• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Usunięcie farby z modelu

Michał Type_r7

Moderator działu Modelarstwo Samochodowe
Zespół forum
Reakcje
13.479 158 2
#1
Witam
Ostatnio kupiłem kilka modeli z drugiej ręki. I trafiły mi się takie rodzynki, wesoła twórczość poprzedniego właściciela.
Chyba trzęsąca się rączka przed bądź po opróżnieniu kilku kufli Pilsnera.
Czym to usunąć, chce spróbować, nie liczę na efekt idealny, ale warto spróbować.

20210122_211552.jpg
20210122_211559.jpg
20210122_211604.jpg
20210122_211608.jpg
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.865 386 20
#2
Ło matuchno!!! :eek:o_O To rzeczywiście jakaś radosna twórczość. Coś w stylu "kilogramów" kleju do przyklejenia małego detalu... :oops::niepewny:
Możesz spróbować płynem do usuwania malowań i tampodruków DLE-90. Tylko najpierw sprawdź, czy nie zmyje oryginalnego malowania.

IMG_0585.jpeg
 
OP
OP
Michał Type_r7

Michał Type_r7

Moderator działu Modelarstwo Samochodowe
Zespół forum
Reakcje
13.479 158 2
#3
Ło matuchno!!! :eek:o_O To rzeczywiście jakaś radosna twórczość. Coś w stylu "kilogramów" kleju do przyklejenia małego detalu... :oops::niepewny:
Możesz spróbować płynem do usuwania malowań i tampodruków DLE-90. Tylko najpierw sprawdź, czy nie zmyje oryginalnego malowania.

Zobacz załącznik 786632
No właśnie nie chciałbym.. będzie trochę z tym zabawy.
 

xxx

Znany użytkownik
Reakcje
3.498 35 0
#4
Ja bym spróbował mało agresywnie na starcie. Na początek wódka i benzyna ekstrakcyjna na patyczku do ucha. Nie uszkodzi malowania firmowego a może te naniesione powłoki zmyje.
 

Zbigniew Gałczyński

Moderator Działu Tabor
Zespół forum
Reakcje
4.012 28 1
#7
Ja bym spróbował zamoczyć patyczek kosmetyczny w zmywaczu do farb akrylowych Wamoda i delikatnie przetrzeć te żółte oznaczenia.
Zaraz wycierać to miejsce suchym patyczkiem do uszu. Nie czekaj Michał zbyt długo aby zmywacz nie zaingerował w kolor srebrny.
Ja takim sposobem zmywałem oznaczenia na wagonach ( a był to tampodruk ) i dawało sią zmyć. Wówczas jeszcze nie miałem DLE-90.
Tutaj widać poprzedni właściciel zrobił to pędzelkiem.
To ten zmywacz
Pozdrawiam
 

SP9XUR

Znany użytkownik
Reakcje
837 1 0
#8
Podepnę pod temat i mam pytanie do kolegów... czy ktoś sposób na zdjęcie fabrycznych napisów z Rietze ?

Czym je zdjąć bo DLE-90 nie działa... :(
... pod światło obawiam się że to nie tampon a nadruk UV :eek:
822.jpg 557.jpg
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Warsztat 3
Warsztat 1

Podobne wątki