• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Warsztat - Brodagaz

Maxeus

Znany użytkownik
Reakcje
249 4 0
Wydruki są poprawne , wiadomo że ślad po warstwach widać i z tym ciężko walczyć , można szlifować , szpachlować i może zniknie :) , natomiast stopień trudności to dosć idywidualna sprawa w zależności czego się oczekuje od danego modelu i jaki efekt nas zadowala , na pewno nie jest to poziom modeli plastikowych do klejenia , jest to trudniejsze i łatwiej o uszkodzenia wydruku, dla przykładu dziś w Fiacie przy odcinaniu ze szkieletu pomocniczego , pękł mi kawałek tylnego zderzaka i nie jest to wada wydruku tylko szybkie i niezgrabne paluchy. Ale prawda jest taka że cena puki co jest na normalnym poziomie.
Mądrze napisane, jak i wyżej, że to umiejętności weryfikują uzyskany efekt, a że człowiek i tak całe życie musi się uczyć, to i tak wszyscy skończymy tak samo, bez względu na zasobność konta w banku :)

Elementów na tych pajączkach nie odcinaj od razu kleszczykami, tylko natnij brzeszczotem do metalu lub piłką modelarską, może to i powolne, mozolne, ale zmniejszysz straty.

Dałeś Broda w gaz ;)

Nyssan wyszedł Ci kapitalnie, jak na pierwszą przygodę z tymi kitami, ale jak już gubić ślady warstw, to nie ma co liczyć na sam suchy szlif tysiączkiem (papier ścierny o gradacji 1000 - info dla tych co nie wiedzieli), ale można prysnąć podkładem Motip tym szarym, tudzież Primerem Motip, po przeschnięciu szlif, następnie dać troszkę szpachli modelarskiej np. Wamodu czy cóś lepszego ... jak stoi w barku ;) ... i po wyschnięciu po kolejny szlif.
Po takiej zabawie będzie tego mniej, a jak ktoś będzie bardzo zdeterminowany, to wyjdzie na gładko jak głowa kolegi modelarza z Łodzi, czyli git ;)

Też zamówiłem kilka kitów z ciekawości, pokażę i swoje perypetie, a co, ku uciesze publiki :)
 
Ostatnio edytowane:

Pietras83

Znany użytkownik
Reakcje
3.069 15 3
Jak na pierwsze wydruki jest dobrze, przecież to nie nowy Mercedes z Bucha CMD...
Z każdej strony widać, że to Nissan, tak trzymaj, jestem ciekawy kolejnych modeli z GPM jak Ci wyjdą. Sam zamówię kilka sztuk i spróbuje swoich sił. Osobiście dałbym inny kolor, poza tym widać dużo włożonej pracy i ja to doceniam.
 
OP
OP
Brodagaz

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
26.030 108 2
Dziś kolejny model z GPM-u , robiłem w sumie trzy różne modele z GPM-u na raz więc widać powielane błędy. Powłoka lakiernicza tak zwana cytryna a to ze względu na to że modle były malowane farbą w sprayu a nie jak za wsze u mnie areografem no i niestety efekt mi się osobiście nie podoba , prawda jest takaże mogłem papierem 1500 spolerować ale na żywo wygląda to dużo lepiej niż na zdjęciach i niestety zostawiłem tak jak jest . Druga sprawa to skrzynia ładunkowa niestety trafiła mi się odkształcona i mógłbym oczywiście pastwić się nad producentem ale po pierwsze za późno to zauważyłem a po drugie będę jak żona pijaka " On nie chciał ana pewno się poprawi .....'' :) :) :) Następnego pokażę Żuka też jest już skończony :)
Pierwsza fotka bez patyny i dodatków , plandeka po moich przeróbkach :)
Nysa Rolnik GPM .JPG
Nysa Rolnik GPM 1 .JPG
Nysa Rolnik GPM 2 .JPG
Nysa Rolnik GPM 3 .JPG
Nysa Rolnik GPM 4 .JPG
Nysa Rolnik GPM 5 .JPG
 

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.767 301 15
O ile kabina wyszła fantastycznie (pomijając wspomnianą fakturę lakieru no i warstwy deuku) - lepiej niż granatowa (może to kwestia koloru) , o tyle plandeka do mnie nie przemawia, jakoś te fałdy za grube. Ostatnio przy starze ćwiczyłem fałdowanie i ostatecznie poddałem się z ręcznym rzeźbieniem na korzyść 3d. Mam zamiar kupić i tę nyskę i jeśli mi wystarczy czasu i cierpliwości to pewnie wyrzeźbię sobie taką otwartą plandekę, a jak już wyrzeźbię, to się podzielę.
Osobiście pewnie też bym wydłubał te klosze i zrobił z żywicy przezroczystej.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.568 386 20
Plandeka rzeczywiście, jakaś taka gruba wygląda. Natomiast część zrolowaną, jeżeli ma zostać w tym miejscu, to daj ze dwa paski, które będą ją trzymały w tej pozycji.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.568 386 20
Spróbujcie sami i zobaczcie co Wam wyjdzie?
Widziałem sporo prac Marcina i wiem, że potrafi zrobić naprawdę kapitalne rzeczy z modelami. Natomiast tu, skoro po przejściu przez ręce Marcina Nysa wygląda tak jak wygląda, to znaczy, że model jest bardzo, ale to bardzo wymagający i nie będzie prostym modelem do posklejania i łatwego pomalowania.
A jak już sam zauważyłeś
Moim zdaniem już samo odcięcie suportów bez strat jest sukcesem modelarskim:p
to znaczy, że model nie należy do łatwych, prostych i przyjemnych w sklejaniu.
 
OP
OP
Brodagaz

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
26.030 108 2
Widziałem sporo prac Marcina i wiem, że potrafi zrobić naprawdę kapitalne rzeczy z modelami. Natomiast tu, skoro po przejściu przez ręce Marcina Nysa wygląda tak jak wygląda, to znaczy, że model jest bardzo, ale to bardzo wymagający i nie będzie prostym modelem do posklejania i łatwego pomalowania.
A jak już sam zauważyłeś

to znaczy, że model nie należy do łatwych, prostych i przyjemnych w sklejaniu.
Dzięki Maćku za miłe słowa co do moich umiejętności ale chyba nie jest tak słodko :) Te modele może nie są aż takie trudne ale na pewno są bardzo delikatne i wymagające i uczą pokory :)
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.568 386 20
Te modele może nie są aż takie trudne ale na pewno są bardzo delikatne i wymagające i uczą pokory :)
Czyli skoro są bardzo delikatne i wymagające to nie są proste w budowie. A jak byś ocenił je w stosunku do starych modeli SDV, tzn. mam na myśli konieczną ilość pracy, żeby uzyskać zadowalający wygląd modelu? Który model jest bardziej wymagający?
 
OP
OP
Brodagaz

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
26.030 108 2
Dobra to daje trzeci model z pierwszej serii wypocin :)
tak jak w Nysie rolniczej dorobiłem końcówkę wydechu poza tym lekkie brudzenie , no i nie dałem plandeki bo mi tu jakoś nie pasowała :)
Mam nadzieje że następne modele z GPM wyjdą mi lepiej , ale najpierw muszę sobie zbudować kompresor :)
Żuk GPM .JPG
Żuk GPM 1 .JPG
Żuk GPM 2 .JPG
Żuk GPM 3 .JPG
Żuk GPM 4 .JPG
Żuk GPM 5 .JPG
Żuk GPM 6 .JPG

Żuk GPM 7 .JPG
Żuk GPM 8 .JPG
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
W robocie 6
W robocie 2
W robocie 7
W robocie 14
W robocie 33

Podobne wątki