• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Budowa tylko co może z tego powstać ?

Jacek765

Znany użytkownik
GGM
SMK Katowice
NAMR
Reakcje
3.286 61 2
#22
Mam takie pytanie czy dennice jeszcze otrzymają właściwy kształt, bo to co widzę na razie jest płaskie. Gdyby trzeba było coś obtoczyć to mógłbym to zrobić bo mam tokarkę. Trochę za bardzo się pospieszyłeś z wklejeniem dennic. Lepiej się je obtacza jak się je trzyma w uchwycie za ten fragment o mniejszej średnicy co wchodzi do wnętrza rury. Tak jak jest sklejony zbiornik to trzeba go włożyć w dużą tokarkę.
 
OP
OP
Jan Bednarczyk

Jan Bednarczyk

Znany użytkownik
Reakcje
1.469 12 6
#23
Dziękuję za chęć pomocy, ale to wklejenie to mi zaproponował tokarz u którego wykonuję takie większe obróbki. Te dennice dostały troszeczkę większy rozmiar średnicy niż rura, ok. 0,2mm tak że wciskałem je do rury za pomocą imadła. Zostaną jeszcze wyprofilowane, ale czekam na właz rewizyjny i przymiarkę na jednej stronie rury, tej z otworem.
 
OP
OP
Jan Bednarczyk

Jan Bednarczyk

Znany użytkownik
Reakcje
1.469 12 6
#24
Dalszy postęp prac nad wagonem. Wykonałem siodła na których będzie oparty zbiornik. Z tego elementu o przekroju kwadratu uzyskałem 4 szt. Wyfrezowałem również kawałek płaskownika do odpowiedniego wymiaru do Zdjęcie0018.jpg którego będą zamocowane siodła. Zdjęcie0023.jpg Zdjęcie0047.jpg Zdjęcie0060.jpg Zdjęcie0026.jpg Zdjęcie0029.jpg Zdjęcie0032.jpg
 

Jacek765

Znany użytkownik
GGM
SMK Katowice
NAMR
Reakcje
3.286 61 2
#28
Z tymi zaokrąglonymi dnami zbiornik nabrał właściwego wyglądu. A właz rewizyjny jest świetny.
 
OP
OP
Jan Bednarczyk
Reakcje
1.469 12 6
#32
Nie za bardzo byłem zadowolony z wykonanych siodeł tej cysterny więc postanowiłem je zmienić na inne, bardziej filigranowe, a jednocześnie wykonałem te siodła szersze, tak że obecnie zamontowane siodła opierają się o ramę wagonu, poprzednio wykonane siodła były za wąskie i wisiały w powietrzu. Zdjęcie nr. 13 z dnia 13. 10. 2017. Jeszcze tylko malowanie tego elementu.
Zdjęcie0008.jpg
Zdjęcie0009.jpg
Zdjęcie0010.jpg