• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

USA - silosy i elewatory zbożowe

Michal78

Aktywny użytkownik
Reakcje
228 0 0
#1
Witam, czy mógłby mi ktoś zorientowany wyjaśnić różnicę między obiektami do przechowywania zboża które wklejam poniżej ? Myślałem że juz od dawna znam róznicę ale teraz nie jestem pewny. Do tej pory rozumiałem to tak, Nr 1 to silosy które zwykle znajdują się na farmie obok np stodoły, są prywatną własnością rolnika i trzyma on w nich własne zboże. Nr 2 to elewator do którego rolnicy zwożą swoje plony, nie znajduje się więc on na prywatnej farmie ale np obok bocznicy kolejowej skąd zboże trafia do wagonów. Nr 3 ma podobny sens co nr 2 ale jest znacznie większy (taki elewator będący zespołem silosów. Dobrze to rozumiem ?
 

Załączniki

  • 125,2 KB Wyświetleń: 20
  • 144,1 KB Wyświetleń: 21
  • 80,4 KB Wyświetleń: 19

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.291 459 29
#2
Silos, elewator i spichlerz (spichrz) to wyrazy bliskoznaczne, oznaczające obiekty do przechowywania zboża. Nazwę silos stosuje się także do obiektów służących do przechowywania innych materiałów i produktów sypkich. Określenia silos używa się najczęściej do okrągłych zbiorników, ustawionych zwykle pionowo, więc faktycznie, na pierwszym i trzecim zdjęciu są silosy, tego obiektu na drugim zdjęciu nie nazwałbym silosem (choć nie wiem, jak wygląda zbiornik na ziarno wewnątrz tej budowli). Ale silos oznacza także innego rodzaju zbiornik, o czym mowa w jednym z podanych wyżej linków.
 

KroppeK84

Aktywny użytkownik
BGM
Reakcje
553 2 2
#3
Cześć, polecam artykuł na tej stronie ELEVATOR , może trochę wyjaśni Ci
mi uzupełniło wiedzę
ale tak 1 to silos bo każdy rolnik taki posiada
2 budynek skupu tam silosy były budowane różnie głównie drewniane jak i metalowe w środku budynku, nie miały magazynować ziarna tylko odrazu je wysyłać dalej
3 potężne elevatory zbierające zboża itp
 

Załączniki

Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Budownictwo i pozostała infrastruktura 4

Podobne wątki