• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Wagon wąskotorowy 3AW - wreszcie jest - H0e

Maslo

Znany użytkownik
FREMO Polska
H0e
PKMK
Producent
Reakcje
406 1 0
#1
Witam serdecznie

Wreszcie nadszedł długo oczekiwany przez grupę wąskotorową wagon osobowy polskiej konstrukcji serii 3AW w skali H0e.

Model wykonany z wysokogatunkowej żywicy. Odlewy bardzo dokładne, z małą ilością nadlewów. Wózki wykonane w technologii wtryskowej. W zestawie są koła, oraz kalkomanie z polskimi oznaczeniami, instrukcja montażu po polsku.

Modele wyłącznie do samodzielnego montażu.

Cena modelu to :
1 szt - 40 Eur
3 szt - 100 Eur

Jeszcze trwa ustalanie warunków płatności, które powinny się w ciągu najbliższych dni wyjaśnić.
Wtedy będzie wiadomo czy płatność będzie w Euro czy Złotych, oraz jaki będzie dokładny czas dostawy oraz koszt dostawy.

Do tego czasu zbieram zamówienia na PW bądź maila - krzykowski.m(małpa)orange.pl

Chętnych proszę o podanie ilości wagonów jaka ich interesuje a także dane wysyłkowe oraz kontaktowe. Na chwilę obecną nie ma żadnych limitów ilościowych.

Tak więc - zapraszam serdecznie.

Ogłoszenie zamieściłem tylko na naszym forum. Proszę również o rozesłanie informacji zainteresowanym nie mających dostępu do naszego forum, oraz kolegom z sąsiedniego forum Martel'a.

Załączam również fotografie mojego egzemplarza, przed malowaniem.
 

Załączniki

Fisz

Aktywny użytkownik
H0e
GGM
Reakcje
59 0 0
#2
Swego czasu było toto na Allegro w ilości sztuk jeden, czyż nie..? ;)

Noo, wreszcie jakiś postęp w temacie przewozów pasażerskich na wąskim torze :)
 
OP
OP
Maslo

Maslo

Znany użytkownik
FREMO Polska
H0e
PKMK
Producent
Reakcje
406 1 0
#3
Tak, ale to był model bez polskich kalkomanii ani polskiej instrukcji montażu.
 
S

Sebastian

Gość
#4
Pierdu, pierdu...
9 listopada ubiegłego roku wrzuciłem, że model dostępny dla (wtedy) chętnych na znanym portalu aukcyjnym. Kalkomanie z opisem stacji Krośniewice, Gniezno i Jędrzejów.
 
OP
OP
Maslo

Maslo

Znany użytkownik
FREMO Polska
H0e
PKMK
Producent
Reakcje
406 1 0
#5
Faktycznie mogło tak być że już Pan miał do niego kalkomanie ale nie raczył Pan nikogo poinformować że miały błąd - brakowało na oznaczeniu serii, literki "B" . - chyba że nie były one od producenta. Wtedy również nie było instrukcji w języku Polskim. W tej chwili kalkomanie są kompletne. Przez te dwie rzeczy nastąpiło takie duże opóźnienie z wydaniem kompletnego dla nas modelu.
 
S

Sebastian

Gość
#6
Faktycznie mogło tak być że już Pan miał do niego kalkomanie ale nie raczył Pan nikogo poinformować że miały błąd - brakowało na oznaczeniu serii, literki "B".
Nie raczyłem nikogo poinformować bo nie miałem takiej wiedzy. Wrzuciłem że był już wcześniej dostępny (i gdzie) i tyle.
 
OP
OP
Maslo

Maslo

Znany użytkownik
FREMO Polska
H0e
PKMK
Producent
Reakcje
406 1 0
#7
OK, nie ma tematu, można było to przeoczyć , sam się ledwo zorientowałem. Ważne jest że, w tej chwili możemy mieć model polskiego wagonu, z rzeczywistym i poprawnym opisem.
 

Marcin Wojda

Moderator Grupy H0e
Zespół forum
FREMO Polska
H0e
Reakcje
164 0 0
#13
W zestawie są wszystkie detale, tworzące w całości pełnowartościowy jeżdżący model ze standardowymi sprzęgami pałąkowymi bądź imitacja orczyku w opcji
Fajnie to wygląda, już się nie mogę doczekać montażu! Ale nie widzę drabinek, są w zestawie? Ramki okien (o ile ich nie ma) też można by wytrawić.
 
OP
OP
Maslo

Maslo

Znany użytkownik
FREMO Polska
H0e
PKMK
Producent
Reakcje
406 1 0
#14
Drabinki są odlane jako schowane, ramki okien są zintegrowane z szybami, kratki okien bocznych drzwi wejściowych i czołowych w zestawie jako fototrawione, do tego fototrawione stopnie i pomosty miedzywagonowe.
 

marcin sds

Aktywny użytkownik
Reakcje
51 1 0
#15
Mateusz, może zrobisz jakąś fotorelację z montażu. To by nam ułatwiło składanie. Ja mam do Ciebie pytanie o wózki. Próbowałem je poskładać "na sucho" bez kleju, na próbę i wydają mi się trochę krzywe tzn boczne maskownice w stosunku do belki skrętnej się rozjeżdżają i słabo trzymają zestaw kołowy. Może po sklejeniu jest lepiej. Druga rzecz to same zestawy kołowe. Mi wydaja się przymałe w stosunku do oryginału. Mam u siebie transporter Liliputa i koła maja podobną średnicę. Co Ty nam o tym powiesz? A kalkomanie są rzeczywiście z błędami i słabej jakości.
 
OP
OP
Maslo

Maslo

Znany użytkownik
FREMO Polska
H0e
PKMK
Producent
Reakcje
406 1 0
#16
Fotorelacji niestety nie dam rady zrobić. Wszystkie zdjęcia z różnymi fazami montażu umieściłem w temacie. Co do wózków to faktycznie, trzeba belkę rozporową troszkę podszlifować pilnikiem żeby wyprostować konstrukcję. Nie jest to skomplikowane a jak się sklei to będzie solidnie się trzymać. Co do zestawów, to nie wiem jaka jest średnica w modelu muszę zmierzyć. Oryginał ma 610 mm czyli w modelu powinien mieć około 7 mm. Jeżeli jest inaczej to porozmawiam z producentem żeby to poprawił. Co do kalkomanii to są poprawione, co do jakości to jest to dyskusyjna sprawa. Staram się znaleźć kogoś kto zrobi lepszej jakości oraz inne numery i epoki, ale kiedy i jak i za ile nie wiem jeszcze.
 

jacekk

Aktywny użytkownik
KKMK
Reakcje
445 18 0
#19
Nic nie trzeba w zasadzie szlifować. Ani w pudle, ani w wózku.
Po usunięciu delikatnych "nadlewów" wszystko pasuje wręćz idealnie. Muszę stwierdzić, że nie często zdarza się tak dobrze wykonany model żywiczny .
Nawet dobre firmowe modele plastikowe mają większe błędy i nierówności niż ten niewielki wagon.
Wózek jest plastikowy i po odcięciu pozostałości po wtrysku spokojnie można go sklejać. Po wyschnięciu zakładamy dołaczone zestawy kołowe.
Jedynie sprzęg wymaga trochę poświęcenia czasu na dobranie długości "ogonka" i zamocowanie tego metalowego elementu w sprzegu.
Równie łatwo montuje się wnętrze, które w zasadzie oprócz malowania nie wymaga żadnej ingerencji (chyba, że ktoś chce dodać np. bagażniki czy poręcze)

Na opakowaniach modeli plastikowych można spotkać cyfrę oznaczającą stopień trudności (1-5 gdzie ta ostatnia oznacza stopień najtrudniejszy).
Tu spokojnie można na opakowaniu wagonu umieścic cyfrę 2.
 

Marcin Wojda

Moderator Grupy H0e
Zespół forum
FREMO Polska
H0e
Reakcje
164 0 0
#20
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Wąskotorówka 4
Wąskotorówka 10
Wąskotorówka 22
Wąskotorówka 20
Wąskotorówka 3

Podobne wątki