• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny TILLIG - modele wagonów chłodni typu 5L/2 i 202L

xxx

Znany użytkownik
Reakcje
3.498 35 0
A ja cierpliwie czekałem ... Czekałem aż sam Autor, w wątku dotyczącym chłodni zamieści fotki swoich prac. Ponieważ się nie doczekałem - zamieszczam sam ... ;) Mam nadzieję, że mi "głowy nie urwie" ...
Absolutnie nie miał bym pomysłu na urywanie głowy :). Przyznam się, że nie pomyślałem nawet o wklejeniu. Nie chciałem zaśmiecać wątku merytorycznego swoimi wagonami.
Może coś odpisze kolega @xxx
Już piszę co i jak robiłem w tym moim temacie-grajdołku.
 

Bernard Sobczyk

Aktywny użytkownik
SKMK
Reakcje
520 14 1
W końcu trafiła tez na mój warsztat. Poręcze wymienione na metalowe. Oryginały popękały od najmniejszego trącania pędzelkiem w trakcie waloryzacji. Oryginalne otwory nawiercone w wagonie są za blisko, co powoduje koncentracje naprężeń w połowie długości poręczy. Przy kolejnym wagonie może pokusiłbym się o ich próbę demontażu, ale efekt mógłby być w zasadzie podobny.
 

Załączniki

OP
OP
Młodzikowski

Młodzikowski

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
3.219 8 0
Errata dowpisu.
Wg najnowszych informacji dystrybutora, firmy AMC, model wagonu sypialnego Görlitz 77 będzie posiadał inny numer inwentarzowy, przydział i datę rewizji (dane pozostałych dwóch modeli chłodni pozostają bez zmian).
Poniżej najnowsze dane:

Numer inwentarzowy: 52 51 70-80 011-0
Stacja Gdynia
Rewizja: 28.02.14 Mińsk Mazowiecki

oraz rysunki poglądowe modeli:

Tillig 506005
Zobacz załącznik 992252

Tillig 506006
Zobacz załącznik 992253

Tillig 506007
Zobacz załącznik 992254


Ps. Miejmy nadzieje, że zaprezentowane rysunki modeli będą już wersją ostateczną.

Źródło: amcwroclaw.pl
Witam.
Do powyższego wpisu należy dodać istotną informację - modele chłodni mają ukazać się na wyłączne zamówienie AMC (nie będą w katalogu TILLIG-a). Aby modele zostały wyprodukowane, musi znaleźć się odpowiednia ilość chętnych klientów. Stąd prośba do potencjalnych chętnych na zakup modeli osób, o potwierdzenie/zamówienie takiego modelu u "swojego" sprzedawcy.
Sądzę, że nie muszę pisać o autentyczności planowanych modeli - chłodnia z Dessau byłaby trzecią wersją eksploatowanych w Polsce wagonów izotermicznych (i mam nadzieją, że nie ostatnią ... ;) ), natomiast projekty oznaczeń wagonów wykonał Krzysztof Koj, co również gwarantuje ich poprawność i autentyczność.

Myślę, że znajdzie się odpowiednia ilość osób chętnych do powiększenia swoich kolekcji o kolejne modele "lodówek" ... :)
Pozdrawiam.
 

Bipa966

Aktywny użytkownik
Reakcje
473 69 32
Z całą pewnością chętnych będzie wielu, jak na przykład ja na epokę IV tj .Tillig 506007. Z reguły, kupuję w różnych miejscach i szczerze powiedziawszy nie mam SWOJEGO sklepu w którym mógłbym zamówić ten model. Co w takim przypadku ? Czy producent przewiduje wypuszczenie ściśle limitowanej edycji co do jednego egzemplarza ? Jeśli jest przewidziany jakiś nadprogramowy wypust, to w jakiej ilości ? A może tu można złożyć zamówienie ?
 
OP
OP
Młodzikowski

Młodzikowski

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
3.219 8 0
... Z reguły, kupuję w różnych miejscach i szczerze powiedziawszy nie mam SWOJEGO sklepu w którym mógłbym zamówić ten model. Co w takim przypadku ? Czy producent przewiduje wypuszczenie ściśle limitowanej edycji co do jednego egzemplarza ? Jeśli jest przewidziany jakiś nadprogramowy wypust, to w jakiej ilości ? A może tu można złożyć zamówienie ?
Zamówienie/potwierdzenie chęci zakupu można złożyć w samym AMC - bo również prowadzi sprzedaż detaliczną.

Ta edycja modeli ma być wyprodukowana na zamówienie AMC. Minimalna ilość którą AMC musi zamówić - to 300 szt. (z każdego planowanego modelu). Jeśli nie zostanie zadeklarowana chęć zakupu odpowiedniej ilości modeli (sądzę, że od 200 wzwyż) - to najzwyczajniej nie będzie zamówiony.

Jest więc szansa na pojawienie się w przyszłym roku kolejnego modelu wagonu chłodni - oby tylko znalazła się odpowiednia ilość chętnych.
Można również cierpliwie czekać aż TILLIG "zlituje się" i zamieści taką wersję chłodni w swoim programie produkcyjnym - tylko nie wiadomo w którym roku by to nastąpiło ...
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 111
Tabor 9
Tabor 10
Tabor 29
Tabor 10

Podobne wątki