• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Temat na wakacje - PZInż. 403

piotr66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.718 30 1
#1
Ponieważ pogoda deszczowa niezabardzo na plażę, bawię się w projektowanie niedoszłej rządowej limuzyny Lux-Sport. Zrobiłem szkice rzutu bocznego i przedniego, na razie wrzucam tylko zdjęcia, jak wrócę do domu zrobię skany i zwymiaruję. Dostępne dane tego pojazdu to tylko wymiary podwozia z Muzeum Techniki w Warszawie, więc projektowanie nadwozia oprzeć można tylko na kilku zachowanych zdjęciach oryginału. niedawno pojawił się ciekawy model 1:43 niemieckiego producenta - trzeci obrazek, moim zdaniem średnio odzwierciedla pojazd, szczególnie okna są słabe, w latach 30-tych okna boczne nie miały srebrnych ramek, ta moda pojawiła sie dopiero w USA w latach 40-tych, były natomiast "wtopione" co dawał charakterystyczny "piernikowaty" kształt karoserii.
Wiele detali trzeba też stworzyć na wyczucie, więc jeśli kogoś kreci ta epoka, tak jak mnie, to zachęcam do zabawy i zgłaszania swoich sugestii co do wyglądu Luxa.
Chciałbym ten model wypuścić, może nie za szybko ale kiedyś na pewno.
 

Załączniki

Reakcje
59 2 0
#2
Temat ciekawy.
_wydaje_mi_się_ jednak że kształt dołu przednich drzwi powinien zostać poprawiony.
Tam na zachowanych zdjęciach widać wyraźne zaokrąglenie, u Ciebie to ostre połączenie boku i dołu drzwi.
 
OP
OP
piotr66

piotr66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.718 30 1
#4
Kształt drzwi jest zagadką, na zdjęciach nie widać nigdzie wyraźnie krawędzi drzwi. Robię teraz rysunki i przekroje aby można stworzyć bryłę 3d. Czy ktoś spotkał się z jakąś informacją co do wysokości nadwozia?
 

SirLoki

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#5
Witam, mam trochę zebranych materiałów z czasów kiedy sam lepiłem ten model w 3dMax chętnie podzielę się moimi uwagami. jak tylko wrócę z urlopu. Pozdrawiam
 
OP
OP
piotr66

piotr66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.718 30 1
#7
Ten render jest całkiem dobry wizualnie. Mam zamiar pobawić sie w projektowanie karoserii i na razie zastanawiam sie nad wyborem metody. Uzywam Fusiona 360.
 
Reakcje
59 2 0
#8
Poszukaj takiego oprogramowania które obsługuje najwięcej ułatwień jakich oczekujesz a w drugiej kolejności patrz na możliwości/łatwość importu/eksportu do/z tego programu.