• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Fotografie Wąskotorowe klimaty

Kacper98

Użytkownik
ŁKMK
Reakcje
71 0 0
To mój pierwszy wpis na forum, jestem miłośnikiem kolei i od roku działam w rogowskim wolontariacie opiekującym się tamtejszą kolejką.
22 kwietnia w przeddzień początku sezonu i kursowaniu pierwszych pociągów będziemy mieli na kolejce dzień otwarty dla osób które chciałyby spróbować wolontariatu, w ramach dnia otartego przewidziano szkolenie konduktorskie dla chętnych. Link: http://kolejrogowska.pl/?page_id=2
Żeby nie było że przychodzę z pustymi rękoma to foto z prac przed sezonem. Na zdjęciu od lewej:
wagon Bxhpi który był w trakcie przeglądu wózków,
lokomotywa Lxd2-265 przechodząca naprawę rewizyjną,
obok Lyd1-215 wciąga Wmc-009 do hali.
 

Załączniki

kebeka

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
Witam wszystkich, poszukuję modelu lokomotywy na zdjęciu oraz informacji i materiałów o wąskotorówkach na terenie dzisiejszego miasta Jaworzno.
Zdjęcie jest prawdopodobnie z 1928r. przy bramie wjazdowej Cementowni w Szczakowej.
6.jpg
Poniższe zdjęcie to kamieniołom Sodowa Góra należący do Cementowni w Szczakowej, lata 60 XX wieku prawdopodobnie.
Geosfera.jpg
 

Waskotorowiec

Znany użytkownik
Reakcje
757 6 0
Witam ponownie,
przepraszam za kiepska jakosc zdjec. Jak pisalem, zostaly wykonane w 1999r zwyklym aparatem. Na dodatek fotka wagonu od Zieleniewskiego wyszla troche za ciemna. Podam nr wagonu: 00-00 914 0203-2 Ftxh. Mam jeszcze kilka zdjec podobnego wagonu z Bialosliwia i z muzeum w Wenecji. Wyszukam, postaram sie lepiej zeskanowac (nie posiadam profesionalnego sprzetu) i wkleje.
Do Kolegow zwracam sie z pytaniem odnosnie wagonu z Sochaczewa. Zakladam, ze malowanie/oznakowanie to fikcja. Wagon 77561 byl wagonem "specjalnym", ktory nawet zostal przenumerowany na 00-00 922 1007-9 serii S a nie FG. Czy wagon z Sochaczewa jest wagonem pocztowo/bagazowym nr 4137 z Wielunskiej KD?
Pozdrawiam Andrzej.
FG 77561 Sochaczew (2).jpg
 

Dobrzyn

Moderator Forum Prawdziwa kolej wąskotorowa.
Zespół forum
Reakcje
1.092 3 1
Zdjęcia nie są złe, są po prostu za małe. Postaraj się dać więcej DPI przy skanowaniu oraz rozdzielać poszczególne kadry.
Oidp ten wagon z Sochaczewa pochodzi z Żuław. Malowanie to fikcja.
Wagon z Wielunia to zupełnie inna historia.
 

Jarząbek

Znany użytkownik
Reakcje
1.581 73 0
Zakladam, ze malowanie/oznakowanie to fikcja.
Delikatnie powiedziane...:(
Wagon 77561 byl wagonem "specjalnym", ktory nawet zostal przenumerowany na 00-00 922 1007-9 serii S a nie FG.
Był to wagon ratunkowy z kolei gdańskich, swego czasu przebudowany z krytego nr 20173.
Czy wagon z Sochaczewa jest wagonem pocztowo/bagazowym nr 4137 z Wielunskiej KD?
To nie jest ten wagon. Wagon nr 4137 przebudowano na pocztowy nr 4609 i znalazł się w Sompolnie. Niestety nie znam dalszych jego losów.
 

Waskotorowiec

Znany użytkownik
Reakcje
757 6 0
Tak, ten film jest niesamowity. Widać też, jak ubogą i wyeksploatowaną infrastrukturę miała kolejka wieluńska. Oglądam go również z łezką w oku. Z kolejki wieluńskiej trafił do Środy Wlkp. jeden wagon typu 1Aw. Nie pamiętam niestety numeru. W połowie lat 90 pocięto go tam na złom.
Chcialbym nawiazac do filmiku z Wielunskiej KD. Czy wagon pomiedzy Px-sami, rollbockami i plugiem (pierwsze sekundy filmu) to "Pogotowie Techniczne" ? Moze tez sie uratowal? Zalaczam zdjecie Kol. Majchrzyckiego z 2010r. Z ktorego roku jest filmik? Na oko 1980r
wagon_5122.jpg
?
 

Jarząbek

Znany użytkownik
Reakcje
1.581 73 0
Nie wiem na ile jest dokładny rysunek Kolegi Dobrzyńskiego w książce A. Tajcherta o kolei wieluńskiej. Zarówno na rysunku jak i na zdjęciu w książce deski w drzwiach są ułożone pionowo, natomiast na zdjęciu powyższym są ułożone poziomo.
W książce Autor podaje, że wagon z Wielunia znajduje się w Sochaczewie. Mogę tylko stwierdzić, że jest taki sam (pomijając szalowanie drzwi), ale czy ten sam ... już nie.
Chociaż patrząc na te dechy mogę przypuszczać, że zniekształcenie niektórych nie powstało na skutek starości a raczej ... niedbałego ułożenia. :(
 

michal.guminiak

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
1.416 7 0
Film z kolejki wieluńskiej datowany jest najprawdopodobniej na lato roku 1987r. Pociągi prowadzone są parowozem serii Px48-1924. Kolejka wieluńska wykonała swój ostatni kurs w dniu 31 sierpnia 1987 roku. W tym dniu wg jednych źródeł (A. Tajchert, "Kolej wąskotorowa Wieluń-Praszka-Olesno") pracował właśnie ten parowóz (Px48-1924), a wg innych (artykuł z któregoś numeru KMiD nr 6/2001) Px48-1798 lub 1770, co nie jest do końca sprecyzowane. Być może w tym dniu pod parą były np. dwa parowozy.
 
Ostatnio edytowane:

Podobne wątki