowolony z tego modelu to sprzedałbym go bez żalu i kupił 450 SEL 6.9 od Norev.
 
OP
OP
Maverick

Maverick

Znany użytkownik
Reakcje
395 37 5
#5
Problemy z dopasowaniem, wykończeniem zdarzały się w niektórych egzemplarzach przez co zakup był swego rodzaju loterią. Jednak Revell ma moim zdaniem kilka mocniejszych elementów: silnik, chłodnica, grill, reflektory, ładniejsze wnętrze (Norev odwzorował skórę a Revell welur co moim zdaniem wyszło ładniej). Ale każdy niech oceni sam. Gdybym nie był zadowolony z tego modelu to sprzedałbym go bez żalu i kupił 450 SEL 6.9 od Norev.
No tutaj to rozłożyłeś mnie na łopatki tym co napisałeś o grillu i reflektorach revella, ze niby ładniejsze...?
To grill modelu Revella (zwróćcie uwagę na detale pasa przedniego czyli kompletny brak charakterystycznych tutaj "wgłebień" na "odbojniki" maski oraz kompletnie nie prawidłowy kształt pasa na reflektorami. W modelu Norev, Irokez pokazał jak te detale i kształty powinny wygladać) o "celowniku" na masce to już nie wspomnę:D :
WAŻNE: Aby zobaczyć zdjęcia w dużym/pełnym rozmiarze trzeba kliknąć w miniaturkę zdjęcia;)

8482183691_f98b08e6cd_b.jpg 8482210543_92d61d05bb_b.jpg



Reflektory revella:
8482210543_92d61d05aa_b.jpg.jpg


Nie wiem też co nazywasz odwzorowaniem tapicerki welurowej ale brzmi to tak jakby Revell wyścielił fotele i boczki drzwi materiałem imitującym welur a tak wcale nie jest i wyglada to plastykowo na maksa a nie jak welur, więc tutaj wybór imitacji "skóry" przez Norev był lepszą decyzją (zwróćcie uwagę też na detale wewnętrzne typu drewno, wywietrzniki nadmuchu i wewnętrze klamki drzwi):
8483280856_99af24524a_b.jpg 8482191223_6ff4a09174_b.jpg 8482210543_92d61d05cc_b.jpg




A tutaj to o czym mówiłem czyli spasowanie i detale typu wycieraczki, uszczelki szyb przedniej i tylnej, listwy, chromy oraz światła/reflektory no i "karykaturalne balonowate" opony :
8482175119_e0c69d63ee_b.jpg 8483277074_e7f32805de_b.jpg 10135416356_21f837ed1b_b.jpg 10135246824_ec617e9576.jpg


Także to tak na szybko zrobione porównanie tego modelu firmy Revell do modelu z Norev ale dobitnie pokazuje jaka przepaść dzieli te dwa modele ;) Ale ocenę pozostawiam Wam i Tobie kolego maxilopez , i wybacz ale dla trochę lepiej odwzorowanego silnika nie wybrał bym tego modelu z Revella.

Pozdrawiam
Maverick
 
Ostatnio edytowane:

maxilopez

Aktywny użytkownik
Reakcje
362 0 0
#6
Spokojnie Panowie. Ja nie zamierzam tutaj kruszyć kopii i walczyć na śmierć i życie o dobre imię Revell. Nie spodobało mi się, że Maverick nazwał ten model zabaweczką a wykonanie zabawkowym. Ktoś z forumowiczów przeglądając wpisy i nie mając w przeszłości tego modelu w rękach mógłby sobie wyrobić takie zdanie biorąc pod uwagę status Mavericka na forum. A tak wcale nie jest. Mam cały set Mercedesów S klasy od W108 do W222 w skali 1:18 i zabawkowym mógłbym nazwać W220 od Maisto (na który niestety posiadają wyłączność) ale nigdy nie W116 od Revell. Poza tym jest tyle lepszych zdjęć tego modelu w sieci, filmy na youtube ale Maverick musiał wziąść akurat te najgorsze ze strony flickr.com

Btw dobrze, że Norev wypuścił ten model w rozsądnej cenie i z taką gamą kolorów do wyboru. Mam nadzieję, że w przyszłości wykupią też licencję na zrobienie W123 w sedanie z otwieranymi elementami a nie tak jak 280 CE.
 

Podobne wątki