• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Tramwaje w Gdańsku - Historia i czasy obecne

MariuszU

Aktywny użytkownik
Reakcje
306 2 0
#21
Tak zwany "Most saperski" przedłużenie torowiska z al Leningradzkiej w kierunku Łąkowej. Dziś w tym miejscu jest most nad Nową Motławą w ciągu Podwala Przedmiejskiego. Dawniej tramwaje przekraczały Nową Motławę po widocznym dalej Moście Stągiewnym (dawniej obrotowym). Wystające z wody resztki filarów to dawny most zwodzony po którym do 1945 roku również poruszały się tramwaje. Most Saperski funkcjonował w latach 1959-1990.
 

daromaro

Znany użytkownik
Reakcje
1.245 103 84
#29
Jak co niektórzy wiedzą Gdańsk obchodzi 150 lat istnienia / użytkowania tramwaju. Był piknik z tej okazji jest i książka.

Niestety zawiera same zdjęcia. Ja jak kupuje takie 'monografie' to oczekuje rysunków technicznych takich pojazdów. Tutaj ich brak. Ale może ktoś nie będzie taki wybredny. Jest kilka ciekawych zdjęć tramwaju typu Maximum.
 

Załączniki

Ostatnio edytowane:

MariuszU

Aktywny użytkownik
Reakcje
306 2 0
#30
Jak co niektórzy wiedzą Gdańsk obchodzi 150 lat istnienia / użytkowania tramwaju. Był piknik z tej okazji jest i książka.

Niestety zawiera same zdjęcia. Ja jak kupuje takie 'monografie' to oczekuje rysunków technicznych takich pojazdów. Tutaj ich brak. Ale może ktoś nie będzie taki wybredny. Jest kilka ciekawych zdjęć tramwaju typu Maximum.
Dariuszu jako współautor tej książki informuję, że ideą tej pozycji był album nie tylko dla miłośników tramwaju, ale historii i rozwoju Gdańska na tle historii gdańskich tramwajów.
To co piszesz o rysunkach techniczny to przyszłość. Załączam "zajawkę" w postaci rysunku wagonu do przyszłej książki o roboczym tytule Gdańskie Tramwaje. Będą tam rysunki taboru wraz z modyfikacjami konstrukcyjnymi, opisy techniczne, fotografie i statystyka każdego wagonu.
uzieblo bw160-180des.jpg
Pozdrawiam
 

daromaro

Znany użytkownik
Reakcje
1.245 103 84
#31
No to czekam z niecierpliwością bo akurat takie pozycje mnie interesują. Jeżeli będzie w takim samym formacie (240 x 240 mm) to stworzy całkiem udany 'dwutom' ;)


Mam nadzieję, że te rysunki będą na całą strone. Mam kilka publikacji o wąskotorówkach wydanych w ostatnim czasie. Są rysunki techniczne ale głównie w wielkości "znaczka pocztowego". Nie wiem jaki jest sens robienia takich publikacji.
 
Ostatnio edytowane:

daromaro

Znany użytkownik
Reakcje
1.245 103 84
#37
Dariuszu jako współautor tej książki informuję, że ideą tej pozycji był album nie tylko dla miłośników tramwaju, ale historii i rozwoju Gdańska na tle historii gdańskich tramwajów.
To co piszesz o rysunkach techniczny to przyszłość. Załączam "zajawkę" w postaci rysunku wagonu do przyszłej książki o roboczym tytule Gdańskie Tramwaje. Będą tam rysunki taboru wraz z modyfikacjami konstrukcyjnymi, opisy techniczne, fotografie i statystyka każdego wagonu.
Pozdrawiam
Jak się mają sprawy z książką "Gdańskie Tramwaje"?
 

daromaro

Znany użytkownik
Reakcje
1.245 103 84
#39
Wiesz...:niepewny: @Andrzej Harassek kompletnie nie skojarzyłem niku z nazwiskiem... No tak... jak ja czekałem na tą książkę...
Mariusz logował się ostatni raz w tym roku w styczniu... Ech... ta marnotrawność Natury...
 
Ostatnio edytowane:

Podobne wątki