• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Podczas tworzenia nowego ogłoszenia prosimy o wybranie prefixu. Znacząco ułatwi to innym użytkownikom korzystanie z ogłoszeń w dziale Giełda.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
  • Hej Gość czy wiesz, że w dziale giełda można edytować swoje wpisy oraz usunąć cały temat kiedy ogłoszenie jest już nieaktualne?
  • Prefixy pozwalają wydzielić wyświetlanie ogłoszeń tylko konkretnego typu.

Czy wiesz? Wątek o osobach zgłoszonych prawnie jako podejrzanych o oszustwo

Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.

Artur

Bob Budowniczy
Zespół forum
Donator forum
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
7.644 133 3
#1
Tutaj będą zamieszczane informacje o osobach, które zostały zgłoszone jako podejrzani o oszustwo na Policji - weryfikacja na podstawie dostarczonych dokumentów.
 
OP
OP
Artur

Artur

Bob Budowniczy
Zespół forum
Donator forum
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
7.644 133 3
#3
Nie ja, ja pozwolę umieścić to osobie, która dokonała zgłoszenia i postanowi to opisać. Po zgłoszeniu i posiadaniu potwierdzenie administracja nie będzie mogła zabronić umieszczenia takiej informacji. Ale musimy mieć potwierdzenie że ktoś formalnie/oficjalnie dokonał zgłoszenia i na tej podstawie postanowił to opisać.
 

Qmaty

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
5.827 235 3
#4
Ja nie mam nic przeciwko tylko od strony prawnej to oszust jest bardzo długo chroniony i upublicznianie jego danych może dużo kosztować.
 
OP
OP
Artur

Artur

Bob Budowniczy
Zespół forum
Donator forum
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
7.644 133 3
#5
Dlatego napisałem "podejrzanych o oszustwo" Nick na forum nie jest daną osobową. Zgłoszenie do wglądu dla nas nie na forum. Bez zgłoszenia do wglądu wpisy będą usuwane.
 
Reakcje
8 0 0
#6
Wydaje mi się iż cały wpis powinien być najpierw weryfikowany przez moderatorów a następnie zaakceptowany i upubliczniony. Gdyż nawet kilka minut wiszenia na forum do momentu weryfikacji może komuś narobić szkód.
 

Zaklejony

Użytkownik
Reakcje
22 10 0
#8
Mam pytanie a czy nieuczciwi kupujący też mogą lądować na jakiejś tablicy i być oznaczeni?
Jakiś czas temu sprowadziłem dla jednego kolegi z forum lokomotywę. Ustaliliśmy cenę i termin zakupu. Kolega zaczął przesuwać termin zakupu. Nagle przysłał mi wiadomość że kupi lokomotywę, ale za niższą cenę.
Dla mnie to też oszustwo. Wydałem pieniądze poświęciłem czas. Więc przyda się wątek o nieuczciwych kupujących. Każdy kto sprzedaje nie chce mieć problemu z nieodebranymi paczkami, zablokowanymi finansami.
 

przemek tabisz

Znany użytkownik
Reakcje
871 60 10
#9
Jest różnie, ale: umówiona cena jest OSTATECZNA.
Za swoje błędy się PŁACI.
Wiem, bo sam ostatnio "wystawiłem" kolegę z forum, w maju naprawiam błędy i mam nadzieję, że nie wyląduję w "podejrzanym towarzystwie".
Błądzić rzecz ludzka, przyznać sie do błędu nie powinno byc odwagę, tylko standardem.
 

baktrian

Aktywny użytkownik
Reakcje
171 3 0
#10
Rubikus raz jeszcze.
Znowu dałem sie skusić, od czerwca miało być w sierpniu,miał być koniec października. Zamówiłem oświetlenie 4 "prusaki" Brawa, sypialny ORBIS Roco, restauracyjny ORBIS Fleischman.Wagony są u drania,jeśli dzwoni to o kolejne zaliczki, oczywiście nawalony ...
 

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.766 301 15
#11
Podejrzani o popełnienie oszustwa też mogą być publikowani - zwłaszcza tutaj. Nie musimy tego nazywać oszustwem tylko stwarzaniem problemów. Rozmawiałem o tym z prawniczką - kwestia nazewnictwa jest tutaj bardzo ważna. Trzeba unikać określeń dosadnych.

Czyli - kolega forumowy Jan Nowak (mam nadzieję, że nikogo tutaj nie obrażam) obiecał, że wykona usługę Pani Annie Kowalskiej w miesiącu X, a mamy Y, telefonów nie odbiera, modele przetrzymuje. W tym miejscu kolega Jan ma prawo do weryfikacji i opisania sytuacji: koleżance Annie obiecałem że zrobię usługę jak zapłaci 50% kwoty, a że zapłaciła dopiero na początku miesiąca Y, muszę mieć czas na realizację usługi, bo zamówienie części trawionych trwa 4 tygodnie i przyspieszyć się nie da. Poza tym nabrałem innych zleceń i teraz musi poczekać.
Albo: Koleżance obiecałem usługę, ale nie wyrobiłem się w terminie, bo bolał mnie kręgosłup. Przepraszam, wykonam najpóźniej w miesiącu Z jeśli koleżanka Anna się zgodzi.

Prosta rzecz, a jeśli ktoś faktycznie kantuje, przytulił kasę i ściemnia, to na policję go. Gorzej jak jest drugie dno, np. zamawiamy coś w tajemnicy przed małżonkiem i trzeba rozdmuchać sprawę...

Sam przetrzymuję kilka cudzych rzeczy, kilka obiecałem też zrobić itp. I mam nadzieję, że tu nie zawisnę ;) ale sytuacje są różne i nie zawsze wynikają ze złej woli. Czasem z braku weny.
 

robertmuszka

Znany użytkownik
FREMO Polska
H0e
T M M
Reakcje
4.091 153 19
#12
Panowie, a co z uzytkownikiem forum, który wysyła mi zapłaconą lokomotywe od 3 tygodni, podobno wysłała na bank DPD we wtorek tydzień temu, podobno miałą byc przesyłka u mnie max w piątek, napisałem do Pana w sobote o podanie numeru przesyłki, zalogował sie w sobote rano i tyle go było widać. Mam Imie, nazwisko, adres i numer konta , no bo zrobiłem przelew, no i nik z grupy.
 
OP
OP
Artur

Artur

Bob Budowniczy
Zespół forum
Donator forum
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
7.644 133 3
#13
napisz num wiadomość, SMS, i daj ultimatum. Po tym czasie idź zgłosić oszustwo.
 

Bolesław 102

Bolesław Wielki Znawca Wszystkiego
Reakcje
361 98 10
#16
Panowie, a co z uzytkownikiem forum, który wysyła mi zapłaconą lokomotywe od 3 tygodni, podobno wysłała na bank DPD we wtorek tydzień temu, podobno miałą byc przesyłka u mnie max w piątek, napisałem do Pana w sobote o podanie numeru przesyłki, zalogował sie w sobote rano i tyle go było widać. Mam Imie, nazwisko, adres i numer konta , no bo zrobiłem przelew, no i nik z grupy.
Napisał bym i wysłał list za pokwitowaniem odbioru tzw."zwrotką".Sms może nie przeczytać a przynajmniej tak może twierdzić,natomiast jak podpisze odbiór to jest uznawane że list odebrał i przeczytał.Jeżeli dojdzie do konfliktu prawnego to będziesz miał dowód że się kontaktowałeś z sprzedającym.Cena to ok.5 zł.a masz już coś "na papierze".;)
 
Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.