• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Wagon wąskotorowy 3AW - wreszcie jest - H0e

moshe

Użytkownik
Reakcje
1 0 0
#21
A czym te odlewy kleić by uzyskać w miarę trwały model? Moje doświadczenie z klejami CA a nawet epoksydami nie pozwala mi im do końca ufać nawet przy starannie przygotowanych powierzchniach.
Co proponujecie?

Aleksander
 
OP
OP
Maslo

Maslo

Znany użytkownik
FREMO Polska
H0e
PKMK
Producent
Reakcje
406 1 0
#23
Witam serdecznie
Mam już informację na temat dostawy i płatności.

Każdy z klientów musi osobiście dokonać wpłaty w Euro na konto producenta które podam w PW .

Do tego nalezy doliczyć koszty przesylki

1- model - 7 Euro
3- moedele - 7 Euro
11 modeli - 15 Euro

Inne ilości do ustalenia.

Na chwilę obecną jest 25 modeli, zarezerwowanych mam 16 - rezerwację na pierwszą partię prowadze do 20.01.2013 lub do 25 modeli. Potem wysyłam listę i można wpłacać kase.

Co do kół. Producent zastosował, takie jakie były ogólnie na rynku dostepne. Próbuje do kolejnej partii pozyskac nowe koła o właściwym wymiarze.
 
OP
OP
Maslo

Maslo

Znany użytkownik
FREMO Polska
H0e
PKMK
Producent
Reakcje
406 1 0
#24
Witam serdecznie. Chciałbym poinformować że mam już zebrane zamówienie na 25 sztuk. W takim razie dzisiaj zamykam listę rezerwacji. Jeszcze dzisiaj wysyłam listę producentowi. Dogaduję się z nim aby cała partia została przysłana do mnie i ja będę rozsyłał te wagony do poszczególnych osób. Wtedy koszty transportu powinny być znacznie niższe. Dodatkowym plusem tej opcji byłaby płatność w złotówkach. Natomiast czekam na informacje po jakim kursie liczyć Euro. Jeszcze chciałbym zaproponować aby osoby zamawiające z Warszawy bądź jej bliskiej okolicy odebrali zamówione modele osobiście - mieszkam na Gocławiu. Mój adres podam w PW. W razie pytań proszę się kontaktować.
 
OP
OP
Maslo

Maslo

Znany użytkownik
FREMO Polska
H0e
PKMK
Producent
Reakcje
406 1 0
#25
Tak tylko skromnie chciałem się pochwalić, pierwszym z 3 wagonów który jest gotowy do przyjęcia kalkomanii. Potem ostatnia warstwa lakieru.
 

Załączniki

Z

Zv

Gość
#30
Rysuję tablice kierunkowe to taboru wąskotorowego. Zapraszam na prv jeśli chcesz jakieś szczególne relacje. Jutro wieczorem wysyłam do druku.
 

Marcin Wojda

Moderator Grupy H0e
Zespół forum
FREMO Polska
H0e
Reakcje
164 0 0
#32
W końcu przyszła i na mnie pora. :) Niestety okazało się, że w stosunku do wersji wagonu występującej w Polsce występują pewne różnice. W zestawie na słupku pomiędzy drzwiami, a pierwszym oknem występują dziwne wypustki (na zdjęciu w czerwonej ramce). Po analizie zdjęć wspólnie z Michałem doszliśmy do wniosku, że są to uchwyty do zawieszania sygnałów końca pociągu, oraz gniazdo do podłączenia ich zasilania. W polskiej wersji uchwyty mają postać sterczących "uszu", a gniazda zasilające znajdują się na ścianie czołowej.
Na szczęście usunięcie zbędnych elementów jest stosunkowo proste, żywica z której odlane są ściany łatwo się obrabia. Trochę więcej zabawy jest z dodaniem dodatkowych gniazd zasilających, w modelu widocznym poniżej na zdjęciach zostały one wykonane z drutu mosiężnego 0,4 mm, na który nawinięto blaszkę miedzianą o grubości 0,1 mm. Drabinka jest w wersji rozłożonej - pod koniec lat 90 w wielu egzemplarzach nie były one złożone.
 

Załączniki

Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Wąskotorówka 4
Wąskotorówka 10
Wąskotorówka 22
Wąskotorówka 20
Wąskotorówka 3

Podobne wątki