• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Twórczość własna

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.192 39 0
#1
Niedawno w wątku HUBET pokazałem jak w oparciu o płyty gipsowe Hugwy powstała wieża transformatorowa do Zetki. Idąc za ciosem, choć nie zmieniając tematu, poszedłem dalej i tak powstała taka wieża - tym razem ceglana. Do wykonania użyłem "prefabrykatów" niemieckiej firmy Schuckertz oraz dodatków własnej produkcji i elementów z zestawu "Detale - fabryka" KIBRI. Nie dysponuję jakimiś zaawansowanymi narzędziami typu lasery itp. więc nie wszystko jest idealnie tak jak bym chciał (łączenie na krawędziach płyt imitujących cegły w szczególności). Prezentuje to się tak:

IMG_2715.JPG


IMG_2713.JPG

IMG_2714.JPG

A razem obie transformatorownie - wraz z tą zrobioną o produkty Hubetu wygląda to tak:

IMG_2717.JPG


Ponieważ zostały mi jeszcze korpusy ze styroduru to na warsztacie będzie jeszcze wersja z dachem skośnym - tynkowana i wersja z dachem skośnym c cegły (przynajmniej taki mam plan.
 

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
26.029 108 2
#6
Efekt uczenia się. Zarówno w zakresie techniki jak i umiejętności obserwacji i analizy danych (np. fotek z Internetu). Swoją drogą różnorodność architektoniczna tych wież transformatorowych jest ... ogromna i przepiękna !
Człowiek całe życie się uczy a głupi umiera i coś w tym jest , fakt że jak zaczniesz szukać , to trochę tego jest i każda inna ;)
 
OP
OP
Zdrada69

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.192 39 0
#13
Inspiracja to dla mnie raczej była kierunkowa. Designer z Shapeways jest Amerykaninem i nie wiem co jego inspirowało ...
 
OP
OP
Zdrada69

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.192 39 0
#14
Ciąg dalszy elektrycznych inspiracji i budowy Zetkowych budowli od zera. Tym razem nowoczesna stacja elektroenergetyczna. Do wykonania części elektrycznej posłuży wydruk 3D: http://www.shapeways.com/product/ML...i=user-wishlist&optionId=55083892&rc=WishList ale będzie trzeba dodać budynek. Ten zainspirowany jest taką stacją znajdująca się w Poznaniu - Naramowicach. Z lotu ptaka wykonany z blachy budynek ma kształt litery T i wygląda mniej więcej tak:

IMG_4024.JPG


IMG_4035.JPG


IMG_4027.JPG

Wejść oczywiście nie można więc wymiary wzięte są "na oko".
Co ciekawe - zainteresowało mnie czy taki obiekt może stanąć tuż przy linii kolejowej i ... oczywiście że tak. Stoi sobie taka stacja tuz przy linii Poznań Wągrowiec - w Czerwonaku. Ciekawostką jest to, że na jej teren wprowadzona jest bocznica: chyba transformatory tak tam wwieźli...
 
OP
OP
Zdrada69

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.192 39 0
#15
Ściany wycięte z plastikowej płytki imitującej perforowana blachę i dodane wykończenia z pręcików plastikowych:

IMG_4076.JPG


Ponieważ profile są dość elastyczne to całość zostaje osadzona na korpusie ze styroduru i uzupełniona o kolejne detale:

IMG_4080.JPG


IMG_4081.JPG
IMG_4081.JPG
 
OP
OP
Zdrada69

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.192 39 0
#17
Trochę więcej pracy jest ze ścianą z oknem z siatką. Do zrobienia ram okiennych wykorzystałem resztki z modeli budynków KIBRI.

IMG_4083.JPG


IMG_4085.JPG

IMG_4123.JPG

Korpus już gotowej części budynku - pomalowany farbą podkładową:

IMG_4087.JPG
 
OP
OP
Zdrada69

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.192 39 0
#18
Jeszcze w dwóch kawałkach i w trakcie prac:

IMG_4549.JPG


IMG_4548.JPG

I już jako całościowy budynek z rynnami, rurami spustowymi, lampami nad niektórymi drzwiami

IMG_4571.JPG

IMG_4575.JPG

IMG_4574.JPG
 
OP
OP
Zdrada69

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.192 39 0
#20
Tym razem tylko "poskładanie gotowca" firmy Archistories + patynowanie pudrami. Cały model ma 7 cm i zawiera silnik, który powoduje, że wiatrak działa.

IMG_4696.JPG


IMG_4697.JPG


IMG_4698.JPG