• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Warsztat - Adam66

OP
OP
Adam66

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
Zgodnie z zapowiedzą, dziś pomalowałem pierwszego seryjnego Fiata MR'75. Z elementów dodatkowych doszły oczywiście tablice i lusterko po lewej stronie.
To mój spóźniony ale szczery modelarski ukłon w stronę aktora, ale także kultowej postaci którą stworzył.

IMG_5826.JPG
IMG_5827.JPG
IMG_5830.JPG
IMG_5831.JPG
 

Tomek M.

Znany użytkownik
Reakcje
9.519 68 0
Lepszego modelarskiego hołdu nie można było złożyć, niestety nie pierwszy i nie ostatni z aktorów naszego pokolenia który odszedł grać w zaświaty.
Pewnie gdzieś tam z Krzyśkiem Kowalewskim pomykają teraz po niebiańskich drogach, a z "safari" dobiegają im nuty "parostatku"...
Pamiętam jeden z odcinków 07, gdzie spytany przez partnerkę, podczas prowadzenia owego kanciaka, o zapach wody toaletowej jakiej używa
z nonszalancją odpowiada; Old Spice..., już wiem co kupię po otwarciu marketów;)
 
OP
OP
Adam66

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
Bycie dyplonowanym technikiem samochodowym zobowiązuje. Ten zestaw chodził mi po głowie od bardzo dawna. Chyba wtedy gdy Grzesiek @Astro pokazał swoje garaże. Cały czas marzy mi się mała stacja obsługi Fiata... a jak się nie uda zawsze taki zestaw nada się do rajdowych Fiatów.

Jakiś tydzień temu mając krótką chwilę wymodelowałem sobie z polistyrenu i struny gitarowej podnośnik. Taki jakie były na wyposażeniu każdego Kanciaka.
IMG_5854.JPG
IMG_5855.JPG


A potem po sesji z @Artur i moim Młodym doszło kilku chłopaków w ciuchach jakie pamiętam z POLMOZBYTu.
Figurki będzie można użyć na stację CPNu czy do POMu. Na razie figurek jest dziewięć ale pewnie powstaną następne.
IMG_5840.JPG
IMG_5841.JPG
IMG_5842.JPG
IMG_5843.JPG
IMG_5845.JPG
IMG_5846.JPG
IMG_5848.JPG
IMG_5850.JPG
IMG_5851.JPG
 
Reakcje
59 2 0
Jak tak można !!!!
To elementarne braki w BHP!
Ten pracownik leżący 'pod Fiatem' do nagany, a szef zmiany do zwolnienia!
:D

A na poważnie to brakuje koziołków bezpieczeństwa, czy jak to tam się fachowo nazywa ...
Chodzi mi o te podpory:


Ale wygląda to wszystko rewelacyjnie ....
Gratuluję pomysłu i wykonania i już oczekuję na więcej ..
 

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
26.330 108 2
Adam ja Ci chyba pisałem już jak ja Ciebie nie lubię :) :) :) :)
A tak na serio , super pomysł ale kobyłki obowiązkowo , z drugiej strony jak ktoś koło na drodze zmieniał to mógł zapomnieć o kobyłkach , mała deseczka to już był luksus co by się podnośnik nie zapadał :) a szczytem bezpieczeństwa było podkładanie pod próg koła zapasowego :)
 

mikl

Znany użytkownik
Reakcje
3.612 107 12
Adamie, zrob sobie przerwę na kawę i uaktualnij listę Twoich wyrobów. Nawet nie dla mnie, ale dla banku bo prosili o nia zanim dadza mi pożyczkę
 
OP
OP
Adam66

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
@Brodagaz
Było dokładnie tak jak mówisz - deska w pod podnośnik, zaciągnięty ręczny na ostatni ząbek, a odkręcone koło pod próg - stara szkoła. Dziś się dzwoni po assistance, żeby sobie rąk nie pobrudzić;)
Adamie, zrob sobie przerwę na kawę i uaktualnij listę Twoich wyrobów
Nie cierpię tego jak odrabiania lekcji:cry:
No ale już mnie ludzie cisną ze wszystkich stron... może w weekend spróbuję:niepewny:
 
Reakcje
59 2 0
@Brodagaz ale 'w trasie' nie kładłeś się pod samochodem, żeby zmienić koło ....
I od zmiany koła jest ten drugi mechanik co do którego nie ma żadnych zastrzeżeń ...
Ale ten leżący pod samochodem ... nie, nie, nie i jeszcze raz nie ....

Ale pomysłu - gratuluję.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.842 386 20
Kolejny kapitalny pomysł i realizacja. Podnośnik jak i pracownicy wyglądają rewelacyjnie. Gratuluję. (y)
Było dokładnie tak jak mówisz - deska w pod podnośnik, zaciągnięty ręczny na ostatni ząbek, a odkręcone koło pod próg - stara szkoła. Dziś się dzwoni po assistance, żeby sobie rąk nie pobrudzić;)
Dziś po assistance dzwonią, bo się nie umieją zmienić koła. Starej szkoły już nie ma... :(
 
OP
OP
Adam66

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
W wątku RRLowskiem pokazałem dziś kobyłki i żabę, którą zrobiłem, żeby uniknąć inspekcji BHP na zakładzie:)

A teraz modelarskie wspomnienie -
Samochód który musiał powstać :love: - mój ukochany Fiat 125p MR'75 WUM 7534 w kolorze Sahara, o którym już wiele razy pisałem. Pierwszy samochód który był tak naprawdę mój. Odziedziczyłem go w klasie maturalnej po zmarłym Tacie. To na nim prowadziłem zajęcia praktyczne z nauki jaką pobierałem w technikum samochodowym. To na niego podrywałem swoją dziewczynę i późniejszą żonę. To jego zamieniłem w łaciaty pojazd Wehrmachtu, malując minią zaprawki:LOL: To w nim na podwórku robiłem z kumplem mosiężną przejściówkę do świecy na czwartym cylindrze po tym jak zerwałem gwint w bloku silnika:cenzura: To tym samochodem zawiozłem się na maturę w 86tym roku i do ślubu pięć lat później. Prawdziwy przyjaciel.
PL-ka i apteczka są dokładnie tam gdzie być powinny:)

Trochę podglądam Piotrka @Irokez46 i zaczynam pomału bawić się w zapuszczanie washa. To na razie nieśmiałe próby, ale myślę, że będę je kontynuował, przynajmniej w modelach dla siebie.
IMG_5892.JPG
IMG_5893.JPG
IMG_5894.JPG


Sprawa druga - skończyłem prototypowe Fiaty Monte Carlo 1600 i Akropolis 1800 w postaci w jakiej oferował je PEWEX w cenach 3400 i 3600$.
Namalowane czarne pasy, włoskie felgi sportowe GB z szerszymi oponami, halogeny HELLA, włoskie lusterka na błotnikach przednich... takie miał redaktor Maj w swoim Fiacie:cool:

Przyznaję się że powiększyłem lusterka żeby lepiej widać było część lustrzaną i chyba był to błąd. Muszę się jeszcze poprzyglądać i podejmę decyzję czy w wersji docelowej zaproponuję lusterka idealnie w skali.
IMG_5886.JPG
IMG_5888.JPG
IMG_5883.JPG
IMG_5901.JPG
IMG_5904.JPG
IMG_5905.JPG
IMG_5907.JPG


No i do wersji sportowej nie mogło zabraknąć dziewczyn w opływowych lateksowych wdziankach:devil: Wszak współczynnik CX to podstawa przy prawdziwym ściganiu;)
IMG_5908.JPG
IMG_5909.JPG
IMG_5911.JPG
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
W robocie 6
W robocie 2
W robocie 7
W robocie 14
W robocie 33

Podobne wątki