• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

1:35 Wagony 1/35 - irokez46

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.344 47 0
#1
Ponieważ skala 1/35 jest moją skalą główną a sklejanie pojazdów militarnych ulubionym zajęciem modelarskim to nie mogłem przejść obojętnie obok tego modelu. Za kilka dni rozpocznę relację z budowy a dziś mały wstęp.
Model wagonu G10 z firmy Thunder Model prezentuje się bardzo ładnie. Elementy odlane bez większych nadlewek czy dziur po wypychaczach. Wyjątek stanowią koła z tragicznymi czterema dziurami. W zestawie znajdziemy całkiem sporo elementów fototrawionych, drut do zrobienia przewodów, oraz dwa arkusze kalkomanii na wagony Deutsche Reichsbahn z czasów wojny oraz już powojenne ze strefy brytyjsko amerykańskiej. Malowań jest aż na sześć wagonów z czego dwa w oznaczeniach z Breslau oraz Stettin. Przyznam że planowałem robić wagon w malowaniu PKP, ale teraz zastanowię się nad dokupieniem drugiego i zrobieniem właśnie z tych dwóch miast. Kilka fotek na początek, niebawem relacja z budowy.
g10 001.JPG
g10 002.JPG
g10 003.JPG
g10 004.JPG
g10 005.JPG
g10 006.JPG
g10 007.JPG
g10 008.JPG
g10 009.JPG
 
OP
OP
Irokez46

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.344 47 0
#3
Powiem Ci że ja też nie mogę się już doczekać klejenia, ale najpierw muszę skończyć T-54AM.
Mam pytanie, może ktoś będzie wiedział. Czy te wagony w czasach wojny miały dachy kryte papą czy może z blachy?
 

Baldwin

Znany użytkownik
Reakcje
487 0 0
#4
Będę zaglądał , super że w końcu jakaś firma daje wypust tego wagonu w 1:35 .
Można będzie porobić trochę konwersji w oparciu o ramę wagonu .
Co do krycia dachu to raczej obstawiał bym papę .
Ten model jest do dostania u nas czy trzeba sprowadzać ?
 

Baldwin

Znany użytkownik
Reakcje
487 0 0
#6
No to powoli można już myśleć o jakiej stacyjce z placem przeładunkowym :)
A w moim przypadku o kołach szprychowych do wersji pierwszowojennej.
 
OP
OP
Irokez46

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.344 47 0
#8
Zdecydowanie nie. Ten co pokazałeś w linku jest żywiczny.;)
@Baldwin ja pozostanę przy drugiej wojnie, ewentualnie powojenny jak uda mi się gdzieś zamówić kalki. Natomiast na ładunek mam już pierwsze dwie krowy.:)
 

Baldwin

Znany użytkownik
Reakcje
487 0 0
#9
Oczywiście każdy ma swoją ulubioną epokę .
Czy aby ten plastikowy nie jest kopią żywicznego ?, co nie zmienia faktu że i tak oba wymagają trochę pracy .
Nie mniej jednak jest dobra podstawa wyjściowa pod doczepkę do BR 42 lub BR86 a w ofercie mają jeszcze BR 80 .
 
OP
OP
Irokez46

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.344 47 0
#10
Trochę wygląda jak kopia, ale wolę tworzywo niż żywicę.
Br80 nie widziałem, ale kiedyś gdzieś widziałem że pracują nad wagonem pasażerskim Cid-21. Mam nadzieję że wyjdzie.
 

Greif1

Znany użytkownik
club 0
Reakcje
792 1 0
#12
Czołem
No i zacnie, obecnie to najlepszy wagon z wtrysku jaki jest na rynku, niestety jest plastikowy w pełnym tego słowa wydaniu, tak jak napisał Baldwin jest dobrą bazą, ja już koła już poprawiłem idą do odlania ;)
1533811421179.JPEG

resor wymaga też niestety nowej formy bo ma wklęśnięcia z którymi będzie ciężko coś zrobić (niefortunne miejsce na środku elementu)
1533814128053.JPEG

Troszkę trzeba popracować nad nitami bo są róznej jakości (podwozie) układ hamulcowy szału nie ma no ale jest ;) btw kopią Lz Model był G10 z Sabre ale jak zrobiła się zadyma że to kopia (nomen omen tak jak Br52 Trumpetera- kopia CMK, wagony Trumpetera -kopia TWS itd ) to model został wycofany... (mowa o ofercie Sabre) ten drugi tez na pewno kupię mimo ułomności xDD
Oglądam co będziesz robił :)
 
OP
OP
Irokez46

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.344 47 0
#13
Cóż nie ma modeli doskonałych. Zgadzam się z Tobą że irytujące są jamy skurczowe na resorach. Co do ubogiego układu hamulcowego to mi to wystarczy. Generalnie nigdy do spodu modelu nie przywiązywałem uwagi i ten w tym modelu w pełni mnie zadowoli. Muszę powiedzieć że klei się całkiem sympatycznie, jest co prawda trochę szpachlowania dziur po wypychaczach, ale to nie problem je usunąć. Świetnie Ci wyszły koła.(y) Ja swoje zrobiłem nieco inaczej, ale generalnie w podobnym zamyśle nadania faktury. Jutro postaram się zamieścić pierwsze fotki. Co zabawne największy w tym momencie dla mnie problem z tym modelem to opcja w malowaniu. Cały czas się zastanawiam czy robić wojennego czy już w zarządzie PKP.:confused:
 

Greif1

Znany użytkownik
club 0
Reakcje
792 1 0
#14
btw kalkomanie pozostawiają też wiele do życzenia, np data rewizji jest tylko na 44 rok...
Gdzieś jeszcze chyba mam swoje kalki do G10
WP_20170406_23_00_29_Rich_LI.jpg

może nie są idealne ale wyszły mi chyba lepiej jak te z modelu ;)
 
OP
OP
Irokez46

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.344 47 0
#16
Do sklejenia pozostała buda. Ostoja zrobiona. Tak jak pisałem wcześniej sklejała się bardzo dobrze. Zapewne popełniłem jakieś błędy w okablowaniu, ale ważniejsze dla mnie będzie odwzorowanie pudła. Wagon i tak trafi na tory i dioramę a wtedy spód nie będzie aż tak dobrze widoczny.
g10 001.JPG
g10 002.JPG
g10 003.JPG
g10 004.JPG
g10 005.JPG
g10 006.JPG
 

Greif1

Znany użytkownik
club 0
Reakcje
792 1 0
#17
no nie jest źle w sumie jak się patrzy, jak masz kalkomanie Archera dodaj napisy na maźncach - małe a cieszy oko - na klockach też można i sprężynki dodaj do klocków ...
IMG_1110_1_fido.jpg

1024px-Radsatz-mit-Gleitlager-Einfachschaken-und-Bremse-an-Verbandswagen-A4.jpg

nie idź na skróty mimo że to wagon ;)