• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

U Luke'a na warsztacie

PP1970

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
2.864 86 0
Ślady podcięcia ze wszech miar słuszne, na niektórych (najgrubszych) kawałkach. Mniej więcej na co 10-tym. Prawe dolne nadaje się na wystawę :cool:

Drugie od lewej w górnym rzędzie musiało mieć niezłe przejścia :ROFL:

PS. Idę do lasu zdjąć wymiary do mojego modelu :D
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
Luke

Luke

Znany użytkownik
Reakcje
2.180 1 1
Twoje są bardziej naturalne od naturalnych, teraz wszystko tną maszynowo (szkoda).
Dzięki! Masz racje Rafale teraz wszystko na czas(y)
Tak się zastanawiam czy w latach 80-tych u nas już wykorzystywano sprzęt spalinowy, czy raczej leśnicy jechali jeszcze ręcznymi piłami dwuosobowymi?

Przeglądając historię firmy Stihl firma ta produkowała już takie wynalazki (piły łańcuchowe) dużo wcześniej klik:eek:

Pozdrawiam
 

PP1970

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
2.864 86 0
Jak w 1945 s:cenzura: przed Rudym 102 i Szarikiem*, to pogubili te piły mechaniczne pod Poznaniem i dlatego moje drewno z 1970 ma gładkie końce :ROFL:

A Twoje z 1980 ma końce poszarpane, bo piły stępiały do tego czasu :p


---
* Szarik z nową fryzurą od Luke's Workshop:

Rudy_102s.jpg
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
Luke

Luke

Znany użytkownik
Reakcje
2.180 1 1
Z lasu pełnego drzew do wycinki wracamy na budowę, a dokładniej do warsztatu, gdzie to maszyna losująca wypluła takiego oto Jelonka - Jelcz 3W640:
Jelcz-000.jpg

Kit po wstępnym oczyszczeniu prezentuje się całkiem, całkiem. Do modelu dołączone są również blaszki z lustrami i wycieraczkami (nie załapały się na fotkę;))

cdn...

Pozdrawiam,
Łukasz
 
OP
OP
Luke

Luke

Znany użytkownik
Reakcje
2.180 1 1
Projekt: Jelcz 3W640

Podwozie ciężarówki zaczyna nabierać kształtów:
Jelcz-001.jpg

Po psiknięciu podkładówką uwidoczniły się miejsca wymagające poprawek oraz szpachli...
Jelcz-002.jpg

Dodatkowo delikatnie opuściłem (wzorem oryginału) zbiorniki po obu stronach podwozia:
Jelcz-003.jpg

by prezentowały się jak na poniższej fotce (z internetu):
1616585698256.png

cdn...

Pozdrawiam,
Łukasz
 
OP
OP
Luke

Luke

Znany użytkownik
Reakcje
2.180 1 1
Przy sobocie nie będę Was zanudzał kolejnym etapem prac nad żywicznym Jelczem, tylko przedstawie coś nowego (tu musze napisać, że zmotywował mnie do pokazania prac kolega Grzech @Astro prezentacją swojego modelu).

Będzie to zabudowa Osinobusa na podwoziu Adamowego Stara. Kit żywiczny autorstwa naszego forumowego kolegi Piotra @eugen74 .

Inspiracją kolorystyczną modelu była poniższa fotka (ma nawet zasłonki:love:):
1616833699520.png

Zaczynamy!

Projekt: Osinobus (zabudowa) na podwoziu Stara

Buda wyszlifowana i poszpachlowana:
Osinobus-01.jpg

oraz wnętrze, gdzie pracę są bardziej zaawansowane:
Osinobus-02.jpg

I przymiarka:
Osinobus-03.jpg

Pasuje jak ulał:cool:

cdn...

Pozdrawiam,
Łukasz
 

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.810 301 15
U ciebie pasuje, u mnie nie chciał. Z godzinę walczyłem. Moja buda okazała się lekko zdeformowana - skręcona, a podłoga wygięta w lekki bznan i nawet na ciepło nie udało mi się z tym nic zrobić. Nie ma tu winy autora, raczej przechowywania. Być może było za ciepło...
A okna pasują? Bo u mnie przed malowaniem pasowały, a po już nie :) zostawiłem za mało luzu....
I uważaj na kalki ramek - są większe niż szybki...
Kolor swietny wybrałeś.
Posadzisz go na stara 28/29 czy 200?
 

eugen74

Aktywny użytkownik
Reakcje
747 12 0
Grzechu, trzeba było pisać, podesłał bym Ci elementy zastępcze, w końcu jakiś tam serwis mnie obowiązuje :) Będę próbował cos robić z odlewami, być może jakieś wypełniacze dożywic pomogą, przetestuję i będę wiedział .
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
W robocie 208

Podobne wątki