• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Wojna idzie, wungiel wiozom :)

Michal88

Aktywny użytkownik
Reakcje
487 15 0
#1
Chciałbym pokazać taką małą scenkę z węglem w tytule jest to projekt całkowicie prywatny nie na sprzedaż, jest to pierwsza w moim życiu makieta. Głównymi aktorami jest Star 660 z k-407B Waryński MKprojekt, założona łyżka czerpakowa oraz model naszego kolegi Daniela z Husaria Model Factory: Ursus C-330 ja go pomalowałem i złożyłem oraz przyczepa Autosan.
Cała diorama będzie powiększana, oprócz węgla dodam jeszcze składowisko drewna opałowego może i złomowisko. Po za tym wykonam zabudowania min. biuro, garaże, wiaty i takie drobniejsze wyposażenie jak latarnie, WC itp. Dużo rzeczy będę jeszcze dopieszczał min. ogrodzenie, jakaś zieleń wokół niego. Przy bramie wjazdowej mam zamiar umieścić napis " Skład opału" Jak macie jakieś fajne, ciekawe pomysły to chętnie wysłucham :)


Lada dzień rozpocznę kampanię reklamową najnowszego projektu czyli POLONEZ a na nim się nie skończy bo to będzie duży, masowy projekt wykonany z trwałej wysokiej jakości Żywicy, szyby Vacu, metalu a nie marnego druku 3d. Oczywiście model wzorcowy wydrukowany będzie na najlepszej w tej chwili drukarce 4K, jakość jest bardzo wysoka.
 

Załączniki

Ostatnio edytowane:

piotr66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.717 30 1
#3
Scenka ekstra, gratuluję. Jakby jeszcze jakiś robociarz tam sie znalazł to już by było perfekt. Chociaż teraz można założyć że obsługa ma przerwę i konsumuje kanapki z salcesonem. Czekam niecierpliwie na Poloneza.
 
OP
OP
Michal88

Michal88

Aktywny użytkownik
Reakcje
487 15 0
#5
Producent makiety to GPM....
No to się mylisz i to bardzo kolego... Wy 3x jesteście zabawni bo to w 100% moja produkcja od projektu do wycięcia włącznie i to na własnym sprzęcie (ploter mam już od 2 lat ale usług na nim nie wykonuję) :) Projekt sobie znacznie uprościłem poprzez wycięcie dłuższych odcinków płyt betonowych oraz inne spasowanie. Trylinka została dostosowana do HO, wymiary wzięte z oryginalnych kostek, wygrawerowana na dużej powierzchni.
Modelarstwo kartonowe GPM zawsze mi się podobało, zbudowałem wiele modeli tej firmy głównie w skali 1:25 i 1:33, wtedy nie było żadnych "laserów" do nich np. ogniwka gąsienic czy wręg.

Ta diorama z czasem będzie się rozrastać. Nie tylko o nowe modele ale będzie także powiększona, oświetlona, zabudowania, zieleń itd
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
Michal88

Michal88

Aktywny użytkownik
Reakcje
487 15 0
#7
No pewnie, że tak :) tylko musiałem go przesiać na miał, orzech ale wygląda jak oryginał bo oryginał.
Jutro będzie coś z drzewem.

No to się mylisz i to bardzo kolego... Wy 3x jesteście zabawni bo to w 100% moja produkcja od projektu do wycięcia włącznie i to na własnym sprzęcie (ploter mam już od 2 lat ale usług na nim nie wykonuję) :) Projekt sobie znacznie uprościłem poprzez wycięcie dłuższych odcinków płyt betonowych oraz inne spasowanie. Trylinka została dostosowana do HO, wymiary wzięte z oryginalnych kostek, wygrawerowana na dużej powierzchni.
Modelarstwo kartonowe GPM zawsze mi się podobało, zbudowałem wiele modeli tej firmy głównie w skali 1:25 i 1:33, wtedy nie było żadnych "laserów" do nich np. ogniwka gąsienic czy wręg.

Ta diorama z czasem będzie się rozrastać. Nie tylko o nowe modele ale będzie także powiększona, oświetlona, zabudowania, zieleń itd
Ten projekt robiłem także z myślą o zupełnie innych skalach do których powoli mam zamiar wstąpić czyli 1:35 i 1:72.
 

Maxeus

Znany użytkownik
Reakcje
249 4 0
#10
0,3mm mosiądz na szybko to robiłem byle było, muszę też poprawić bramę wjazdową bo za niska Ledwo Kamaz wywrotka przejeżdża. Do ładowania węgla będzie jeszcze ostrówek :)
Jest na portalu Allecośtam drut mosiężny o grubości 0,1 mm, nada się idealnie, tylko będziesz musiał go przyrdzewić lub czernić jak Ci tam będzie pasowało.
Węgiel skalowy można pozyskać z filtrów Brita i być pomoże podobnych, ale niestety trzeba z niego odsiać granulat z którym jest przemieszany, za to wychodzi idealna gradacja, dzięki czemu nada się do skal od 1/72 do 1/120.
Rób i pokazuj, bo ciekawie to wygląda Panie Michale :)
 
OP
OP
Michal88

Michal88

Aktywny użytkownik
Reakcje
487 15 0
#11
Jest na portalu Allecośtam drut mosiężny o grubości 0,1 mm, nada się idealnie, tylko będziesz musiał go przyrdzewić lub czernić jak Ci tam będzie pasowało.
Węgiel skalowy można pozyskać z filtrów Brita i być pomoże podobnych, ale niestety trzeba z niego odsiać granulat z którym jest przemieszany, za to wychodzi idealna gradacja, dzięki czemu nada się do skal od 1/72 do 1/120.
Rób i pokazuj, bo ciekawie to wygląda Panie Michale :)
ALe co jest złego w oryginalnym węglu ? Mi się ten podoba :)
 

Maxeus

Znany użytkownik
Reakcje
249 4 0
#13
Tak jak Grzeju napisał, gradacja ... a takie rzeczy pamiętają Ci, którym przyszło nosić po kilka ton rocznie do piwnicy - nagle okazywało się, że zamiast na imprezę do znajomych, trzeba imprezować z węglem do późnego wieczora :)
Owszem zdarzały się bardzo duże bryły, które trzeba było rozbić, bo do wiaderka nie dało by się ich zmieścić, ale takie głazy, to rzadkość.
Bardzo miło wspominam transport węgla, który dostarczył starszy pan Starem 25, a było to w okolicach 1982-3 roku, a pamiętam właśnie przez tego Stara :)