• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja Volvo FH4

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.404 47 0
#1
Co prawda miałem już kilka podejść do ciężarówek w 24-ce, ale wszystkie zanim zacząłem sklejać sprzedałem z braku miejsca. Tym razem nie odpuszczę bo chodzi o najładniejszą jak dla mnie ciężarówkę ostatnich lat i jakoś wygospodaruję trochę miejsca na półce. Model Italeri ukazał się "chwilę" temu i trzeba przyznać że jest zdecydowanie najlepiej zrobionym modelem seryjnym w tej skali. Równać mu się może tylko nowy Actros z tej samej firmy. W modelu producent przewidział możliwość zrobienia otworzonych drzwi do kabiny z czego na pewno skorzystam. Co do wyprasek to widać postęp względem starszych wypustów, ale widać też typowe dla tego producenta "babole" jak otwory po wypychaczach wszędzie gdzie to możliwe. Nie jest to jakiś wielki problem, ale w dobie dzisiejszej technologii do ominięcia. Zastanawiam się jeszcze nad malowaniem, ale chyba zrobię czerwony metalik z oznaczeniami na 25-lecie serii FH.
fh4 001.JPG
fh4 002.JPG
fh4 003.JPG
fh4 004.JPG
fh4 005.JPG


Do modelu dokupiłem zestaw świateł z firmy Czech Truck Model a chyba skuszę się też na zestaw blaszek z elementami zewnętrznymi. Dodatkowo kilka "gratów" zamówiłem u Ostbahna.
1.jpg
2.jpg